Görüş Bildir
Haberler
CHP'li Belediyeler Kent Kent 'Yoksulluk Haritası' Çıkarıyor

CHP'li Belediyeler Kent Kent 'Yoksulluk Haritası' Çıkarıyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, partili tüm belediyelerin kendi bölgelerinin yoksulluk haritasını çıkarması için çalışmalara başladıklarını açıkladı.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Buna göre sosyal yardımlar bu haritaya göre dağıtılacak. Çalışmayla birlikte yoksulluğun boyutunun da ortaya çıkacağı iddia edildi. 

Konuya ilişkin açıklama yapan ve ihtiyacın sosyal yardımlara başvuran aile sayısında artış yaşanmasından kaynaklandığı söyleyen Torun, “Siyasi iktidarın gizlediği gerçek yoksulluk verilerini tüm boyutlarıyla ortaya çıkararak, belediye hizmetlerine yön vereceğiz” dedi.

"İktidarın gizlediği gerçek yoksulluk verileri ortaya çıkacak"

"İktidarın gizlediği gerçek yoksulluk verileri ortaya çıkacak"

BirGün'ün aktardığına göre Torun şu bilgileri verdi:

  • Sadece İstanbul’da büyükşehir belediyesine yardım için başvuran hane sayısı 1,2 milyona ulaşmış durumda.

  • İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin uyguladığı ‘Yoksulluk Haritası’ modelini tüm belediyelerimize yaygınlaştırmak için yeni bir çalışmaya başlandı. Belediyelere gelen sosyal yardım başvurularını, belediyelerin farklı alanlardaki verilerini ve yapılan araştırmaları bir araya getirip, belediyelerin bulunduğu bölgelerde, yoksulluk haritaları çıkarılacak.

  • Bölge bölge hane ve gelir durumları, yaş ve cinsiyet gruplarına göre dağılım, sigortasız çalışma, sosyal durum gibi pek çok başlıktaki veriler derlenerek, farklı katmanları olan bir harita oluşturulacak. Bu harita sayesinde bölgelerin ihtiyaçları da net olarak belirlenecek. Bir belediye bir hizmet üreteceği zaman bu haritaya bakarak, hangi bölgenin neye ihtiyacı olduğunu zaman kaybetmeden saptayacak.

  • Büyük ölçüde Türkiye’nin yoksulluk fotoğrafı çekilmiş olacak. Siyasi iktidarın gizlediği gerçek yoksulluk verilerini tüm boyutlarıyla ortaya çıkararak, belediye hizmetlerine yön verilecek. Temel amaç, bir ailenin daha derdine derman olabilmek.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
24
5
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın