Coşkun Sabah Bikinili Poz Yüzünden Kızının Instagram'ını Kapattığını Söyledi Ama Kendisinin Takip Ettiği Hesaplar da Şaşırttı

60PAYLAŞIM

Coşkun Sabah kızının bikinili pozundan bahsetmeseydi eğer, şu an kimsenin bir şeyden haberi olmayacaktı...

Coşkun Sabah uzun zamandır ortalarda görünmüyordu biliyorsunuz. Kendisini en son 1997 yılında evlendiği Türkiye güzeli eşi Ceyda Okay'dan boşanma haberiyle duymuştuk.

Ceyda Okay ve Coşkun Sabah, iki yıl önce boşandılar. Çiftin bu evlilikten Roza ve Helen adında iki tane güzeller güzeli kızı var.

1999 doğumlu Roza belli ki güzellik genlerini annesinden almış. Coşkun Sabah'ın geçtiğimiz gün Ömür Gedik'e verdiği röportajda kızı Roza'yla ilgili söyledikleri ise bugün gündem oldu. Nedenini de hemen şöyle özetleyelim...

Ömür Gedik'in "Kızın Roza’nın Instagram paylaşımlarına tepki gösterdin, neden?" sorusuna şöyle bir cevap vermiş Coşkun Bey:

-Üniversite öğrencisi bir kızın mayolu fotoğrafı Instagram’da olmaz. Kapattırdık Instagram’ını. Küstüm ona, 10 gün hiç konuşmadım, o da çok üzüldü.

Yazık, yapmasaydın keşke.

- Kendi çevresindeki arkadaşlarının fotoğraflarını gösteriyor bana. Ben kendi kızım için bunu kabul etmiyorum. “İleride ne istersen yaparsın ama okul okurken bunu yapma” dedim. Olan oldu, gazeteciler bunu kaçırmamış.

Coşkun Sabah'ın bu açıklamalarından sonra sosyal medyada hem yorumlar hem de ilginç araştırmalar yapıldı.

twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com

Ud çalmaya devam etmeniz dileğiyle Coşkun Bey...

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
elifprlk

Kendinizle çeliştiğinizin farkında mısınız? Madem bikinili açık şuh sexi fotoğraflar koymak kötü bir şey değil neden adamın bu tarz hesapları takip etmesini kötü bir şey olarak gosteriyorsunuz? O zaman "sexi fotoğraf koymanın yanlışlığı"nı da onaylamış oluyorsunuz. Sonuçta bir erkek ve benim kızım koymasın diyor. Erkekleri kendisinden biliyor çünkü. O fotograflara bizim toplumda eatetik güzellik sanat olarak bakilmaidigni biliyor

elifprlk

Bir kadın mağdur bırakıldığında bile link isteyen müsveddeler tabi ki bir kadının açık fotoğraflarının engellenmesine karşı çıkarlar. Ama kendi ailenden bir kadın bunu yapsa olay olur. Bunun muhafazakarlık veya inançla ilgisi yok (kendi açımdan) bir kadın istediğini yapmakta özgürdür hiçbir sebep kadını kısıtlamaya gerekçe olamaz ama yaşadığımız toplumda kadın bireyleri kötü niyetlilerden koruma reflexi de gayet doğaldır. Adam uyarmış. Şiddet yok, tehdit yok, zorbalık yok. Bu konu gereksiz abartıldı.

elifprlk

Beni kimin ne foto koyduğu hiçbir zaman ilgilendirmedi, yobaz biri de hiç degilim. ama ortada bir gerçek var ki o da; sosyal medya tüm algıları değiştirdi. Açık seçik fotoğraflar sadece ünlülere ait olurdu. Sıradan insanların vücutlarını sergilediği bir alan yokru böyle bir ihtiyaç da yoktu. Ünlüler prim yapmak için sergilemek durumundaydı dergiler ve gazeteler için, konuşulmak ve konusuldukça para kazanmak için. Sonra sıradan insanlar da ünlüler gibi hareket etmeye başladı. Şuh pozlar, lüx mekanlar için adeta yarışa girdiler. Sonra da dm'den ahlaksız teklif ifşalari yapmaya başladılar. Bunlar normal şeyler değildi normalleştirildi.

elifprlk

Adamın kızını korumak istemesi gayet doğal, kim olduğu ne olduğu belli olmayan tiplerin salyalar akıtarak kızına bakıp hayaller kuracağını tahmin ederek fikrini söylemiş ki okulun vitince istediğini yap demiş ayrıca aile bireylerinin bu tarz iletişimleri kimseyi ilgilendirmez. Toplumdaki ikiyüzlülük burada çok güzel açığa çıkmış. Siz kendi ailenizden kimsenin bikinili fotoğraf koymasını istemezken başkalarının bikinili fotoğraflarına bakmazlık da etmezsiniz. Adam kaç yaşında istediği hesabı takip eder bakar, zaten bakılsın beğenilsin talep görsün diye açılmış hesaplar. Birine laf etmeden önce kendinize bakın. Bu kadın müstehcen fotoğraf koysa aynı tipler bunun anası babası yok mu diye eleştirirler bu sefer. Önce kendinizle yüzleşin sonra başkasına dil uzatın.

kendineassassin

Gülünç olan da şu; kızlarının adı ROZA ve HELEN, ama yaptığı yobazlığı "gelenek, görenek" diye şirin göstermeye çalışıyor.. Hani hiçbir elle tutulur yanı yok..

Görüş Bildir