Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fazıl Say'ın Konserine Katıldı: Karşılıklı Hediyeler ve Külliye'ye Davet

353PAYLAŞIM

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say'ın daveti üzerine, ATO Congresium'da gerçekleşen "Truva Sonatı" konserine katıldı. Konserin ardından Erdoğan ayakta alkışladı. Ayrıca ikisi de birbirine hediye verdi. Say, katılım için Erdoğan'a teşekkür ederken, Erdoğan Külliye'de konser daveti yaptı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile piyanist ve besteci Fazıl Say'ın Ankara'da gerçekleşen "TruvaSonatı" konserini izledi.

Ankara'da temaslarda bulunana ABD’li Senatör Lindsey Graham da, konseri Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte izledi.

Erdoğan, konser bittikten sonra sahneye çıktı ve piyanist Fazıl Say'a, Aşık Veysel'in 'Kara Toprak' parçasının bulunduğu bir plak hediye etti.

"Sevgili Fazıl, bizlere bu eserleri gerçekten farklı bir şekilde takdim etti..."

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra kısa bir teşekkür konuşması yaptı.  Erdoğan konuşmasında şunları kaydetti:

 “Sevgili Fazıl gerçekten bizlere bu prömiyeri çok farklı bir şekilde takdim ettiler. Tabi şimdi Çanakkale eyvallah, İzmir eyvallah ama bir de şimdi Ankara, İstanbul lazım. Ankara’yı Külliye’deki operada yapalım."

Cumhurbaşkanı Erdoğan konser sonunda kulise geçerek tekrar Fazıl Say ile biraraya geldi. Fazıl Say da CD'lerinden oluşan bir albümü imzalayarak Erdoğan'a sundu.

Fazıl Say, bir süre önce annesinin vefatı dolayısıyla kendisini arayan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Ankara’da gerçekleşecek Truva Sonatı prömiyerine davet etmişti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir