Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Deniz Zeyrek'in Ensar Vakfı Açıklaması Sosyal Medyanın Gündeminde

10PAYLAŞIM

Hürriyet gazetesi Ankara temsilcisi Deniz Zeyrek'in, Karaman'daki skandalla ilgili CNN Türk'te söylediği "Sapık zihniyet her yere sızabilir. Yani kurumlarda sistematik bir şekilde böyle yapılıyormuş gibi yaklaşım yerine izleyicilerimiz sağduyulu ve objektif olmalılar. Bu sapıklar her okula sızabilir, her yere sızabilir" sözleri sosyal medyada tartışma yarattı. Tepkiler üzerine açıklama yapan Deniz Zeyrek, "Ensar Vakfı'nı savunmadım. Bu sapıklığı 'örtbas etmemeli' dedim. Sorunun daha büyük ve yaygın olduğuna dikkat çektim. Siyasi tartışma yerine çocukları sapıklardan korumaya odaklanmak gerektiğini anlattım" dedi.

Hürriyet gazetesi Ankara temsilcisi Deniz Zeyrek, CNN Türk'teki Parametre programında Karaman'daki skaldalla ilgili yaptığı konuşmada, "Sapık zihniyet her yere sızabilir. Yani kurumlarda sistematik bir şekilde böyle yapılıyormuş gibi yaklaşım yerine izleyicilerimiz sağduyulu ve objektif olmalılar. Bu sapıklar bu sapık düşünce her okula sızabilir, her yere sızabilir" ifadelerini kullandı.

Bakan Ramazanoğlu'na eleştiriler: 'Kendisine atfedilen düşünceyi aklından geçirmesini bile mümkün olmadığını adım gibi biliyorum'

Zeyrek, daha sonra; geçtiğimiz günlerde Ensar Vakfı’na yöneltilen cinsel istismar iddialarına ilişkin "Buna bir kere rastlanmış olması hizmetleri ile ön plana çıkmış bir kurumumuzu karalamak için gerekçe olamaz" diyen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu ile ilgili ise, "Aile Bakanı'nın üzerine bütün eleştiri okları yöneltiliyor. Ben çok yakından tanırım kendisini de biliyorum. Bir kadın olarak, bir anne olarak böyle bir şeyi, hani kendisine atfedilen düşünceyi aklından geçirmesini bile mümkün olmadığını adım gibi biliyorum" ifadelerini kullandı.

'Siyasi tartışma yerine çocukları sapıklardan korumaya odaklanmak gerek'

Tepkilerin ardından Twitter hesabından açıklama yapan Deniz Zeyrek, şunları söyledi:

"Çocuğuma dil uzatan trollere değil onlara inanan aklı başında insanlara: Ensar Vakfı'nı savunmadım. Bu sapıklığı 'örtbas etmemeli' dedim.

Sorunun daha büyük ve yaygın olduğuna dikkat çektim. Siyasi tartışma yerine çocukları sapıklardan korumaya odaklanmak gerektiğini anlattım."

Twitter'dan tepkiler...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir