Görüş Bildir
Haberler
Beştepe'ye Giden CHP'li İddiası: Turan, Atilla'yı İşaret Etti, Atilla 'Kaynağım CHP'li' Dedi

Beştepe'ye Giden CHP'li İddiası: Turan, Atilla'yı İşaret Etti, Atilla 'Kaynağım CHP'li' Dedi

Sözcü gazetesi yazarı Rahmi Turan, kendisine Muharrem İnce ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Beştepe'de görüştüğünü söyleyen kişinin gazeteci Talat Atilla olduğunu açıkladı. Talat Atilla bu bilgiyi Turan'a kendisinin verdiğini doğruladı. Haberi CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na doğrulattığını iddia eden Atilla, haber kaynağının CHP'li bir isim olduğunu belirtti. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

Rahmi Turan açıklamasını Sözcü gazetesinin internet sitesine yaptı. Sağlık sorunları nedeniyle Londra'da bulunan Turan, 'Gerek ilk yazımda gerekse dün geceki açıklamalarımda kaynağımı asla açıklamayacağımı söylemiştim. Açıkçası açıklamayı da düşünmüyordum. Fakat bana “Muharrem İnce” ismini veren kaynağımın, bugün bazı haber sitelerine yaptığı “Rahmi Turan’ın haber kaynağı ben değilim” açıklamasını görünce o ismi açıklamaya karar verdim. Bana Muharrem İnce ismini veren kaynağım gazeteci Talat Atilla’dır” dedi.

"Açıklama mecburiyetinde kaldım”

"Açıklama mecburiyetinde kaldım”

Rahmi Turan

Turan sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kendisi de bu bilgiyi çok güvenilir olduğunu söylediği bir başka kişi tarafından elde etmiş. Dediğim gibi kaynağımı açıklamayacaktım ama onun ‘kaynak ben değilim’ açıklamasını görünce ismini açıklama mecburiyetinde kaldım.'

Atilla yalanlamıştı

Atilla yalanlamıştı
İçeriğin Devamı Aşağıda

Rahmi Turan'ın haber kaynağının gazeteci Talat Atilla olduğu yönünde iddiaların gündeme gelmesinin ardından, Talat Atilla açıklama yapmıştı. Atilla Twitter hesabından yaptığı açıklamada söz konusu iddiaları yalanlamış ve 'Rahmi Turan'ın yazısını benimle irtibatlayanların hepsini mahkemeye vereceğim' demişti.

Atilla: "Kaynağım bir CHP'li"

Atilla: "Kaynağım bir CHP'li"

Talat Atilla, haber kaynağı olarak kendisini gösterilmesinin ardından 'Yanıt veriyorum!' başlıklı bir yazı kaleme aldı. Atilla, Turan'a bu bilgiyi veren kişinin kendisi olduğunu doğruladı. Haber kendisine ulaştığında çok yönlü olarak çek ettiğini belirten Atilla, bu bilgiyi 'bir şekilde' CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na da doğrulattığını öne sürdü. Atilla, görüşme bilgisini kendisine veren kişinin ismini açıklamadı ancak CHP'li olduğunu söyledi. Atilla'nın yazısı şöyle:

'Rahmi Turan “Gazeteci kaynağını açıklamaz” dediği için ve Rahmi Turan’ı korumak için “Benim dememeyi' tercih ettim. Konuyu en ufak ayrıntısına kadar yazmanın vakti geldi. Haber bana geldiğinde çok yönlü çek ettim... Hatta, bununla yetinmedim.Bu haberi CHP lideri Kılıçdaroğlu’na da bir şekilde “Bu haber doğru mu?” diye doğrulattım.Haberi ilk önce zaman zaman yazılarımdan alıntı yapan, turktime’da yazan Rahmi Turan’a verecektim ama yurt dışı telefonu çalınca saat farkını o an hesaplayamadığım için gece olabilir diye arayıp kapattım.

Bunun üzerine sahibi olduğum haber sitesini kendi hesabında öneren Uğur Dündar’ı aradım. Dündar bana “CHP’yi dizayn ediyor diye saldırırlar” dedi.Bunun üzerine haberi kendi sitem de yazmaya karar verdim ancak Rahmi Turan’ı çaldırıp kapattığım için, neden aradın sorusuna da yanıt olsun, hem de ilk haberi yazmasına niyetlendiğim kişi olduğu için arayarak haberi söyledim.“Tamam, yazarım” dedi. Ve bilgileri gönderdim.Şimdi geleyim bu habere…

       1. 9 Kasım gece 01:15 de görüşme olduğu…

       2. Giren ve çıkan plakaların isimleri. Resmi kaydı olmayan 06 sfg 4543 plakalı araçla giriş yapıldığı, çıkarken de 06 ghj 1290 plakalı beyaz Audi marka araçla çıkıldığına kadar ayrıntılı bilgiler vardı.

Tüm bunlar bilgi olarak geldi. Kısa süre önce İyi Partili bir yetkilinin de Erdoğan’la gözlerden uzak görüşmesi de kamuoyuna sızmıştı. Tüm bunlara rağmen CHP lideri Kılıçdaroğlu’na bir şekilde haberin doğruluğunu onaylatınca içimde şüphe kalmadı.

Ne Muharrem İnce’ye… Ne CHP’ye…Ne iktidar partisine karşı değil, sadece habercilik arzusuyla davrandım.

Gelelim haber kaynaklığı meselesine… Kaynağımın ismini söylemem söz konusu olamaz ama bir CHP’li… Ya Kemal Bey, ya da kendisinin konuşmasını beklerim doğrusu.. Kılıçdaroğlu haberi doğruladıktan sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın net açıklamaları üzerine haberi yeniden kaynağıma sorgulattım. “Yine altını çizerek yüzde yüz doğru” dedi. Şimdi, Kemal Beyin ve doğrulattığım CHP’li kaynağın konuşmasını bekliyorum'

Çok sayıda gazeteci, Talat Atilla'ya kaynağını açıklaması için sosyal medya üzerinden çağrıda bulundu.

Çok sayıda gazeteci, Talat Atilla'ya kaynağını açıklaması için sosyal medya üzerinden çağrıda bulundu.
İçeriğin Devamı Aşağıda
İçeriğin Devamı Aşağıda

Ne olmuştu?

Sözcü gazetesi yazarı Rahmi Turan, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştüğünü iddia ettiği CHP'linin Muharrem İnce olduğunu açıklamıştı. Muharrem İnce bu iddiayı sert bir dille yalanlamış ve 'yargı önünde hesaplaşacağız' demişti. Bu açıklamanın ardından CNN Türk canlı yayınına bağlanan Turan, haber kaynağını açıklamamış, 'Saray çevrelerine yakın, 20 yıldır tanıdığım bir gazeteci arkadaş' demekle yetinmişti.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
62
21
19
5
4
3
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Pasif Kullanıcı

Sizin yapacağınız gazeteciliğin içine sıçayım...

yeldas

bana talat söyledi. ona da çok güvendiği bi başkası söylemiş... ne bu abi ? mahallece bir araya gelip hamiyet hanımın oğlunu mu çekiştiriyorsunuz ? bana Sühe... Devamını Gör

Sufle Meraklısı

1-Komployla gelen komployla gider, Genel başkan Kılıçdar Bey. 2-Ben şahsen görüşme olduğunu düşünmüyorum ama RTE yok diyorsa da kesin görüşme olmuştur. Bu... Devamını Gör