Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

CIA Ajanından İlginç İddia: Hitler Aslında Ölmedi, Eşiyle Birlikte Güney Amerika’ya Kaçtı!

-

Yapılan son çalışmalar, Adolf Hitler'in aslında eşi Eva Braun'la birlikte intihar ederek hayata veda etmediğini, kendisine ölü süsü vererek Güney Amerika'ya kaçtığını iddia ediyor. İşte tarihe bakış açımızı değiştirebilecek o iddialar:

İlginç araştırma, Nazi liderinin ölmediğini, Arjantin'de bulunan güvenli bir askeri merkeze kaçtığını iddia ediyor.

İddia, Arjantin'de bir grup Nazi destekçisinin bulunduğu ve bu grubun 4. Reich'ı (Tarihte Almanya'nın söz sahibi olduğu devirleri nitelendiren kelime) yaratmak istediği yönünde. Hikaye kulağa her ne kadar komplo teorisi gibi duyuluyor olsa da, History Channel'da yayımlanan bir belgesel için yapılan yeni araştırmalar, bu ihtimâlin hiç de olasılık dışı olmadığını gösteriyor.

Hitler'in Güney Amerika'da yeni bir hayata başlayıp başlamadığını araştıran isimler, eski CIA görevlisi Bob Baer ve Amerikan ordusundan Tim Kennedy.

Hitler'in gerçekten 30 Nisan 1945 günü eşi Eva Braun'la birlikte intihar edip etmediğini 14,000 gizli belge üzerinden araştıran ikili, bazı belgelere göre Hitler'in öldüğü iddia edilen günden bir gün önce Alman savaş pilotu Peter Baumgart'ın komutasındaki uçakla Berlin'den kaçtığını belirtiyor.

İkili aynı zamanda sığınağın daha önce bilinmeyen beşinci bir çıkışı olduğunu ve bu çıkışın uçak pisti olarak kullanılmış olabilecek büyük bir alana çıktığını keşfetti.

Bir başka belge ise Hitler'in Danimarka'da uçak değiştirdiğini gördüğünü iddia eden bir SS subayının tanıklığına yer veriyor. Araştırmalar, Hitler'in kaçtığı düşünülen Arjantin'deki askeri merkezde de sürdürülüyor. Baer, Hitler'in 4. Reich'ı Güney Amerika'da gerçekleştirme planları yaptığını iddia ediyor.

Baer, ayrıca II. Cihan Harbi'nden sonra Arjantin'e kaçan Naziler'in sayısının fazlalığına dikkati çekiyor.

Araştırmacıya göre savaştan sonra onbinlerce Nazi'nin Arjantin'e kaçtığı ve bir Alman fizikçinin burada nükleer silahlar üzerinde çalıştığı biliniyor. Baer'e göre tüm bu veriler de iddia edilen kaçışı destekler nitelikte.

Şüphelere sebep olan bir başka durum ise Sovyet askerlerinin cesetlere dair bulduğu güvenilmez kanıtlar.

Hitler'e ait olan ve tarihçiler tarafından kabul edilen tek vücut parçası, Kremlin tarafından saklandığı söylenen alt çene kemiğidir. Rus ordusunun kayıtlarına göre sığınaktan battaniyelere sarılarak çıkarılan Braun ve Hitler'in cesedi, yakında bulunan bir çukura atılarak yakılmıştır.

Mayıs 1945'te ise Rus adli tıp görevlileri, cesetlerin kalıntılarını araştırmak üzere bir çalışma yürüttü.

Çalışmalar, kafatasının bir kısmının bulunamadığını ortaya çıkardı ve bu durum intihar kurşununun yarattığı etkiye bağlandı. Bulunan çene kemiği ise diktatörün diş kayıtlarıyla uyumluydu ancak bu bilgiyi veren de onun esir alınmış diş doktorlarıydı. Bunun dışında ele geçirilen tek vücut parçası ise bir testisti.

Kısacası cesede ait ulaşılan kısımların gerçekliğinin de şüpheli olması, Baer'in iddialarını güçlendiriyor.

