Görüş Bildir
Haberler
Davutoğlu Merkel ile Görüştü

Davutoğlu Merkel ile Görüştü

ATKN
28.02.2016 - 18:50

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, görüşmede Suriye'deki durumun ele alındığı, Başbakan Davutoğlu'nun çatışmaların durdurulması konusunda varılan mutabakata uyulmasının her şeyden önce Suriyeli sivillerin güvenliği açısından hayati önem taşıdığını ve bununla birlikte IŞİD, PYD/YPG gibi terörist grupların durumdan yararlanmasına izin verilmemesi gerektiğini ifade ettiği öğrenildi.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Arşiv

Merkel'in isteği ile gerçekleşen görüşmede, yasadışı göçle mücadelede Türkiye-Almanya ve Türkiye-AB iş birliğindeki mevcut durum da gözden geçirildi. 

Doğan Haber Ajansı'nın (DHA) haberine göre Başbakanlık kaynakları, görüşmeyle ilgili şu bilgileri paylaştı:

'Bu bağlamda liderler Türkiye, Almanya ve AB makamlarının yürüttükleri işbirliğinden duydukları memnuniyeti dile getirmiş, bu işbirliğinin artarak sürdürülmesi konusunda mutabık kalmışlardır. Ayrıca, NATO'nun Ege Denizi'nde, yasadışı göçle mücadeleye katkı amacıyla icra etmesi öngörülen faaliyetlerin önemine vurgu yapmışlardır. İki lider, 7 Mart günü gerçekleştirilecek Türkiye-AB Zirvesinin göç gibi güncel konular yanında, Türkiye-AB ilişkilerinde kaydedilen ilerlemenin ele alınması için önemli bir fırsat teşkil edeceğini belirtmişlerdir.'

DHA

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
14
2
1
1
1
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Fatih Albayrak

türk alman aşkına bakın,ne kadar gerçekçi gibi görünen ama çıkarcı bir aşk

Pasif Kullanıcı

Çıkarlar bir olunca tabii..