Görüş Bildir
Haberler
Daha Neler Göreceğiz? Zabıtanın Yakaladığı Dilenci Kadının Üzerine Kayıtlı Ev ve Otomobil Çıktı!

Daha Neler Göreceğiz? Zabıtanın Yakaladığı Dilenci Kadının Üzerine Kayıtlı Ev ve Otomobil Çıktı!

Mersin'de zabıta uygulamasında yakalanan bir kadın dilencinin üzerine kayıtlı bir evi ve otomobili olduğu ortaya çıktı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Akdeniz Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, esnaf ve vatandaşların şikayet ve talebi üzerine insanların dini ve vicdani duygularını kullanarak cami avlularında, park-meydanlarda, cadde ve sokaklarda dilenip haksız kazanç elde eden veya izin almaksızın kaldırımları işgal ederek satış yapan kişilere yönelik denetim ve uygulama yaptı. 

Ekipler, dilendikleri tespit edilen iki, izinsiz satış yaparak kaldırım işgaline yol açan bir kadını, yakalayarak Akdeniz Zabıta Müdürlüğü'ne götürdü

Zabıta mal varlığını araştırdı

Zabıta mal varlığını araştırdı

Yapılan kimlik tespitinde, dilenenlerden birinin Turgut Reis Mahallesi Müftü Cami civarında vatandaşlardan para toplayan N.Ç. isimli kadın olduğu ortaya çıktı. 

Zabıta ekiplerinin, yaptığı araştırma sonucunda N.Ç.'nin tapuda üzerinde kayıtlı bir evi ile bir otomobili olduğu ortaya çıkarıldı. 

Akdeniz Zabıta Müdürlüğü ekiplerince tutanaklar tutularak, 5326 Sayılı Kabahatler Kanunu’nun 33’üncü ve 38’inci maddeleri gereği idari işlem yapılan 3 kişiye; 204’er lira ceza kesildi.

"İtibar etmeyin"

"İtibar etmeyin"

Akdeniz Zabıta Müdürü Ufuk Sivaslıoğlu, vatandaşlara yaptığı çağrıda, insanların dini ve vicdani duygularını kullanarak para toplamaya çalışan, haksız kazanç elde eden kişilere itibar edilmemesini istedi. 

Dilenen bu kişilerin, zabıta ekiplerini fark eder etmez, vatandaşlardan haksızca topladıkları paraları, kendilerini gözetleyen kişiye teslim ettiklerini ve bu kişinin de kaçarak izini kaybettirdiğini belirten Sivaslıoğlu, dilendikleri tespit edilen kişilere yönelik denetimlerin kesintisiz süreceğini ifade etti.

Bu haberler de ilginizi çekebilir 👇

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
15
8
3
1
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Ayça İpekçi

204 lira ceza mı?

Sedat Yılmaz

Mallarına el koyun, bak bir daha yapıyor mu? Hem ülke ekonomisine de katkı sağlamış olurlar.

Sıradan Biri

Her doğal felakette İban numarası verip para dilenenlere ne demeli peki?

Sıradan Biri

Bu gene fakir çıkmış. Üzerine kayıtlı ev arsa ve iş makinesi olan dilenciler var. Turistik mekanlarda günde ikibin TL hasılat yapan dilenciler var.