Görüş Bildir
Haberler
Dilek Doğan Soruşturmasında Polislerin İfadesi Alınıyor

Dilek Doğan Soruşturmasında Polislerin İfadesi Alınıyor

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Sarıyer’de düzenlenen terör operasyonu sırasında Dilek Doğan’ın vurulmasına ilişkin başlatılan soruşturmada, operasyona katılan polislerin ifadesinin alınmasına başlandı.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin Sarıyer’de düzenlediği operasyon sırasında yaralanan ve yoğun bakımdaki tedavisi devam Eden Dilek Doğan’ın vurulmasına ilişkin soruşturmada polislerin ifadesinin alınmasına başlandı. 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Bürosunca başlatılan soruşturma kapsamında ilk olarak operasyona katılan bazı polislerin ifadesi alındı.

Savcının talimatı operasyona katılan bazı polis memurları Çağlayan’daki İstanbul Adliyesine gelerek ifade verdi.

Soruşturma kapsamında operasyona katılan tüm polislerin ifadesine başvuracak olan savcılığın önümüzdeki günlerde Doğan ailesinin de ifadesine başvuracağı öğrenildi.

Sağlık durumunda bir değişiklik yok

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yoğun bakımda tutulan Dilek Doğan'ın sağlık durumunda herhangi bir değişiklik olmadığı öğrenildi. Hastaneye geldiği anda yaklaşık 10 dakika kalbi durduğu bildirilen genç kızın beyninde bu nedenle ödem oluştuğu belirtildi. 

Doktorların, önümüzdeki bir hafta içinde, herhangi bir müdahalede bulunmadan ödemin kendi kendine yok olmasını beklediği öğrenildi.   

Ne olmuştu? 

İstanbul Sarıyer'de 18 Ekim sabahı DHKP-C'ye yönelik 16 adrese gerçekleştirilen operasyon sırasında polislerle yaşanan tartışma sırasında 25 yaşındaki Dilek Doğan, silahla yaralanmıştı. 

Emniyetten yapılan açıklamada operasyon sırasında yaşanan arbede nedeniyle silahın ateş aldığı belirtilirken, anne Aysel Doğan, “Polisler eve ayakkabı ile girdi. Kızım da ‘galoş giyin, sonra girin’ deyince tartışma çıktı. Silah sesi duydum ve kızım yere yığıldı' dedi.

İHA

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
Yorumlar Aşağıda
Reklam