Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Davutoğlu Merkel ile Görüştü

Anasayfa > Gündem

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, görüşmede Suriye'deki durumun ele alındığı, Başbakan Davutoğlu'nun çatışmaların durdurulması konusunda varılan mutabakata uyulmasının her şeyden önce Suriyeli sivillerin güvenliği açısından hayati önem taşıdığını ve bununla birlikte IŞİD, PYD/YPG gibi terörist grupların durumdan yararlanmasına izin verilmemesi gerektiğini ifade ettiği öğrenildi.

Arşiv

Merkel'in isteği ile gerçekleşen görüşmede, yasadışı göçle mücadelede Türkiye-Almanya ve Türkiye-AB iş birliğindeki mevcut durum da gözden geçirildi. 

Doğan Haber Ajansı'nın (DHA) haberine göre Başbakanlık kaynakları, görüşmeyle ilgili şu bilgileri paylaştı:

'Bu bağlamda liderler Türkiye, Almanya ve AB makamlarının yürüttükleri işbirliğinden duydukları memnuniyeti dile getirmiş, bu işbirliğinin artarak sürdürülmesi konusunda mutabık kalmışlardır. Ayrıca, NATO'nun Ege Denizi'nde, yasadışı göçle mücadeleye katkı amacıyla icra etmesi öngörülen faaliyetlerin önemine vurgu yapmışlardır. İki lider, 7 Mart günü gerçekleştirilecek Türkiye-AB Zirvesinin göç gibi güncel konular yanında, Türkiye-AB ilişkilerinde kaydedilen ilerlemenin ele alınması için önemli bir fırsat teşkil edeceğini belirtmişlerdir.'

DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
14
2
1
1
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Fatih Albayrak

türk alman aşkına bakın,ne kadar gerçekçi gibi görünen ama çıkarcı bir aşk

Pasif Kullanıcı

Çıkarlar bir olunca tabii..