Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Çıplak Uyumanın 6 Faydası

7PAYLAŞIM

Çıplak Uyumanın 6 Faydası

Kadınların özgürlüğü ve kendine güveni sizce neyi ifade ediyor?

Bir de bunun yatak odasındaki halini düşünün. Çıplak uyumayı tercih eden kadınları yani…

Onlar aslında oldukça bilinçli çünkü uzmanlara göre çıplak uyumak sadece seksiliği temsil etmiyor, faydaları da var.

Baskılı pijamalarınızı ve seksi geceliklerinizi çok sevdiğinizi biliyoruz. Fakat onlardan vazgeçme vakti geldi artık!

“Kadınların Cinsel İsteḡine Çözümler” adlı kitabı yazan Dr. Jennifer Landa’ya göre, çıplak uyumak özel bölgeleriniz için daha saḡlıklı.

Bakteri ve mantarların bu bölgede bulunması normal, fakat sıcak ortamlar bazen fazlalaṣmasına neden olabiliyor. Bunu önlemenin bir yolu da hava almasını sağlamak.

Landa, çıplak uyuyarak vücudunuzdaki oxytoxin gibi kimyasalların salgılanmasına yol açmanızın daha çekici hale gelmenizi sağladığını ve daha rahat hissederek sekse daha açık olduğunuzu vurguluyor.

Çok satanlar listesindeki “Hormon Diyeti” adlı kitabın yazarı Natasha Turner’a göre, gece çok sıcakta uyumak melatoninin, diḡer büyüme ve yaṣlanmayı geciktiren hormonların salgılanmasını önlüyor.

Turner, vücut sıcaklıḡınızın azalınca, büyüme hormonları salgılanıp yeniden yapılandırıcı mucizeleri meydana getirdiğini söylüyor. Bu da saçlarınız ve cildinizin muhteṣem görünmesine sağlıyor.

Açlık ve enerji seviyelerinizi kontrol eden stres hormonu kortizol, çıplak uyuduḡunuzda düṣerek gevṣemenizi sağlıyor.

Uykunuz rahatsızsa, kortizol seviyesi yüksek çıkarak uyanmanıza ve acıkarak fazla yemek yemenize neden olabilir.

Landa, çıplak uyumanın muhteṣem olduğunu söylüyor. Çünkü yataḡın ve havanın serinliḡini hissetmenin seksi olduğunu savunuyor. Bu da kendinize olan güvenin artmasını sağlıyor.

Ulusal Uyku Vakfı yönetim kurulunda olan Dr. Lisa Shives’e göre, serin bir ortam uyku için daha iyi. Gece vücut sıcaklıḡımız normal olarak düṣüyor, kalın battaniye ve pijamalar bu duruma ters düṣebilir, engelliyebilir.

Çıplak uyumanızsa vücudunuzun serin kalmasına yardımcı olur.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir