Görüş Bildir
Haberler
Devlet Destekli İlk Sanal Para Yıl Sonunda Piyasada

Devlet Destekli İlk Sanal Para Yıl Sonunda Piyasada

Ulaş
30.08.2014 - 13:44
onedio.com
İçeriğin Devamı Aşağıda

Arkasında bir devletin olduğu ilk sanal para bu yılın sonlarında kullanıma sunuluyor. Ekvador hükümeti dijital para birimini aralık ayında piyasaya sürecek.

Merkez bankalarının güvenilir bulmadığı ve bu yüzden vatandaşlarını kullanmamaları konusunda uyardığı sanal paralar konusunda resmi bir adım atılıyor. Ekvador merkez bankasının yaptığı açıklamaya göre aralık ayında devlet destekli ilk sanal para birimi kullanıma sunulacak.

AP'nin haberine göre ülkenin merkez bankası yetkilileri para biriminin ismi ya da değeri konusunda detayları açıklamadı. Merkez bankası yetkilileri sanal paranın ilk olarak cep telefonu faturalarının ödemelerinde kullanılabileceğini düşünüyor.

Sanal paralanın yükselişi

Son yıllarda popülerliği artan sanal paralar arasında Bitcoin öne çıkan bir birim. Tüm dünyada kullanılan bu para birimi devletler tarafından resmi olarak kabul görmüyor. Bitcoin dışında Litecoin, Nxt, Dogecoin, Peercoin ve benzeri birçok sanal para birimi bulunuyor. Bu para birimleri online alışverişten fiziksel alışverişe kadar birçok alanda geçiyor. Sanal para birimlerinin kara para aklamak ve yasadışı faaliyetler için kullanıldığına dair kanıtlar da bulunuyor.

  • AP ve Al Jazeera
Kaynak: http://www.aljazeera.com.tr/haber/dev...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın