Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Deli Dolu Gençlik Yıllarınızın Çoktan Geçtiğini Gösteren 9 Şey

-

Her şey  ''4 sene önce böyle miydi, kocaman bir grup her pazartesi şuraya gider şunu yapardık. '' gibi cümleler kurmakla başlıyor.

1. Çılgınlık yapmak artık pek de size göre değildir. Bunun için yorgun hissedersiniz.

İşte tam da bu, yaşayabileceğiniz en güzel şeyleri çoktan yaptığınız ve artık doyma noktasına ulaştığınız anlamına gelir. Hele de 20li yaşların başındaysanız geçmiş olsun. Hızlı yaşadınız genç öldünüz.

2. Artık ergenlikteki gibi ufak problemlerde bile ailenizi karşınıza almaktan çok uzaktasınız.

Sonunda anladınız, ne olursa olsun sizi dünya üzerinde en çok düşünecek olan aileniz ve sizi asla terk etmeyecek olan da. Ne yaparsanız yapın sizi affedecek olan da.

3. Zamanınızın en azından bir kısmını yararlı aktivitelere ayırmaya başladınız.

Kaçtığınız tüm o dersler, hoca kafanıza bir şeyler sokmak için didinip dururken deftere çizdiğiniz o saçma sapan resimler şekiller.. Ah dilleri olsa da kahkaha atsalar şimdi bu halinize. İş hayatına az kaldı değil mi ? Koskoca profesörleri dinlemediniz şimdi kurslara vermeye başlayabilirsiniz tüm paranızı.

4. Yeni arkadaşlarla tanışma fikri size oldukça uzak, bunun yerine eski dostlarınızı arıyorsunuz.

Çünkü kendinizi en baştan yeni birine anlatmak dünyanın en zor işiymiş gibi geliyor.

5. Kısa vadeli ve hayalperest planlar yerini uzun vadeli ve gerçekçi planlara bıraktı.

"Cumartesi günü dalıyoruz, pazar buz pateni, pazartesi laser , salı guitar hero, çarşamba balık tutma, perşembe-cuma hoca yoklama alıyor zaten." gibi cümleler geride kaldı. Artık; "Gelecek sene işe girerim, 2 yıl sonra evlenir ve 4 yıl sonra çocuk doğururum." gibi cümleleriniz var.

6. Çevrenizdeki herkese o kadar da güvenmemeyi öğrendiniz.

Saflık devri kapandı. Yenilebilecek darbelerin çoğunu yediniz. Geçmiş olsun.

7. Arkadaşlarınızla görüştüğünüzde kalabalık mekanlar yerine daha sakin mekanları tercih ediyorsunuz.

8. Kıyafet düşkünlüğünüz azaldı.

Bir dolu kıyafetin çok  da bir önemi olmadığını anlıyorsunuz. En önemli olanın kişilik ve karşılıklı içilen sıcak birer çayın yanında yapılan hoş sohbet olduğunu.

9. Ve son olarak, artık sizi kimse tutamaz.

Hata yapma olasılığınız azaldı. Kendinize daha fazla güveniyor ve daha mantıklı kararlar alıyorsunuz. En eğlenceli zamanlarınızı devirdiniz. Yanlışları yaptınız. Güçlendiniz!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

eğer kadınlar için konuşursak 8 bir hayal ancak :D

Görüş Bildir