Kelt Mitolojisine Göre Ağaç Burcunuzu ve Burcunuza Ait Tüm Özellikleri Öğrenmek İster misiniz?

565PAYLAŞIM

Aşkı arayan kara mürverler, asil çoban püskülleri ve daha niceleri... 🧙‍♀️

Kaynak: https://twitter.com/mitolojikdunya/statu...

Bu içerik hazırlanırken Mitoloji Dünyası kaynak olarak kullanılmıştır.

Gazetelerin ve internet sitelerinin günlük burç yorumlarına göz atmadan içi huzur bulmayanlar, 'Merkür Retrosu' var diye evden dışarı çıkamayanlar, burcunun özelliklerini taşıdığına inananlar... Sözümüz size!

Daha önce sizlerle Kelt mitolojisine göre hayvan burçlarını paylaşmıştık, hatırlarsanız. Karakterinizin çarpıcı özelliklerini birebir tanımlayan bu içeriğimize, Kelt mitolojisine göre ağaç burçlarınızdan bahsederek devam ediyoruz. 

"Ooo organik burç, en sevdiğim!" dediğinizi duyar gibiyiz. Eğer hazırsanız, sizi ufak ufak ağaç burcunuza ve özelliklerine doğru alalım...

1. Huş Ağacı - Başarı (24 Aralık - 20 Ocak)

Huş Ağacı burcundan olan insanların enerjileri yüksektir. Yönetmeye kabiliyetlidirler, sorumluluktan kaçmazlar. Hoşgörülü ve esnek oldukları gibi zorlu durumlarla karşılaştıklarında sert ve dayanıklıdırlar. Asma ve Söğüt ise en iyi anlaştığı burçlardır.

2. Üvez Ağacı - Felsefe (21 Ocak - 17 Şubat)

Üvez ağacı burcuna mensup kişilerde felsefi bakış açısı ön plandadır. Özgün düşünceli, geniş vizyona sahip, idealist insanlardır. Sorgularlar, farklı açılardan ele alırlar ve çözerler. Alıç ve Orman Sarmaşığı ise en iyi anlaştığı burçlardır.

3. Dişbudak - Sihir (18 Şubat - 17 Mart)

Dişbudak insanları hür fikirlidirler. Yaratıcılıkları yüksek, önsezileri kuvvetlidir. Kimi zaman karamsarlığa esir olsalar da kısa sürede bu durumu atlatabilirler. Sanata, edebiyata düşkündürler. Söğüt ve Kamış ise en iyi anlaştığı burçlardır.

4. Kızılağaç - Liderlik (18 Mart - 14 Nisan)

Kızılağaçlar doğuştan sahip oldukları kılavuzluk yeteneğiyle bulundukları ortama yön verirler. İnandıklarına sıkı sıkıya bağlıdırlar. Özgüvenleri yüksek, uyumlu ve tutumludurlar. Eylem insanıdırlar. Alıç, Meşe ve Huş burçları ile iyi anlaşırlar.

5. Söğüt - Gözlem (15 Nisan - 12 Mayıs)

Her ortama uyabilen, inandığı insanları takip eden uyumlu bir burçtur. Sabırlıdırlar, zorlukları “bir gün nasıl olsa bitecek” olgunluğunda karşılarlar. Mütevazıdırlar, ön plana çıkmayı sevmezler. Huş ve Orman Sarmaşığı ile iyi anlaşırlar.

6. Alıç - Sihirbaz (13 Mayıs - 9 Haziran)

Çift karakterlidirler. Dinlemeyi de konuşmayı da severler. Meraklıdırlar, her şeyi öğrenmek isterler. Mizah anlayışlarıyla dikkat çekerler. Konulara farklı perspektiflerden bakmayı tercih ederler. Dişbudak ve Üvez ile iyi anlaşırlar.

7. Meşe - Sabitleyici (10 Haziran - 7 Temmuz)

Korumacı kimlikleriyle tanınırlar. Fedakardırlar, başkaları için yaşarlar. En güven duyulacak burç onlardır. Bu korumacılıkları zaman zaman karşı tarafı sıkabilir. Tam anlamıyla evcildirler. Dişbudak ve Kamışlarla iyi anlaşırlar.

8. Çoban Püskülü - İlke (8 Temmuz - 4 Ağustos)

Asaletleriyle göze çarparlar. Zafere odaklıdır ve nadiren yenilirler. İlk görüşte kibirli izlenimi verirler ancak cömert ve iyi niyetlidirler. Fikirlerine kıymet verilir, dürüsttürler. Dişbudak ve Kızılağaçlarla iyi anlaşırlar.