Baer, Hitler'in ne öldüğünü, ne de ölmediğini kanıtlayacak kesin verilerin bulunmadığını, yalnızca tahminlerin yürütülebildiğini belirtiyor ve Güney Amerika'da bulunan Nazilerin konuşmayı reddettiğini de ekliyor. Umuyoruz ilerleyen zamanda güvenilir bilgilere ulaşılabilir ve tarihe ait bu önemli gizem çözüme kavuşabilir...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tc-ahmet-ozan-sen

Ama Arjantin başta, Latin Amerika'ya pek çok Nazi'nin kaçtığı doğrudur. Auschwitz'in şeytan doktoru Mengele, Lyon kasabı Klaus Barbie ve daha birçok kişi... Arjantin, Şili, Brezilya gibi ülkelerdeki CIA'cı darbelere büyük destekte bulunmuşlardır. Örneğin Che Guevara'yı öldürtenin, eski bir Nazi subayı olan Klaus Barbie olduğu iddia edilir. CIA'nın savaş sonrası örgütlenmesinde de Gestapo'nun eski yöneticileri (başta Reinhard Gehlen, Ruzi Nazar da onun altında çalışmıştır) büyük rol oynamıştır. Tabii bunlar ABD-İngiltere için geçerli. Ruslarsa çok kıyıcı davranmış, buldukları tüm Alman kadınların ırzına geçmiş, birçok Alman'ı da Sibirya'ya sürmüşlerdir (örneğin Piyanist filminde de gördüğümüz Wilhelm Hosenfeld, Yahudi mültecilerin tüm ricalarına rağmen Kızılordu tarafından affedilmemiş ve ölene kadar Sibirya'da tutulmuştur).

tc-ahmet-ozan-sen

Yok ebesininki Ali Sami... Hitler'in kaçacağı yol yoktu, karadan ve havadan Berlin kuşatma altında; deniz kuvvetleri daha önce ayvayı yemişti, bu bir. Son zamanlarda kimlerle görüştüğü belli, hepsi de epeyce misafirlik eden kişiler ve Hitler'in yerine bir dublör konsa rahatlıkla çakarlar, iki. Üç, Hitler'in yanındaki adamlar işkence altında da olsa güzel güezl cesetleri ortadan kaldırdıklarını anlatmış hatta enkaz altında külleri de bulmuşlardır ve o yanmış kalıntılar Hitler'in yeğenleriyle karşılaştırılarak Hitler olduğu kabullenilmiş. Hem, Hitler'in saklanması kolay değildi, parkinson hastası, megalomanyak ve geveze bir adamın inzivada yaşaması olacak iş değil; MOSSAD'ın izini bulması işten bile olmazdı. Eichmann gibi görece ufak rütbeli bir adamı bile paket edip İsrail'de astılar, Hitler'i sucuk yaparlardı. En önemlisi Hitler teslim olmaya da kaçmaya kesinlikle karşıydı, kendisine defalarca bu öneriler yapılmasına rağmen şiddetle reddederek direnişi sürdürdü.

baran-antispeciesist

yalan, berline ilk giren sovyetlerdi ve berlin 5 ülkenin kuşatması altındaydı o kadar bombardımanın arasından kaçamaz ki sovyetler asla affetmez nasıl sovyetler keşfetmedi de cia keşfetti? Stalinin ajanları amerikadan atom bombası planını çaldı. Arap israil savaşında israilde çokça ajanları vardı dünyanın en sağlam istihbaratına sahip kısacası hitler intihar etti

can-isikli

Muharrem ince iktidar olursa hitlerle değil ülkesi ile uğraşacak üretim artacak bidon dolacak(depo)

can-isikli

İnternetteki Bütün bilgilere baktım biri arjantin biri güney amerika diyor keşki o zaman trafik kamerası olsaydıda hitlerin öldüğünü yaşamasının imkansız olacağını öldüklerini anlardık bunu anlatanların yalanları biterdi en azından hem bulursanız ne yapacaksınız hitler gevur türkiyeyi onlar bölmeye çalıştı dünya savaşında alman gevurları

Görüş Bildir