Görüş Bildir
Haberler
CHP Sözcüsü Öztrak: 'Bu Kumpasın Hedefi CHP ve Genel Başkandır'

CHP Sözcüsü Öztrak: 'Bu Kumpasın Hedefi CHP ve Genel Başkandır'

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, 'Beştepe'ye giden CHP'li' iddialarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Öztrak; 'Saray'da hazırlandığı belli olan bu kumpas senaryosunun hedefi CHP ve Genel Başkandır' dedi. Öztrak ayrıca 'CHP'de çete arayanlar, her zaman karşılarında Kuvayı Milliye ruhunu bulmuşlardır. Bundan sonra da bulacaklardır. Çeteler tek adam yönetimlerini sever. Çete arıyorsanız saraya ve etrafına bakacaksınız.' ifadelerini kullandı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, MYK sonrası açıklamalarda bulundu. 🎥

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, 'Beştepe'ye giden CHP'li' iddialarıyla ilgili MYK toplantısı devam ederken açıklamalarda bulundu.

Öztrak, MYK'da ekonomik krizi, sarayın bu gündemin üzerini örtmek için nefret diline ve kutuplaştırma siyasetine hız vermesini ve Türkiye'nin gerçek gündemini karartmak amacıyla CHP'ye yapılan operasyonu ele aldıklarını söyledi.

Öztrak, milletin dertlerine çare bulamayanların, şimdi sıkıntıların üzerini örtmek için siyaset mühendisliğinden medet umduğunu savunarak, 'Hatırlayacaksınız, sarayın kibirlisi geçtiğimiz hafta kutuplaştırıcı söylemine ve nefret siyasetine hız vermişti. Memlekette kimsenin başörtüsüyle, kılık, kıyafetle bir derdi yok ama Erdoğan, İstanbul'daki vahim ancak münferit bir olay üzerinden milleti kışkırtmak için elinden geleni ardına koymuyor.' diye konuştu.

"Genel Başkanımıza 'çek git' diyecek kadar gözü döndü"

"Genel Başkanımıza 'çek git' diyecek kadar gözü döndü"

Kabataş'ta yalandan medet umanların şimdi de bu olaydan medet umduğunu ileri süren Öztrak, şunları kaydetti:

'Aynı Erdoğan, TBMM'de grup başkanvekilleri arasındaki bir tartışmadan 28 Şubat çıkarmaya çalışıyor. Tank palet fabrikasının peşkeş çekilmesiyle ilgili sorularımızı yanıtlayamayan, ABD Başkanı'nın yazdığı hakaret mektubuna hak ettiği karşılığı veremeyen, 15 Temmuz şehit ve gazileri için toplanan milyonlarca liranın nereye gittiğini bir türlü açıklayamayan saray, seviyesizliğin sınırlarını zorlayan bir dille, milletimizin bu karanlık günlerden çıkış umudu olan CHP'ye saldırıyor. Saraydaki kibirli kişinin derdinin ne olduğu, bizzat kendisinin yaptığı açıklamalardan gayet güzel anlaşılıyor. Daha Mehmetçiğimiz, Barış Pınarı Harekatı'na yeni başlamışken çıkıp 'Millet İttifakı'nın zayıflaması, parçalanması önemli' diyerek fikrindekini zikretmişti. En sonunda sarayın milletten kopuk lüks yaşamını sürdürmesinin önünde en büyük engel olarak gördüğü Genel Başkanımıza 'çek git' diyecek kadar gözü döndü.'

"Kumpas senaryosunun müellifi saray"

"Kumpas senaryosunun müellifi saray"
İçeriğin Devamı Aşağıda

'Neden Genel Başkanımıza 'çek git' diyor? Çünkü Türkiye'de tek adam saray rejiminin önündeki en büyük engellerden biri Sayın Genel Başkanımız ve partimizdir. Şimdi bu engeli aşmak için kendince elinden geleni ardına koymuyor.' diyen Öztrak, şöyle devam etti:

'Son günlerde müellifinin saray olduğu her yerinden belli olan bir kumpas senaryosu sahneye kondu. İstanbul'u kaybeden iktidarı kaybeder psikozundaki saray, mızıkçılığa devam ediyor. Bu senaryonun sarayda yazıldığını görmek için sadece saray medyasına bakmak yeter. Aynı yerden hazırlanmış metinler üzerinden koparılan ve bir haftadır devam eden bu senkronize yayın çılgınlığını Barış Pınarı Harekatı'nda dahi görmedik. Saray arkada, kalemşörleri, kurşun askerleri önde, otuz iki kısım tekmili birden bir kumpas senaryosu milletin gündemini unutturmak için sahneleniyor. Bu kumpas senaryosu medyada bazı aktörler kullanılarak ortaya kondu.'

Öztrak, bu konunun Türkiye'nin bir numaralı gündem maddesi haline gelmesinin beklendiğini ancak bunun gerçekleşmediğini ifade ederek, 'Sarayın kibirli kişisi dayanamadı, İzmir'de kürsüye çıktı. Tıynetindeki yalanı doğru gibi söyleyerek siyaset yapma stratejisinin yeniden düğmesine bastı. Kumar masasında pey sürer gibi bu ülkenin Cumhurbaşkanlığı makamını ortaya koydu.' dedi.

"Bu kumpas ona, buna değil CHP'ye karşı tezgahlanmıştır"

"Bu kumpas ona, buna değil CHP'ye karşı tezgahlanmıştır"

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun da İzmir de konuşarak kumpasın kime yaradığını, hangi amaçla yapıldığını anlatıp 'hodri meydan' dediğini anımsatan Öztark, 'O gün bu gündür AK Parti Genel Başkanından tık yok.' diye konuştu.

'Matruşkalar teker teker açıldıkça, oyun içinden oyun çıkıyor.' ifadelerini kullanan Öztrak, şunları kaydetti:

'Senaryosunun sarayda yazıldığı belli olan bu kumpasın açık hedefi CHP ve onun Genel Başkanıdır. Bu, CHP'ye düzenlenmiş bir kumpastır. Tekrar ediyorum, bu kumpas ona, buna değil CHP'ye karşı tezgahlanmıştır. Sayın Genel Başkanımızın uyarılarının haklılığı bir defa daha ortaya çıkmıştır. Esasen gören gözler için bu olaydan ibret alınacak ciddi dersler vardır. Saray beslemesi medyanın Barış Pınarı Operasyonu'na göstermediği ilgi, alakayı, bu olaya göstermesi tezgahın müelliflerini, adresini de açıkça ortaya koymaktadır. Biz, CHP'ye karşı kurulan bu kirli kumpası sükunetle, genel hukuk ve parti hukuku içinde bozmaya kararlıyız. Bu süreçte gazeteciliğin tüm temel ilke ve değerlerinin çiğnendiğini de özellikle not etmek isterim.'

"Çete arıyorsanız saraya ve etrafına bakacaksınız"

"Çete arıyorsanız saraya ve etrafına bakacaksınız"
İçeriğin Devamı Aşağıda

Öztrak, bu kumpasın iki amacının olduğunu ifade ederek, şu değerlendirmede bulundu:

'Birincisi milletin aş, iş sorununu gizlemek, ikincisi milletin umudu haline gelen CHP'ye itibar suikastı yapmaktır. Artık bu dakikadan sonra, herkes dikkatli olmalı, kimse kendine siyasi rant devşirme fırsatçılığına girmemelidir. Hiç kimse unutmasın, CHP'nin ruhunda Kuvayımilliye vardır. Bir tek, CHP ruhunu hiç anlamayanlar, bu ruhu hiçbir zaman içlerine sindiremeyenler, CHP içinde çete arama gafletine düşebilir. CHP'de çete arayanlar, her zaman karşılarında Kuvayı Milliye ruhunu bulmuşlardır. Bundan sonra da bulacaklardır. Çeteler tek adam yönetimlerini sever. Çete arıyorsanız saraya ve etrafına bakacaksınız. Kumpas CHP'ye kurulmuştur. Bunu bir olarak, beraber olarak püskürteceğiz.

Muharrem İnce'nin açıklamaları için bakınız👇

Ne olmuştu?

Sözcü yazarı Rahmi Turan, Perşembe günkü köşe yazısında bir CHP’li siyasetçinin gizlice Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na giderek Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüştüğünü, Erdoğan’ın kendisine “Türkiye’nin güvenliği için senin CHP Genel Başkanı olman gerekir” dediğini söylemişti.

Turan sonradan kaynağının gazeteci Talat Atilla olduğunu söylemiş ve gelişmeyi doğrulamadan bunu yazarak hata yaptığını açıklamıştı.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
38
22
9
7
4
2
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Can_Can

Yav he he.. Çok müthiş başarılısınız falan da sizi yıpratmaya çalışıyorlar. Ulan partiye cemaatten sabıkalıları, ikinci cumhuriyetçileri, hdplileri dolduran,... Devamını Gör

semih yurdakul

sende bu ense olduktan sonra tokatlayan çok olur kardeş... yıllardır yırtınıyoruz CHP yi farklı bir güç idare ediyor yanlış yoldalar diye... dinleyen yok...

swedishchef

Hayatimin siyasete tanik oldugu donemde sizin kada BOS konusan bir parti daha gormedim. Yeter lan, birakin gidin arkadas neyin mucadelesi bu...

equanimity

ardı ardına nefesin yettiğince öztrak deyince en son bi tıslama geliyo. hah o zaman kk ve avanesinin palavralarına inanmaya başlıyosun. ilginç.