Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Çok Hızlı İyileşiyor! Genetik Bir Mutasyon Yüzünden Acı ve Korku Hissetmeyen Süper Kahraman Kadın

2bPAYLAŞIM

Jo Cameron 71 yaşında, acı ve korku hissedemiyor. Genetik bir mutasyona uğrayan genleri Jo'nun adeta bir süper kahraman gibi hızlı iyileşmesine de neden oluyor. Detaylar ve daha fazlasını içeriğimizde bulabilirsiniz.

Kaynak: https://metro.co.uk/2019/03/28/woman-fee...

Jo Cameron, 71 yaşında ve bir çeşit gen mutasyonu sebebiyle acıyı ve korkuyu hiç hissedemiyor.

Örneğin Jo, bazen yanlışlıkla elini yakıyor veya kesiyor; fakat yanık et kokusu alana ya da kanı görene kadar yaralandığını anlamıyor.

Durumu sebebiyle Jo aynı zamanda çok hızlı iyileşiyor, neredeyse hiç endişe hissedemediği için asla panik olmuyor.

Jo, bir trafik kazası geçirse bile asla paniklemiyor. Jo, bu durumunu 65 yaşında kalçası için tedavi olmaya gidene kadar fark etmemiş. Doktor, Jo'nun birden fazla eklem yerinde bozulmalar fark etmiş ve normalde bunun çok eziyetli ve acılı olması gerekirken, Jo neredeyse hiçbir şey hissetmiyormuş.

Jo Cameron, geçirdiği bir ameliyatın iyileşme sürecinin çok ağrılı olması gerekirken, hiç acı hissetmemiş.

Jo şöyle diyor: "Birkaç yıl öncesine kadar hiçbir fikrim yoktu, her şeyin normal olduğunu düşündüm. Bunu öğrenmek, herkese olduğu gibi beni de çok şaşırttı." Jo'nun bu durumunu fark eden doktorlar onu bazı testlerden ve incelemelerden geçirmişler.

Jo'nun genlerinden 2 tanesinin mutasyona uğramış olduğu belirlendi.

Bunlardan biri bir kısmı eksik olan bir gen parçası, diğeri ise beyin enzimlerini etkileyen bir genin mutasyona uğraması sonucu oluşmuş. Jo bu yüzden acıyı ve korkuyu hissedemiyor. Araştırmayı yürüten doktorlar, Jo'da keşfettikleri gen türlerini, ileriki safhalarda acı ve anksiyete için tedavi amaçlı kullanabilmeyi umuyorlar.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
farkedmez

Allah Allah

biryerdebiri

Korkusuz bir insan korkutucu olabilir. Fiziksel olarak acı çekmemek başka birşey korkmamak bambaşka. Hissetmemek empati yapmamak demektir ve empatisiz bir insan caniliğin ilk adımı 🤷🏻‍♀

po

Bakış açın ilginç bak. Beyin fonksiyonlarında, veya salgılarında sorun olsaydı. Dediğin gibi çok sıkı bir cani olurdu. Ama şöylede bişey var. İkisininde tanımı beyin kodlarında yok. Acıyı tanımlayamıyor beyin. Ve nasıl birşey algılayamıyor. Acı hazda vermiyor çünkü. Yokluk var orda. ve beyin acıyı algılamadığı için travma geçmişide yok muhtemelen çok mutlu bir kadındır :)))

biryerdebiri

Acılardan ders alıyoruz o yüzden acı çekmemiz lazım hem fiziksel hem ruhsal. Bu abla bana ürkütücü geldi güvenemedim insan bedenen acı çekmiyorsa süpergücü olan birinden farksız gibi 😀

bukiznedio

doğum yapmış mı acaba hiç

peynirekmek

SUSKUNLAR GAZANFER SEN MİSİN

bedirhan-kayra2

GURUR KOMSERİN ANNESİ

psychocrisis

içeriği okumadım başlığa bakarak yazıyorum, acı ve korku hissetmemek insanı süper yapmaz. bunların yokluğu doğada bir avantaj sağlamaz. elbette fazlası da zarar sağlar ancak en sağlıklı biçimi dozunda yaşanmasıdır. yani acı ve korku belli şartlarda insanın ömrünü uzatan, tehlikeden korunmasını sağlayan birer uyarandır. acıdan ve korkudan muaf olmak alenen doğal seçilimde hızlıca elenmeyi doğurur. en basit örneği; kalbinde bir sorun olduğunda acı hissetmemen ve bunun farkında olmaman zarardır. ya da bir aslanla karşı karşıya geldiğinde korkmayıp üzerine gitmen bir zarardır. bunu süper olarak nitelendirmek ya da "keşke acı ve korku duymasam" demek cehalettir.

psychocrisis

keşke acı ve korku duymasam (çok masum duruyor aq yazasım geldi nedense)

Görüş Bildir