Club Brugge, Beşiktaş Maçı Biletlerini Belçikalılara Satacak

 > -
Club Brugge, Beşiktaş Maçı Biletlerini Belçikalılara Satacak

Beşiktaş’ın UEFA Avrupa Ligi’ndeki rakibi Club Brugge’un, Avrupa’daki Beşiktaş taraftarının maça gelmemesi için önlem aldığı anlaşıldı.

12 Mart’ta evinde Beşiktaş ile karşı karşıya gelecek olan Club Brugge, UEFA kurallarını gözeterek 1250 adet bileti İstanbul’a gönderdi.

Adının açıklanmasını istemeyen bir Brugge görevlisi, 1250 taraftarın dışında tribünlerde başka Beşiktaş taraftarının olmaması için çok titiz bir çalışma başlatıldığını ifade etti. Belçika dışından gelerek maç bileti almak isteyenlere kesinlikle bilet verilmiyor. Belçika vatandaşlığı bulunanlar da incelenecek ve daha önce en az bir veya iki Brugge maçına girmiş olacak. Aksi halde bilet alamayacak. Yekili, böylece tribünlerin mavi-siyahlı taraftarla dolacağına inandıklarını aktardı.

Club Brugge’un söz konusu uygulamasıyla Belçika’nın yanı sıra komşu ülke Almanya, Fransa ve Hollanda gibi ülkelerden Beşiktaş’a destek vermeyi planlayan taraftarların önünün kesildiği belirtildi.

Brugge şehrinde esnaf olan ve Club Brugge’un bir çok oyuncusunu da mekanında ağırladığını belirten Nuri Uçak ve Brugge’a 45 km mesafede bulunan Gent şehrinden maça gitmek isteyen Beşiktaş taraftarı Sadi Meriç, anlattıklarıyla Brugge görevlisini doğruladı.

Konuşmaya başlamadan önce Club Brugge’un yıldız oyuncusu Victor Vazquez ile mekanında çekildiği fotoğrafı gösteren Nuri Uçak, “Belçika vatandaşı olmayanlara bilet satılmıyor. Beni, Almanya ve diğer ülkelerden tanıdıklar sürekli bilet için arıyorlar. Hatta Beşiktaş taraftar dernekleri dahi bilet temin edemiyor. Daha önce Club Brugge’un maçlarına gittiğim için, biz bilet alabileceğiz, ama bu da sınırlı olur” dedi.

Beşiktaş’ı çok sevdiğini, ama maç bileti alamadığını söyleyen Sadi Meriç ise, “Beşiktaş Kulübü için 1250 bilet ayrılmış, o biletleri de Beşiktaş Kulübü İstanbul’da taraftara veriyor. Burada Club Brugge’den de bilet alamıyoruz. Bizlerin kimlik kartlarını kontrol ederek, daha önce Brugge maçlarına girmediğimizi tespit ediyor ve bilet vermiyorlar. Ayağımıza gelecek Beşiktaşımızı izleyemeyeceğiz” diye sitem etti.

Öte yandan geçen hafta sonu sağ ayak bileğinden sakatlanan Brugge’un yıldız oyuncusu Victor Vazquez’in, en az altı hafta sahalardan uzak kalacağı belirtildi. 

DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir