Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Çocuklar "Yemek Yedin mi?" Diye Sorulduğunda Ağlamasın! Onların Karınlarını BİZ Doyuralım!

-
Abone ol

Aslında her şey Twitter'da "yemek" yazıldığına verilen sonuçlar ile başladı.

Hangi yemeklerden, hangi tarifleri yazalım derken, karşımıza bu iç parçalayan güzeller güzeli kız çıktı.

Adını hatırlayamayan küçük kızın yemek yedin mi sorusuna cevabı...

İzlediğiniz video hemen sizi yıkmasın çünkü hiçbirimiz üzülerek onlara yardım edemeyiz. Biz onlar için güçlü bir el, biz onların dualarına cevap olan aracılar olmalıyız.

Gündelik hayatımızın içinde, elimizinde var olan şeyleri göz ardı edebiliyoruz. Tabakta kalan yemeklerimizi farkına varmadan çöpe atabiliyor, rejimdeyken yemek hakkında durmadan söylenebiliyoruz. İnsan ancak farkındalığını kaybedip duvara ansızın toslayınca tekrardan hatırlıyor şükretmeyi.

Ancak şükretmekte yetmiyor, birşeyler yapmak istiyoruz insanlar için. Sadece ellerimizi açıp dua etmenin yetmeyeceğini biliyoruz.

Biraz araştırdık, biraz farkındalık yaratmak istedik ve güzel birkaç çözüm bulduk.

Türk Kızılayı sadece ülkemizde değil, Dünya çapında erzak yardımlarında bulunuyor.

Türk Kızılayı adak kurban kesimlerinden elde edilen etleri aşevlerinde kullanıyor, ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek olarak servis ediyor. Etlerin bir kısmı da konserve haline getirilerek ihtiyaç sahiplerine yıl boyunca dağıtılıyor.

Erzak ve Kurban yardımında bulunmak için buraya tıklayın.

TİKA, bir sosyal yardım örgütü olmadığından bağış toplamıyor ancak size ön ayak olabilir, yönlendirebilir ve yardımlarınızı ulaştırabilir.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından ihtiyaç sahibi ailelere erzak paketi dağıtımı yapılıyor.

İletişim için buraya tıklayın.

İHH dönemsel olarak değil düzenli olarak her an yardım topluyor.

IHH, Dünyada düzenli olarak yetimhane, okul, sağlık ocağı gibi yapılar inşa etmekte, tarımsal altyapı için kaynak harcamakta, su kuyuları açtırmakta, katarakt ameliyatları ile kamuoyunda sembolleşen bazı sağlık yardımlarında bulunmakta , gıda ve giysi gibi temel ihtayaç maddelerininde içerisinde olduğu pek çok faaliyet yürütmektedir.

Gıda bağışlarınız için buraya tıklayın.

UNICEF, Birleşmiş Milletler bütçesinden pay almıyor, bütün geliri gönüllü katkılardan oluşuyor.

Varlığını çocuklara adamış olan bu yardım derneği, sadece maddi değil, manevi yardımda da bulunan dünyanın en büyük yardım kurumlarından bir tanesi.

UNICEF ile örnek çocuk beslenmesi (Suriye İnsani Yardım: Sağlık-Beslenme) hakkında bilgi almak için buraya, iletişime geçmek içinse buraya tıklayın.

AİP - Acil İhtiyaç Projesi hem burs hem gıda yardımlarına yetişiyor.

Acil İhtiyaç Projesi Vakfı,  yardıma ihtiyacı olanlarla yardım edebilecekleri bir araya getiren ve yardımlaşmayı bir alışlanlık haline getirmeyi hedefleyen dayanışma grubu. 

Kendilerinin gıda yardımlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Şimdi ise biraz daha küçülüp çevremize, konuya komşumuza yardım edelim.

Merak etmeyin, size söz veriyorum yardımın küçüğü büyüğü yoktur. Bir kuruş paylaşmanın bile değeri vardır şu hayatta.

Size şimdi 2006'dan beri hayatımızda olan, kökenleri ise Osmanlıya dayanan bir yardımdan söz etmek istiyorum: Askıda Ekmek.  Sistem çok kolay, kendinize ekmek alırken birden fazla ekmek parası ödeyerek durumu olmayanlara kalpten bir ekmek hediye ediyorsunuz. Şimdilerde pek şehirde yürürlükte, ancak sizin fırınınızda yoksa siz de fırıncınızla konuşarak bu yardıma bir tuğla koyabilirsiniz

Üniversiteli gençlerimize, geleceğimize yardım eden kuruluş: Askıda Ne Var

Askıda Ne Var üniversite öğrencilerine yemek, kıyafet, tiyatro bileti, konser bileti, kitap, yurtdışı staj gibi ürün ve hizmetlerin ücretsiz sunulmasını sağlayan bir sosyal girişim projesi.

Ekiplerini bir görseniz, dünyalar tatlısı gencecik arkadaşlarımız.

Eğer siz de imkanı olmayan çocuklarımıza, gençlerimize yardım etmek isterseniz buradan onlara ulaşabilirsiniz.

Son olarak YeGitsin, her siparişte yardım yapan tek yemek sitesi.

Yegitsin; yemek servisi hizmeti verirken pek çok sosyal kuruluşa da destek sağlıyor. Yegitsin üzerinden vereceğiniz her sipariş, sizin seçeceğiniz bir sosyal yardımlaşma kuruluşuna da katkı sağlıyor. 

Siteyi incelemek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

ONEDİO YEMEK SUNAR!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Yummy

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bunedirya

Böyle videolar izleyince, dünyada çocuklar haricinde herkesi öldürmek istiyorum. Belki o zaman çocuklar kötülüğün ne olduğunu öğrenmeden büyüyüp güzel bir dünya kurarlar. Bir değil bütün ülkeler suçlu. En masumu sessiz kaldığı, sahip olduğu zenginliği paylaşmadığı için suçlu. Birazcık ekonomi bilen, bilir ki 3. dünya ülkeleri olmadan o zenginliğe sahip olamazlar. Velev ki olsunlar. Birazcık vicdanı olan bilir ki, ihtiyacın olandan fazlasının en azından bir kısmını paylaşmak size bir şey kaybettirmez. Ama belki bir açı doyurabilir, belki bir masumu koruyabilir. Bir şeyler yapmalı. İster tek başına, ister bir kurum vasıtasıyla. Ama bir şey yapmalı. O kurumda, bu kurumda yanlış var diye de doğruyu yapmaktan vazgeçmemeli. Hiç bir aç, hiç bir çocuk, hiç bir masum, bir yavşağın (ister politikacı, ister bürokrat, isterse sivil birey olsun) yaptığı yanlış bahane edilip yalnız bırakılmamalı.

w_are_u

videodaki kız-benim kızım ikisi arasında fark yok gözümde o kızı izlerken kendi kızımı izliyormuş gibi hissettim

ezgisen

sadece fakir insanların vicdanları merhametleri varmış gibi değil mi? aylık aldığımız üç kuruş ile kendi ailemizi geçindiremezken başklarına yardım etmeyi okdr çok istiyoruz ki. keşke diyoruz keşke daha çok kazansamda yardım etsem kimse aç kalmasa. çünkü açın halinden aç anlıyor malesef. bizim 5-10 lira yardımımızla belki bir öğünleri karşılanıyor. ya sonra? ........ koca bir boşluk!! lüks otellerde düğün yapanlar , bir çantaya bizim ayda kazandığımız parayı verenler, lüks arabalar ile ki türkiye yollarına rağmen hala alınıyor anlam veremiyorum sürmeyi dahi bilmiyorlar tonlarca para sayıyorlar falan.. okdr paraları olan insanların daha çok yardım yapması gerekirken bizim 5-10 tl yardım yapmaya çalışmamız :( umarım güzel kalpli insanlar tükenmez..

malcolm_ali

paranoyak olanlar siz atmayın sms msm amk

mekanikdesign

Böyle bir içerik hazırladığın için teşekkür ederim Ceylin.

Görüş Bildir