Cinsel Kimliklerini Zamanında Partnerlerinden Bile Saklamak Durumunda Kalan 16 Ünlü

-
Abone ol

Keşke herkesin olduğu gibi kabullenildiği bir dünyada olsaydık da bunları hiç konuşmasaydık.

1. Alfred Hitchcock'un ünlü "Sapık" filminin yıldızı olan Anthony Perkins, kendisi gibi oyuncu olan Berry Berenson'la evliydi.

Ancak kendisi biseksüeldi. Eşi Anthony Perkins'in erkeklerle yaşadığı ilişkileri öğrenmesine rağmen ondan ayrılmadı. Perkins 1991'de AIDS yüzünden hayatını kaybettiğinde halen evliydiler. Berry Berenson da 2001 yılında New York'ta ikiz kulelere çarpan uçaklardan birinde yolcuydu ve hayatını kaybetti.

2. "Star Wars"un "prenses Leia"sı Carrie Fisher'ın yetenek avcısı Bryan Lourd ile evliliği sadece üç yıl sürdü.

Çünkü eşi kendisine aslında eşcinsel olduğunu açıklamıştı. Çiftin şimdilerde bir oyuncu olan Billie Lourd adlı bir kızı olsa da yıllar sonra aslında hiçbir zaman gerçek bir evlilik yaşamadıklarını açıklayacaklardı. Bryan Lourd daha sonra uzun süreli partneri Bruce Bozzi ile evlendi.

3. Ünlü oyuncu Liza Minelli, müzisyen Peter Allen ile 1967'de dünya evine girdi ve 7 yıl evli kaldı.

Ta ki eşi eşcinsel olduğunu ve bir erkekle uzun süredir ilişkisi olduğunu açıklayana dek. Bu ilginç bir tesadüftü, çünkü Liza Minelli'nin anne ve babası da aynı sebeple ayrılmıştı.

4. Judy Garland Hollywood altın çağının en ünlü isimlerinden biriydi.

Liza Minelli'nin annesi olan oyuncunun yönetmen Vincette Minelli ile evliliği yönetmenin biseksüellik iddiaları yüzünden bitti. Üç defa daha evlenen yönetmen hayatı boyunca cinsel kimliğini açıklamadı ama bu dedikodular sürdü.

5. Ünlü oyuncu Fran Drescher ve yapımcı Peter Marc Jacobson 21 yıl evli kaldılar, ancak Fran Drescher gerçeği boşanmanın ardından öğrendi.

Peter Marc Jacobson sırrını uzun süre paylaşmamıştı. Çift sonradan iyi arkadaş oldu ve bu hikayeyi senaryolaştırarak bir dizi projesine çevirdiler.

6. Ünlü yönetmen Tony Richardson oyuncu Vanessa Redgrave ile 5 yıl evli kaldı ve iki kızı oldu.

Kendisinin daha sonraları da başka bir ilişkisinden çocuğu oldu. Cinsel kimliği AIDS hastalığına yakalandıktan sonra ortaya çıktı ve 1991'de hayatını kaybetti.

7. Ünlü oyuncu Cary Grant hayatı boyunca 4 defa evlendi. En ünlü evliliği oyuncu Betsy Drake ile olandı.

O yıllarda cinsel kimliği açıklamak mümkün olmasa da oyuncunun Randolph Scott ile de 10 yıllık bir ilişkisi olduğu biliniyordu.

8. Angela Lansbury, ilk evliliğini kendisi gibi oyuncu olan Richard Cromwell ile 1945'te yapmıştı.

Evlilikleri sadece 2 yıl sürdü çünkü Cromwell aslında eşcinsel olduğunu itiraf etmişti. İkili ölene dek yakın dost kaldılar.

9. Rock Hudson, sekreter Phyllis Gates ile üç yıl evli kalmıştı.

Çift daha sonra boşandı ve ünlü aktörün AIDS yüzünden ölümü dünyada büyük şok yarattı. Eski eşi daha sonraları evlenirken eşcinsellikle ilgili hiçbir şey bilmediğini açıklamıştı.

10. 'N Sync grubu dünyayı kasıp kavururken gruptan Lance Bass, tanınmış bir oyuncu olan Danielle Fishel ile ilişki yaşamıştı.

Yıllar sonra eşcinsel olduğunu açıklayan şarkıcı 2014'ten beri eşi Michael Turchin ile mutlu bir evlilik sürdürüyor.

11. Kris ve Caitlyn (Bruce) Jenner evliyken Bruce Jenner trans kimliğini hep saklamıştı.

Kendall ve Kylie Jenner'ın babası olan Caitlyn Jenner'ın 80'lerin sonunda da bir dönem hormon tedavisi gördüğü ve eşinin de bundan haberi olduğu iddia edilmişti.

12. Ricky Martin 9 yıl boyunca sunucu Rebecca de Alba ile birliktelik yaşamıştı.

Aslında o dönemde de dedikodular vardı, hatta kız arkadaşının da durumu bildiği iddia edilmişti. Sonunda 2010 yılında yaptığı açıklamayla şarkıcı eşcinsel olduğunu duyurdu.

13. Blue grubunun en popüler üyelerinden Duncan James'in hayatına sayısız kadın girdi.

Aralarında Geri Halliwell'ın da bulunduğu bu ilişkiler sırasında henüz biseksüel olduğunu açıklamamıştı. Bir kızı olan Duncan James, son ilişkisi Rodriguez Reis'ten sonra artık eşcinsel olduğunu söyledi.

14. Freddie Mercury ve Mary Austin'in eşsiz ilişkisi "Bohemian Rhapsody" filmini izleyenleri duygulandırmıştı.

Çift, Freddie Mercury'nin erkeklere de ilgi duyduğunu açıklamasından sonra ayrılsa da ömür boyu yakın ilişkilerini korumuştu.

15. Bülent Ersoy cinsiyet geçiş operasyonu geçirmeden önce pek çok kadınla birlikte oldu. Hatta Mehpare Dilber adlı bir kadınla nişanlandı.

Eski nişanlısı sonradan yaptığı açıklamada ünlü yıldızın cinsel kimliğine dair hiçbir belirti hissetmediğini söylemişti.

16. Geçtiğimiz yıllarda katıldığı bir televizyon programında cinsel kimliğini açıklayan sosyal medya fenomeni Murat Övüç, geçmişte bir evlilik yapmış.

7 yıl süren bu evlililkten 19 yaşında bir oğlu bulunuyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
thewoman

Ricky Martin ah kalbim

blackcat

duncan ex aşkım asdasdsd küçükken ne deli olurdum ona :D

ktl1313

İnsanlari cinsel kimlikleri ile ayristirmamak lazım.yaraticisi sen misin ki yargilayani sen olasın.

komploteorist

Neyin cinsel kimliği arkadaş adamlar kadınlarla evlenebiliyor, kadınlarla birlikte olabiliyor aynı zamanda ayyy eşcinselim ben diyor. Bu eşcinsellik tercih olarak kabul edilmedi mi tıp dünyasında, psikolojide. Demekki cinsel kimlik dediğini kendin oluşturuyorsun. Hem erkek hem kadın cinsel organı olanlar haricinde gerisi fasafiso. Saygı hakeden bir durum yok ortada. Bu büyük büyük cümle kuranlar kendi çocuklarını, anne babalarını eşcinsel olarak kabul edebilir mi? Hiçbir dinde yeri yok. Dine inanmayıp bilimle içli dışlı olanlarda bilimde bunun bir hastalık değil tercih olduğunu biliyordur zaten. Şu olayı basitleştirmek, normalleştirmekten vazgeçin. Yazık ediyorsunuz sizden sonraki nesillere. Siz götü kurtarmışsınız olan genç neslin götüne olacak...

ktl1313

senin bu yaptıgın yorumları duymamak için gizliyor olabilirler mi? yargılanmamak için,hakarete ugramamak için,aşağılanmamak için,dışlanmamak için,tacize uğramamak için? gelecek nesillere örnek mi olmak istiyorsun? o zaman onlara insanı sevmeyi öğret,hayvanı sevmeyi öğret,yargılamamayı öğret,vicdanı merhameti öğret..ve şunu hiç bir zaman unutma.onlardan biri senin çocugun olsaydı ne yapardın? evlatlıktan mı reddederdin? yoksa taşlanarak ölmesini mi sağlardın? birazda empati kurmayı öğrenirsek işte o zaman bakış açın değişecektir.o fikirde olmayabilirsin ama insan olmayı gerektiren ilk kuralın saygı oldugunu unutmayacaksın.

komploteorist

Yargılamamak ne demek? Diyelim ki ben çıplak gezmeyi seviyorum tercihim bu yönde kimseye zararımda yok yargılamadan kabul edebilmeli o zaman. Buna benzer örnekleri sıralarım ama cevap olarak ne alakası var ya olmasın diye bitane örnekle bırakıyorum. Ben eşcinselleri öldürelim demedim eşcinselleri evlatlıktan reddedelim demedim. Şu anda yaptığın gibi çok normalmiş gibi davranmayı bırakıp eşcinselliğin kötü olduğunu, olmaması gerektiğini kadının erkekle erkeğin kadınla birlikte olması gerektiğini anlatalım ve uygulayalım bu daha mantıklı değil mi? Empati kuracaksan eğer bunu normal olarak öğrettiğin bir neslin özellikle ergenlik döneminde kendisine birlikte olacak kadın yada erkek bulamadığında "aaa eşcinsellik normal bişey partner bulamıyorum buradan başlayayım daha çok partner bulabilirim" kafasını yerleştirdiğinde o çocuklara neler olacağı konusuyla empati kur. Ve yanlış olana yanlış deme cesaretini göster.

komploteorist

Bir diğer konuda sen yaratıcımısın ki yargılayan sen olasın sözün için özür dilereyek sormak istiyorum inandığın yaratıcı kim? Bizim dinimiz olan islamda yaratıcı olan Allah yasaklamış zaten hangi dinin yaratıcısı serbest bırakmış merak ettiğimden soruyorum.

ktl1313

o zaman ben sana inşallah günün birinde vücudunda ki hormonlarda dengesizlik olur da bu düşüncelerden arınırsın diyeyim.sen bunun sadece tercih oldugunu mu sanıyorsun? ac ta oku bakalım kaç bin tane insan var çift cinsiyetli dünyaya gelen.tercihleri belirleyen seçimleri değil,vücudunda ki hormonların yönlendirmesi.ki bu da bir seçim olmuyor kabullenmek oluyor! ( bu sadece birisi.bunun gibi binlerce olay var dünyada!!!

komploteorist

İlk yorumumda dedim ki "Hem erkek hem kadın cinsel organı olanlar haricinde gerisi fasafiso." Yukarıda normalleştirilen isimlerden birçoğu çift cinsiyete sahip değil. Okuduğunu anlamayıp alışma ve kabullenme safhasına çoktan geçtiğini kabul ederek sana hayatta başarılar diliyorum. İnşallah yakın zamanda yanlışa yanlış deme cesaretini gösterirsin.

begonvila

Bülent Ersoy a bak senj..

begonvila

Demek ki arkadan almak daha cazip,

Görüş Bildir