Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Her Eve Buzdolabı Giriyorsa Refah Seviyesi Var Demektir'

 > 
1.5bPAYLAŞIM

Başkanlık yarışı için Sakarya mitinginde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan ekonomiye ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan, geçmiş dönemlerde buzdolabı satışlarının 1 milyon olduğunu vurgulayarak satışların şu anda 3 milyona yükseldiğini belirtti ve 'her eve buzdolabı giriyorsa refah seviyesi var demektir' dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan Sakarya'da AKP'nin bu döneme kadar yaptığı icraatlardan bahsetti.

Yol çalışmalarından bahseden Erdoğan, 'Sakarya'ya 2002'ye kadar ne yapmışlar biliyor musun? 133 kilometre bölünmüş yol yapılmış. Biz buna 268 kilometre daha ekledik. Düşünebiliyor musunuz? 79 senede ne yapılmış? Biz 16 senede ne yapmışız? Yapıyoruz da yapıyoruz.' ifadelerini kullandı.

Erdoğan ayrıca Muharrem İnce'nin başlattığı 'prompter' tartışmasını da yanıtladı 👇

Polemik Sürüyor: İnce'nin 'Rakibim Prompter' Sözüne Erdoğan'dan 'Dersini Veririm' Yanıtı - onedio.com
Polemik Sürüyor: İnce'nin 'Rakibim Prompter' Sözüne Erdoğan'dan 'Dersini Veririm' Yanıtı - onedio.com

'Ekonomideki kötü gidiş' eleştirilerini de yanıtlayan Erdoğan 'buzdolabı' satışlarından bahsetti 👇

Erdoğan'ın açıklaması şu şekilde: "Konuşuyorlar ekonomide şöyle oldu böyle oldu. Dinleyin dinleyin, bay Kemal burayı da iyi dinle. Sizin otomobile motomobile kafanız basmaz. 2002 yılında 91 bin adet otomobil satılan Türkiye’de, geçtiğimiz yıl 723 bin otomobil satıldı. Buzdolabı satışı neydi? 1 milyon 88 bin. Nereye çıktı? 3 milyon 107 bine yükseldi. Demek ki fakir fukara değil, eğer her eve buzdolabı giriyorsa demek ki bir refah seviyesi var. Otomobiller giriyorsa bir refah seviyesi var."

Cumhurbaşkanı'nın açıklamasına İnce yanıt verdi: 'Buzdolabının içini boşalttın.'

Aydın'da vatandaşlara seslenen İnce, Erdoğan'ın konuşmasını hatırlatarak "Bugünkü konuşması toplumdan ne kadar uzaklaştığının bir göstergesi… Aynen şöyle demiş; ‘Buzdolabı bir ekonomik gelişmişlik göstergesiymiş.’ Yani buzdolabı olması her evde  buzdolabı var diyor daha ne istiyorsunuz diyor. Erdoğan senden önce biz yiyeceklerimizi ağaç kovuğunda mı saklıyorduk? Yahu buzdolabını bile çok görüyor millete. Kendisi mango suyu içecek, kendisi 4 bin 500 liralık beyaz çay içecek. Sen ne yaptın biliyor musun? Bu millette buzdolabı 40 senedir vardı. Sen bu buzdolabının içini boşalttın içini." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları sosyal medyada da gündem oldu. Öne çıkan bazı yorumlar şöyle 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir