Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Cinsel Kimliklerini Değiştirip Erkek Olan Tek Yumurta İkizlerinin Müthiş Değişim Hikayesi

-

Tek yumurta ikizleri Jacklyn ve Jennifer, cinsel kimliklerini değiştirip erkek oldular. DailyMail'den sizler için derlediğimiz haberin detaylarına buyurun!

Kaynak: https://www.dailymail.co.uk/femail/artic...

23 yaşındaki tek yumurta ikizleri Jack ve Jace Grafe, 1995 yılında doğduklarında Jacklyn ve Jennifer'dı.

Çocukken her gece yatağa yattıklarında erkek olarak uyanmayı dileyen Jacklyn ve Jennifer'ın transseksüelliğin ne olduğuna dair bir fikirleri yokmuş. Gürcistan'da yaşayan ikizler şu anki hallerinden oldukça memnun!

Nisan 2017'de hormon tedavisine başlayan ikizler, Ağustos ayında geçirdikleri ameliyatla göğüslerini aldırmışlar.

i.dailymail.co.uk

Jack: "Günün birinde erkek olarak uyanmak için her gün dua ederdim. O zamanlar transseksüel olmanın ne demek olduğunu bile bilmiyordum. Şu anki halimden çok memnunum. Önceden hissettiğim o garip his artık yok. Ebeveynlerimiz de gay ve transseksüelliğin ne demek olduğunu bilmiyorlardı. Gürcistan'da yaşıyoruz ve babam bir papaz." diyor.

"İnsanlar bize nasıl sesleneceklerini bilmiyorlar."

"İnsanların bize hala "kadın" olarak seslenmesi biraz üzücü. Ama onları da anlıyorum, bizim yaşadıklarımız bazı insanlar için kolaylıkla kabul edilecek bir şey değil. Daha gençken ben de kendimden şüphe ediyordum. Bazen keşke erkek olarak doğsaydım ve "normal" olsaydım diyordum."

"İnsanlar, 'kromozomlarını değiştiremezsin yalnızca dış görünüşünü değiştirebilirsin' diye yorum yapıyorlar."

Şerif yardımcısı olan ikizler: "İkiz olmak bizim için bir lütuftu. Eğer tek başımıza olsaydık bu kararı verecek cesareti kendimizde asla bulamazdık. Bu kadar mutlu olacağımızı da hayal bile edemezdik. Bizim için "ikiz olmak" hiç yalnız hissetmeyeceğiniz anlamına geliyor. Sizin hissettiğiniz her şeyi hisseden ve sizi en iyi anlayan birinin olması sizi daha güçlü bir insan yapıyor" diyor.

Dini okullarda eğitim alan ikizler, birbirleri dahil hiç kimseye hissettiklerini söyleyememişler.

Erkek kıyafetleri giydiklerinde "normal" hisseden ikizler, 16 yaşında gay, iki yıl sonra da transseksüel olmuşlar.

"Kadınlardan hoşlandığımızı birbirimize söylememiz bile başlarda bizim için çok zordu. İkizime bu durumu söylediğimde 'Ben de öyle hissediyorum' demişti. O da benimle aynı şeyleri hissettiği için rahatlamıştım ve artık o kadar korkmuyordum. Doğrusunu söylemek gerekirse başta aşırı korkmuştum."

"İnsanların bizi dışlamasından korktuğumuz için kimseye söyleyemedik."

"Dini duygularına oldukça bağlı bir ortamda büyüdüğümüz için insanların bizi yargılayacağından korktuk. İkizimin fikri benim için çok değerli. Eğer o, beni bu halimle kabul etmeseydi yıkılırdım."

"Jennifer'ın da kadınlardan hoşlandığını öğrendiğimde ilk tepkim 'Neden bana söylemedin?' oldu."

Cinsel kimliklerini birbirlerinden bile saklayan ikizler, ilerleyen zamanlarda ikisinin de aynı şeyleri hissettiğini anlamışlar.

Araştırmalar ise tek yumurta ikizlerinin, cinsel kimlik hoşnutsuzluğunu iki kardeşin aynı anda hissettiklerini söylüyor.

Journal of Sexual Medicine'a göre, 23 tek yumurta ikizinin %39'unda cinsel kimlik bozukluğu görülmüş.

İkizler 29 Eylülde resmi olarak 'erkek' sayılmışlar.

17 Ağustos'ta göğüs ameliyatı olduktan sonra da ehliyetlerindeki cinsiyet kısmını 'erkek' olarak değiştirmelerine izin verilmiş.

"Omuzlarımdan bir yük kalkmış gibi. Uzun yıllardır hissettiğim güvensizlik hissi artık yok."

Düşüncelerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mete-ozturk4

ya kızdan dönme erkek bile sevgili buluyor ben hala yalnızım kafayı yiycem amk

Gizli Kullanıcı

Harbi tiplere bak erkek gibi zaten amk.

fuat-kan

atacağınız başlığı sikeyim.değiştirmişler etmişler yargılamam beni ırgralamaz da neyi müthiş amk.sik sik şeylere özendirme yapacağız diye ne yazacağınızı şaşırıyorsunuz.banane kadınlar mı erkekler mi?

deniz_canfeda

Transeksüel'lik kötü bir şey değil ve özendirilebilecek bir şey de değil. Bu doğuştan gelen bir şey. Kimse millet harika bir şey dedi diye Transeksüel olamaz. Bu gerçek LGBT+ nın her bir harfi için geçerli.

deryafromhell

noldu kıskandın mı bu kadar

sarp-kumbet

Evet kötü bir şey,grip böbrek taşı fıtık nasıl kötü bir şey var hastalık ise buda öyledir,vucuttaki erkeklik veya kadınlık hormonunun, testosteron östrojen dengesinin bozulmasından kaynaklıdır, madem teknoloji cinsiyet bile değiştirecek kadar ileri ise tedavi edecek kadar da ileridir.Hep bi cici gösterme,hep bi özendirme gözümüze sokma, bıkmadınız mı? Bayrak acıp miting yaparak yol ortasında nü gezerek ne elde etmeye calısıyorsun? Hasta isen davul zurna ile ilan edecek ne var anlamadım yani?

nevolimon

Hop orda bi dur birader. Gözüne sokmak ne demek amk? Hayatım boyunca her gün televizyonda yolda orda burda özgürce el ele dolaşan, cinselliklerini saklamadan yaşayan heteroseksüel ilişkiler gördüm ama "özenmedim" ya da bu beni heteroseksüel yapmadı. Bizim de istediğimiz şey bu, korkmadan çekinmeden sevdiğimiz insana sevgimizi gösterebilmek. Ayrıca herhangi bir hastalık olmadığı 90'lı yıllarda bilim adamları tarafından açıklandı. Sen eşcinsel, trans vb. birini al bunu "normal" yap diye psikoloğa falan götürürsen götüyle güler sana. Tabi sen önyargılı bir orospu çocuğu olduğun için şu yazdığım koca paragrafı okumadan anlamadan geçtin. Sonuçta kime anlatıyorum ki ben. Bir de böbrek taşıyla fıtıkla kıyaslamış amınakoyim gel de çıldırma :D

hayirli-hayirsiz

Hemen devreye manita yapmış vay amk

corpse-bride

zaten tip erkek gibiymiş kadın gibi hissetmemleri normal

deryafromhell

senin tipini merak etmekteyim

Görüş Bildir