Darbe Girişimi Sırasında Askeri Linç Ettiği Söylenen Kişiden Açıklama Var!

38bPAYLAŞIM

15 Temmuz gecesi gerçekleştirilen darbe teşebbüsünde toplum olarak korkunç görüntülere sahne olduk. İnsanların üzerine hem karadan hem havadan ateş açıldı, tanklar sürüldü, asker polis çatıştı. Sabaha karşı teşebbüs başarısız olunca öfkeli halk da sorumlu gördükleri askere şiddet uyguladı. Tabii bu sırada da hem şok edici görüntüler yaşandı hem de sosyal medyada ciddi bir bilgi kirliliği ortaya çıktı.

Köprü üzerindeki askerler sabaha karşı silah bırakınca orda bulunan halk tarafından linç edilmek istendi. O sırada kameralara böyle bir görüntü yansıdı.

Görüntüde kanlar içerisindeki asker insanlar tarafından götürülüyordu.

Bu görüntünün üzerine gazeteci Tuğçe Tatari, bu şiddeti eleştiren ancak biraz sert bir tepki gösterdi.

Bu tweetten sonra fotoğrafın tanıklarından biri olan, kadrajda bize en yakın kişi, oyuncu Ali Nuri Türkoğlu karşı bir açıklama yaptı.

Türkoğlu, askere şiddeti uygulamadıklarını, aksine linç edilen askeri ambulansa yetiştirmeye çalıştıklarını dile getirdi. 
"Az evvel o Işidci dedikleriniz ve ben o sniper 60 kişiyi vurduğu halde, üzerine kapanıp o askeri kurtardık linç ediliyor diye. Yakınları o sniper tarafından vurulmuş öfkeli insanların elinden 'yine de yapmayın' diyerek kurtardık biz yetişene kadar yüzü gözü birbirine hayli karışmış bu askeri. Dayak yemeyi göze aldı o Işidci dedikleriniz ve ben. Asker değil... Ölmeden zor bela bir sivil araca yerleştirdik o askeri."

Türkoğlu açıklamalarına Twitter'dan devam etti.

Fotoğraftaki diğer insanların da vicdan sahibi ve askeri kurtarmaya çalışan insanlar olduğunu söyledi.

Olanlar üzerine sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunacağını ekledi.

Türkoğlu'nun iddiaları bu yönde. Umarız bütün olaylar sükunet içerisinde çözülür ve bu utanç günlerini hızlıca geride bırakırız.

Olayın üzerinden saatler sonra Ali Nuri Türkoğlu'nun iddiası doğrulandı. Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, linç edilen askeri kurtarmak için bir arabaya taşıdığı fotoğraf yer alıyor.

Türkoğlu yaptığı paylaşımda; "Linçten kurtarıp sosyal medyada linç edilmek çok ağır geldi çok! Ambulansa ulaşmaya çalışırken siyah bir arabaya bindirdik demiştim inanmadılar ya işte delil çıktı çok şükür" diyerek iddiasını doğruladı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
Görüş Bildir