Görüş Bildir
Haberler
Digiturk, Katarlıların Oldu

Digiturk, Katarlıların Oldu

FreiGeist
14.07.2015 - 09:08 Son Güncelleme: 14.07.2015 - 11:39

Katarlı BeIN Media Group, Digiturk'ü satın almak için nihai sözleşme imzaladı. Satın alma bedeliyle ilgili olarak resmi açıklama yapılmadı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Küresel spor ağı BeIN Sports'un sahibi beIN Media Group LLC (“beIN MEDIA”), Çukurova Grubu ile Providence Equity Partners tarafından kontrol edilen fonlara ait olan ve Digiturk markası altında faaliyet gösteren Türk Pay-TV platform grubunun holding şirketi olan DP Acquisitions B.V.'yi satın almak için nihai bir sözleşme imzaladığını açıkladı.

Çukurova Grubu'nun Digiturk'teki ortaklığına ilişkin yönetim hakları, Mayıs 2013 tarihinden itibaren Türkiye Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından yönetilmekteydi.

Digiturk’un 3.5 milyon abonesi var

Digiturk’un 3.5 milyon abonesi var

Dün akşam yapılan açıklamada yer alan bilgiye göre, Digiturk, yaklaşık 3.5 milyon abonesi ve spor ve eğlence içerikleri Pay-TV operatörü olarak faaliyet gösteriyor.

Açıklamada, satın almanın tamamlanmasının, gelecek aylarda gerçekleşmesi beklenen idari onaylar da dâhil, çeşitli şartların yerine getirilmesine bağlı olduğu ifade edildi.

Açıklamada,'Barclays bu satın alma işlemi kapsamında BeIN Media’nın münhasır finansal danışmanı olarak hareket etmiştir' denildi.

Ligin isim hakkını da satacak

Ligin isim hakkını da satacak

Digiturk’ü satın alan beIN Media Group Süper Lig’in de isim hakkını satacak. 2010 yılında Spor Toto ile Digiturk arasında yapılan anlaşma Ağustos ayı itibariyle son buluyor. Ligin isim hakkı satışını elinde bulunduran Digiturk, Spor Toto’dan yıllık 25 milyon dolar alıyordu.

PSG’nin sahibi

PSG’nin sahibi

beIN MEDIA'nın CEO'su Nasser Al-Khelaïfi, satın alma işlemine ilişkin olarak şu açıklamayı yaptı:

'Digiturk'ün satın alınması, yüksek büyüme potansiyeli olan piyasalarda ve gelişmiş piyasalarda küresel yayılma hedefimize ulaşmamız ve yüksek kaliteli yayın deneyimi sağlamaya ilişkin bağlılığımız açısından çok önemli bir adım teşkil etmektedir. Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölgesi (MENA) ile olan komşuluğu ve Asya'daki bizim için önemli piyasaylara olan yakınlığı da göz önüne alındığında, Türk piyasasına girişimiz, beIN MEDIA GROUP açısından doğal bir adımdır. Digiturk platformunu güçlendirmeyi ve Türk Pay-TV ve spor piyasasının heyecan verici dinamiklerini daha da geliştirmeyi iple çekiyoruz.'

Katar Yatırım Otoritesi’nin de (Qatar Investment Authority) başkanı olan beIN Media’nın CEO’su Nasser Al-Khelaifi, Katar Spor Yatırımları’nın (Qatar Sports Investments) 2011’de satın aldığı Fransız Paris Saint-Germain kulübünün (PSG) CEO’su ve başkanlığı görevini de yürütüyor. Ocak 2014’te kurulan beIN Media Group LLC, marka lansmanı Temmuz 2012’de Fransa’da yapılan küresel spor ağı beIN Sports’un resmi sahibi konumunda. 31 Aralık 2013’te, Al Jazeera Sport, beIN Sports’un kurulması için Al Jazeera Media Network’ten resmi olarak ayrıldı. beIN Sports’un, tüm dünyaya yayın yapan 36 kanalı bulunuyor.

Kaynaklar: Dünya ve Hürriyet

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Berke Biber

Ulan ne enayi insanlar bu iş adamları ne varda satıyon ülkeni temsil etmeye götün yemedi dimi kaşar

aero

satın mk onu da satın

onedemiyoki

Yeni patronlarım :) TMSF yüzünden ödemeler gecikiyordu , maaş alamıyorduk iyi oldu.