Görüş Bildir

Erdoğan 9 Mart'ta Kabineyi Beştepe'de Topluyor

Haberler
> Erdoğan 9 Mart'ta Kabineyi Beştepe'de Topluyor
onedio.com

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Bakanlar Kurulu'nu 9 Mart'ta bir kez daha Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda toplayacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan geçici köy korucularını kabulünde Bakanlar Kurulu'nu ikinci kez Cumhurbaşkanlığı'nda toplayacağı tarihi açıkladı. Erdoğan, '9 Mart’ta Cumhurbaşkanlığı Sarayımızda Bakanlar Kurulu’nu bir kez daha toplayacağımızı da bir kez daha ifade etmek istiyorum. Hükümetimizle bakanlar kurulumuzla kapsamlı bir değerlendirme yapacağız, bundan sonraki hazırlıkları gözden geçireceğiz.' dedi. Erdoğan Bakanlar Kurulu'na ilk kez 19 Ocak tarihinde başkanlık yapmıştı.

Erdoğan konuşmasında Süleyman Şah Türbesi ve Saygı Karakolu'nun taşınmasına yönelik operasyonla ilgili değerlendirmelerde de bulundu. Erdoğan operasyonun 'Türk askerinin can güvenliğini tehlikeye atmamak için yapılan geçici bir yol' olduğunu söyledi:

'Türkiye hiçbir hakkından feragat etmiş değildir. Toprağımız Suriye sınırları içinde mevcuttur. Şu anda nakli kubur yapılan bölge askerlerimiz için korumaya alınmıştır. Türbeyi korumakla görevli askerlerimizin can güvenliği bizim için her şeyden önemlidir. Bu taşınma işlemiyle Süleyman Şah Türbesi'ni ve oradaki askerlerimizi adeta bir şantaj gibi kullanmak isteyenlerin oyunu bozulmuş oluyor.'

Erdoğan operasyona yönelik muhalefetten gelen eleştirilere de tepki gösterdi:

'Bunu bozarken içerdeki bazı çevrelerin çok ağır ifadelerle kendi devletine ağır ithamlar yöneltmeleri üzücü ve düşündürücüdür. Bilhassa muhalefetin Esed rejimiyle aynı çizgiye gelmiş olmaları esef vericidir. Daha önce iki defa baraj yapımı nedeniyle naklinde sorun görmeyenlerin 2015’teki daha önemli bir konu nedeniyle nakil operasyonunu yerden yere vurmaları üzüntü vericidir. Süleyman Şah Türbesi'nin nakline tepki gösterenlerin Musul Başkonsolosluğu olayına verdikleri tepkiyi de çok iyi biliyoruz. Türkiye bu gibi durumlarda inisiyatif kullanabilen bir ülkedir. Bundan hep birlikte gurur duymamız gerekir. Olumsuz bir hava oluşturmak isteyenlerin Türkiye’nin ve milletimizin menfaatlerini korumak gibi bir düşünceleri yoktur. Milli meselelerden siyasi sonuç devşirmek isteyenlere milletimiz prim vermemiştir.'

Geçici köy korucularının sorunları

Erdoğan toplantıya katılan geçici köy korucularına 'Milletin evine hoş geldiniz' diye seslendi. Erdoğan 1985 yılından bu yana köy korucularının güvenlik güçlerine en büyük yardımcısı konumuna geldiğini söyledi. AK Parti hükümetinin korucuların özlük haklarına yönelik iyileştirmeler yaptığını belirten Erdoğan, bu konunun korucularla yapacağı toplantıda da ele alınacağını belirtti.

Erdoğan'ın verdiği bilgiye göre halen Doğu ve Güneydoğu'da 45 bin 880 köy korucusu görev yapıyor. 1985'ten bu yana bin 620 köy korucusu PKK ile savaşırken hayatını kaybetti.

  • Al Jazeera
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Barış Akyol

bana göre rte http://tr.wikipedia.org/wiki/Palpatine

Barış Akyol

Erdoğan:Death star'a hoşgeldiniz :DDDD

Mori Grey

Yasalar yetki verdi diye suiistimal etmekte üstüne yok

bootstrap will

Davutoğlu davetli mi acaba.