9. Fındık Ağacı - Bilgin (5 Ağustos - 1 Eylül)

Bilgiye olan açlıkları ve ezber yetenekleriyle bilinirler. Hafızaları da inanılmaz derecede kuvvetlidir. Gerçek bilgi arayışları onları daha az hata yapar hâle getirir. Detaycılıkları can sıkabilir. Üvez ve Alıçlarla iyi anlaşırlar.

10. Asma - Med Cezir (2 Eylül - 29 Eylül)

Asmaların tavırlarında, duygularında sık sık çelişkilere rastlanabilir. Ona yaklaşırken ruh haline dikkat emelisiniz. Zevklidirler, ince dokunuşlarıyla her şeyi olduğundan çok daha güzel gösterebilirler. Söğüt ve Fındık ile iyi anlaşırlar.

11. Orman Sarmaşığı - Mücadele (30 Eylül - 27 Ekim)

Bu burç insanlarının en önemli nitelikleri kriz yönetimidir. Kriz yönetimindeki becerisinden midir bilinmez ama tüm sorunları mıknatıs gibi kendisine çeker. Şefkatli, sadık, güvenilir ve cömerttir. Meşe ve Dişbudaklarla iyi anlaşır.

12. Kamış - Tutku (28 Ekim - 24 Kasım)

Kamış burcundan olanlar tutkulu insanlardır. Her şeyin özüne inmeyi severler. Hikâyeye olan düşkünlükleri onları pembe yalanlar söylemeye itebilir. Dedikoduyu da severler. Yazarlıkta başarılı olmaları muhtemeldir. Dişbudak ve Meşelerle iyi anlaşırlar.

13. Kara Mürver - Arayış (25 Kasım - 23 Aralık)

Özgürlük tutkunudurlar. Hızlı yaşamayı ve heyecanı severler. Aşk insanıdırlar ancak arayışları durmaz, yeni aşklara yelken açarlar. İradeleri güçlüdür. Felsefeye düşkündürler. Kızılağaç ve Çobanpüskülü ile anlaşırlar.

Kelt Mitolojisine göre ağaç burcunuzu öğrendikten sonra bir de hayvan burcunuzun özelliklerini öğrenmek isterseniz diye daha önce paylaştığımız şu içeriği nazikçe aşağıya bırakıyoruz.👇

Kelt Mitolojisine Göre Hangi Burçtan Olduğunuzu ve Burcunuzun Özelliklerini Öğrenmek İster misiniz? - onedio.com
Kelt Mitolojisine Göre Hangi Burçtan Olduğunuzu ve Burcunuzun Özelliklerini Öğrenmek İster misiniz? - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sshhawwty

O kadar kötüsünüz ki.. Resmen inandım ve kendimi (20 Kasım) kamış ile özdeşleştirdim. Dövmesini bile yaptırmayı düşündüğüm için daha fazla bilgi sahibi olmak istedim. Başka kaynaklardan da okuyunca; şok oldum. Kestaneymişim!

Gizli Kullanıcı

12. Kamış - Tutku (28 Ekim - 24 Kasım) Kamış - Tutku (28 Ekim - 24 Kasım) Kamış burcundan olanlar tutkulu insanlardır. Her şeyin özüne inmeyi severler. Hikâyeye olan düşkünlükleri onları pembe yalanlar söylemeye itebilir. Dedikoduyu da severler. Yazarlıkta başarılı olmaları muhtemeldir. Dişbudak ve Meşelerle iyi anlaşırlar.enazından agaçları ögrenmiş olduk böylelikle.valla kızılagacın uyumlu ve tutumlu oldugunu sanmıyorum ayrıca huş ve meşeyle anlaşamazlar.bir koçun oglak ve yengeçle anlaşamadıgı gibi.

vanilla-planifolia

kamış :D tuttu ilk defa hayret

gzm-ynklr

Huş Ağacı - Başarı (24 Aralık - 20 Ocak) Huş Ağacı burcundan olan insanların enerjileri yüksektir. Yönetmeye kabiliyetlidirler, sorumluluktan kaçmazlar. Hoşgörülü ve esnek oldukları gibi zorlu durumlarla karşılaştıklarında sert ve dayanıklıdırlar. Asma ve Söğüt ise en iyi anlaştığı burçlardır.

Görüş Bildir