Çiçek Tarlası mı, Yoksa Halı Deseni mi? Bu Görselin Neye Ait Olduğunu Muhtemelen Bilemeyeceksiniz!

219PAYLAŞIM

Sonunda böyle bir şey çıkacağını inanın biz de tahmin edemedik...

Kaynak: https://twitter.com/lagaribey/status/117...

Bu fotoğrafa bakınca ne görüyorsunuz? Sarılı ve pembeli hoş bir lale tarlası mı yoksa el dokuması bir halı ya da kilim deseni mi? Aslında bu görselin saydığımız iki seçenekten biri olması kulağa mantıklı geliyor değil mi?

Ama cevap ikisi de değil. Gelin, görüntüyü biraz daha yaklaştıralım...

Eveeeeet... Kırçıllı kilim deseni teorimiz git gide daha çok aklınıza yatmaya başladı değil mi? Ama diyoruz ya, ne halı ne kilim deseni bu. Renkli bulaşık süngeri olması bile ihtimaller arasında gibi ama ilginçtir ki o da değil!

El örgüsü yelek olabilir mi? O da değil. O zaman biraz daha yaklaşıyoruz...

Sanırım şimdi kafanızda bir ampul yanmaya başlamıştır, çünkü bu fotoğrafın neye ait olduğu az çok belli olmaya başladı gibi...

Evet, tahminlerinizi yavaştan alalım... Fotoğrafta iki tekerlekli sarı bisiklet görenler doğru bildi! Sizin için bir tık daha yaklaşıyoruz bu kareye.

Burası Çin'de bulunan bir bisiklet mezarlığı...

Çin'de iki firmanın başlattığı bisiklet kiralama servisi çok kârlı olunca, firmaların sayısı bir anda 60'a çıkıyor ve haliyle de rekabet artıyor. Kâr marjları ise dip yapınca firmalar tamirata yönelmeye başlıyor ancak maliyetleri yine kurtarmıyor. Devlet de bu firmalara cezalar kesince, çoğu batıyor ve bu bisiklet mezarlığı oluşuyor.

Yani çooook uzaktan baktığınızda hoş bir tabloyu andıran bu görsel, ne yazık ki hurdaya çıkmış bir sürü bisiklete ait. Çin'in nüfusunu göz önünde bulunduracak olursak, buraya atılmış bisikletlerin sayısının dehşet boyutlarda olduğunu tahmin etmek zor değil.

Oldukça üzücü bir manzara, siz ne dersiniz...

Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kendineassassin

"Bisiklet mezarlığı" diye bir şey olabileceğini yeni öğreniyorum..

tolciya

para hırsı daha fazla ürün çöp yapacak daha bunlar iyi günlerimiz

Gizli Kullanıcı

Ee ne yapalım ?

Görüş Bildir