Görüş Bildir
Haberler
Diego Simeone ve Arda Turan Nisan'da Türkiye'ye Geliyor

Diego Simeone ve Arda Turan Nisan'da Türkiye'ye Geliyor

Batuhan
10.03.2015 - 14:06

İstanbul Başakşehir Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ, Atletico de Madrid'le yaptıkları ortaklık konusunda pek çok detayı anlattı...

İspanya'nın AS Gazetesi için röportaj veren Göksel Gümüşdağ, 'Temel amacımız yeni Ardalar bulmak; elbette İspanya'dan da bize gelecek oyuncular olacak' dedi.

'Atletico bizimle iş birliği istedi'

Göksel Gümüşdağ, Atletico CEO'su Gil Marin'le tanışıklıklarının uzun yıllara dayandığını belirterek, 'Yıllardın çok iyi bir ilişkiye sahibiz. Kendisi, yeni inşaa ettiğimiz stadı görmek ve bu konuda bizi tebrik etmek için İstanbul'a geldi. Tabii ki pek çok konuyu konuştuk. Peter Kenyon da bu toplantılara katıldı. Altyapı konusunda çok önemli bir proje için kendileriyle ortak bir paydada buluştuk. Biz altyapı takımlarımız için, zaten stadımızın yanında bir tesis inşaa etme projesi içerisindeydik. Atletico bizim bu konudaki projelerimize ilgi gösterdi. Zaten Hindistan ve Çin'de bu konuda ortaklık yaptıkları kulüpler var. Türkiye'de de bu işbirliğini bizimle yapmak istediler' ifadelerini kullandı.

'Oyuncu değişimi yapacağız'

Bu proje konusunda kulüp profesyonellerinin yoğun bir çalışma yürüttüklerini belirten Gümüşdağ, 'Bu plan çerçevesinde Atletico bize 10 tane antrenör gönderecek. Onlar 1 yıl süreyle burada kalacak. Bizden de Madrid'e antrenörler gidecek. Her yıl altyapımı oyuncularımızı değiştireceğiz. Örneğin 10 tane İspanyol oyuncu buraya gelecek; her yönden gelişimleri sağlanacak. Burada yabancı okullarda eğitim görecekler. Elbette bizden de altyapı oyuncuları Madrid'e gidecek. Eğitimlerini alacaklar. Kültürel anlamda kendilerini geliştirecekler. Ayrıca bur futbol akademisi kuruyoruz. Atletico ile kardeş kulübüz. Birlikte çok önemli bir yatırım yapacağız. Bir kaç yıl içerisinde çok iyi sonuçlar alacağımızı düşünüyorum' dedi.

Kesin tarih belli olmamakla birlikte, proje için Nisan ayı içerisinde çok büyük bir tanıtım düzenleyeceklerini belirten başkan Gümüşdağ, 'Büyük bir tanıtım düzenleyeceğiz. Kesin olarak Nisan ayında yapılacak. Tam tarihi daha sonra açıklarız. Gil Marin, Simeone, Arda, Atletico takım kaptanı, bizim hocamız Abdullah Avcı bu tanıtım töreninde olacak. Hep birlikte resmi imzaları atacağız. Bizim amacımız yeni Arda Turan'lar bulmaktır. Kesin tarih üzerinde çalışıyoruz. Ama bu proje daha önce eşi benzeri görülmemiş bir proje olacak. Tek olma özelliği taşıyacak' şeklinde konuştu.

'Atletico'dan A Takıma oyuncu alacağız'

Gümüşdağ, 'Bu proje A takımları da kapsayacak mı?' sorusuna ise 'Evet. A takımları da kapsıyor. Önümüzdeki yaz, sezon öncesi, biri İstanbul diğeri Madrid'te olmak üzere Atletico Madrid'le iki dostluk maçı yapacağız. Şu anda bunun detaylarını konuşuyoruz. Biz Atletico Madrid'ten bazı oyuncuları alabiliriz. Kiralık da olabilir. Bu oyuncular hem gelişimlerini sağlar, hem de takımımıza katkı da bulunur. Aynı şekilde Atletico bizden yetenekli oyuncuları alabilecek' ifadelerini kullandı.

Radyospor

Kaynak: http://tr.eurosport.com/futbol/super-...
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam