Görüş Bildir
Haberler
Cizre'de İnsanlık Dramı: Yedi Çocuk Annesinin Cesedi İki Gün Tavukçu Deposunda Bekletildi

Cizre'de İnsanlık Dramı: Yedi Çocuk Annesinin Cesedi İki Gün Tavukçu Deposunda Bekletildi

Onedio Medya
10.09.2015 - 15:35 Son Güncelleme: 10.09.2015 - 16:22

Çatışmaların ve sokağa çıkma yasağının devam ettiği Cizre'den sarsıcı haberler geliyor. Bir haftadır sokağa çıkma yasağı uygulanan Şırnak'ın Cizre ilçesinde önceki gün şarapnel parçası isabet ettiği için can veren 53 yaşındaki Meryem Süne'in cesedi, gömülmesi engellendiği için iki gün bir tavukçunun soğuk hava deposunda tutuldu.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Bir Cizre Trajedisi: 10 Yaşındaki Cemile 3 Gün Buzlukta Bekletildi

Evine isabet eden bomba sonucu yaşamını yitiren Cemile Çağırcı adlı çocuğun cenazesi sokağa çıkma yasağı nedeniyle iki gün defnedilememiş, cesedi 2 gün ailesi tarafından derin dondurucuda bekletilmişti.

Radikal'den İsmail Saymaz'ın haberine göre, Cizre'de bu kez şarapnel isabet etmesi sonucu yaşamını yitiren 53 yaşındaki Meryem Süne'nin cenazesi iki gün boyunca defnedilemedi. Süne'nin cenazesi iki gün boyunca bir tavukçunun soğuk hava deposunda bekletildi.

Yedi çocuk annesi Süne’nin cenazesi dün HDP’li vekillerin girişimiyle morga kaldırıldı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Cizre’de bulunan HDP Mardin Milletvekili Mehmet Ali Arslan, sivillerin hayatını kaybettiğini belirterek, şunları söyledi:

'Sokakta kim varsa ölüyor. Dün 53 yaşındaki Meryem Süne adlı kadın balkondayken öldü. Ambulanslar sokulmuyor. Yaralıların çoğu bu yüzden kan kaybından ölüyor. Çok basit müdahalelerle kurtarılabilecekken, insanlar ölüyor. Artık bu ölümler engellensin. Gerçekten siviller ölüyor. Herhalde bunların kalkıp silahlanacak hali yok. Şu anda su ve gıdayla olan irtibat kesiliyor. Fırınlar ve eczaneler kapalı. İlaç bulamıyor insanlar. Yedi gündür ezan bile okunmuyor. İmamlar camiye gidemiyor. Minarelerde keskin nişancılar var.'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0