Cem Adrian, Acun Ilıcalı ve O Ses Türkiye Ekibini Çok Sert Eleştirdi: "O Koltukta Utanmadan Para Kazanıyorsunuz!"

5.3bPAYLAŞIM

Cem Adrian, yıllar sonra yine O Ses Türkiye'ye olan sinirini çıkardı...

Dün akşam Instagram'dan yaptığı skandal paylaşımlarla açtı ağzını, yumdu gözünü!

Gelin bakalım neler olmuş?

Cem Adrian, sosyal medyayı aktif olarak kullanan ve takipçileriyle sürekli iletişim halinde olan bir ünlü bildiğiniz üzere.

Lafını asla esirgemiyor, çat çat her şeyi söylüyor...

Dün yine yaptığı paylaşımlarla gündeme oturmayı başardı...

Acun Ilıcalı ve O Ses Türkiye ekibini hedef alan paylaşımlarıyla açtı ağzını, yumdu gözünü!

İşte o paylaşımlar...

Acun Ilıcalı ve jüri üyelerinin, yarışmacıların umutlarını ve hayallerini sömürüp reyting yaparak kazanç elde ettiklerini öne süren Cem Adrian, Instagram hesabından ateş püskürdü!

Ardından da yaptığı paylaşımlara dair açıklamalar yaptı.

View this post on Instagram

(1) Şimdiden birçok magazin zımbırtısında yer almaya başlayan konu hakkında son kez konuşup kendi adıma konuyu kapatıyorum. Bir müzisyen olarak ama daha çok sadece bir insan olarak yazıyorum. Hayatta her şey doğru da bir bu mu yanlış... Tabi ki değil. Ama seçtiğimiz mesleklere, yollara göre olaylar karşısındaki hassasiyetlerimiz ve tepkilerimizin boyutları değişebiliyor. Örneğin hukuk dünyasında gerçekleşen bir haksızlıkta daha çok hukukçular hassasiyet gösteriyor, ya da bir hastanede bir doktor dayak yediğinde, sağlık personelinin tepkisi bizimkinden daha büyük oluyor. Hepimiz sesimizi çıkarıyoruz ancak onlar konuya daha yakın olduklarından dolayı, daha büyük bir empati ile, daha büyük tepkiler veriyorlar. Benim bahsi geçen yarışma ve orada gerçekleşen "umut tacirliği" ile ilgili hassasiyetim ve tekrarlanan tepkimin sebebi bu empatidir. Çünkü ben de bir müzisyenim. Ve umut ışığı ile oraya çekilen genç ve hevesli kalplerin yaşadığı her şeyi yaşadım. Ne hissettiklerini o kadar iyi anlıyorum ki... Orada kırılan her kalbi gördüğümde içim acıyor ve kendime hakim olamıyorum. Olmam da gerekmiyor. İşin beni çok şaşırtan kısmı... Bu umut tacirliğine ortak olan ve o koltuklarda oturan jüri üyelerinin de muhtemelen müzik yapmak için benzer yollardan geçmiş oldukları halde, bu genç insanlara ne yaptıklarını anlayamamaları. Ya da anladıkları halde kazandıkları para için bunu görmezden gelmeleri. Yapımcı herşeyin maddi boyutu ve reytingler ile ilgilenebilir. Aynı hassasiyeti ondan beklemek yanlış olur. O bir iş adamı. Keşke kaçırmasa ama olayın insani boyutunu çoktan kaçırmış olabilir. Peki ya orada "müzisyen" vasıfı ile oturanlar. Bunu kalbinize, vicdanınıza nasıl açıklayabiliyorsunuz. "HERKES KENDİ İSTEĞİ VE TÜM BUNLARI GÖZE ALARAK YARIŞMAYA KATILIYOR" değil mi? Evet... Peki siz onlara sunduğunuz boş umuttan sorumlu değil misiniz. Onları oraya çeken ışığı siz yakmıyor musunuz. Müziğin nasıl bir aşk olduğunu bilmiyor musunuz? Müzik için yanıp tutuşan bu hevesli insanların karanlıkta önlerinde yanacak incecik bir ışığa bile nasıl koşacaklarını bilmiyor musunuz.

A post shared by Cem Adrian (@cemadrian) on

Şimdiden birçok magazin zımbırtısında yer almaya başlayan konu hakkında son kez konuşup kendi adıma konuyu kapatıyorum. Bir müzisyen olarak ama daha çok sadece bir insan olarak yazıyorum. Hayatta her şey doğru da bir bu mu yanlış... Tabii ki değil. Ama seçtiğimiz mesleklere, yollara göre olaylar karşısındaki hassasiyetlerimiz ve tepkilerimizin boyutları değişebiliyor. Örneğin hukuk dünyasında gerçekleşen bir haksızlıkta daha çok hukukçular hassasiyet gösteriyor, ya da bir hastanede bir doktor dayak yediğinde, sağlık personelinin tepkisi bizimkinden daha büyük oluyor. Hepimiz sesimizi çıkarıyoruz ancak onlar konuya daha yakın olduklarından dolayı, daha büyük bir empati ile, daha büyük tepkiler veriyorlar. Benim bahsi geçen yarışma ve orada gerçekleşen "umut tacirliği" ile ilgili hassasiyetim ve tekrarlanan tepkimin sebebi bu empatidir. Çünkü ben de bir müzisyenim. Ve umut ışığı ile oraya çekilen genç ve hevesli kalplerin yaşadığı her şeyi yaşadım. Ne hissettiklerini o kadar iyi anlıyorum ki... Orada kırılan her kalbi gördüğümde içim acıyor ve kendime hakim olamıyorum. Olmam da gerekmiyor. İşin beni çok şaşırtan kısmı... Bu umut tacirliğine ortak olan ve o koltuklarda oturan jüri üyelerinin de muhtemelen müzik yapmak için benzer yollardan geçmiş oldukları halde, bu genç insanlara ne yaptıklarını anlayamamaları. Ya da anladıkları halde kazandıkları para için bunu görmezden gelmeleri. Yapımcı her şeyin maddi boyutu ve reytingler ile ilgilenebilir. Aynı hassasiyeti ondan beklemek yanlış olur. O bir iş adamı. Keşke kaçırmasa ama olayın insani boyutunu çoktan kaçırmış olabilir. Peki ya orada "müzisyen" vasfı ile oturanlar. Bunu kalbinize, vicdanınıza nasıl açıklayabiliyorsunuz. "HERKES KENDİ İSTEĞİ VE TÜM BUNLARI GÖZE ALARAK YARIŞMAYA KATILIYOR" değil mi? Evet... Peki siz onlara sunduğunuz boş umuttan sorumlu değil misiniz? Onları oraya çeken ışığı siz yakmıyor musunuz? Müziğin nasıl bir aşk olduğunu bilmiyor musunuz? Müzik için yanıp tutuşan bu hevesli insanların karanlıkta önlerinde yanacak incecik bir ışığa bile nasıl koşacaklarını bilmiyor musunuz?

View this post on Instagram

(2) Onları kurbanlık koyun gibi seçip binbir ağızla, vaatle kendi yarışmacınız yaparken, onlara hayaller, umutlar aşılarken bir kaç gün sonra "yolun açık olsun" daha yolun çok uzun gibi porselen dişli bir teselli ile kalplerine bir çentik atacağınızı bilmiyor musunuz. Adınız gibi biliyorsunuz. "Ama formatınız öyle?" Yani formatınız umut tacirliği. Net! Ama dünyada da aynı format??? DÜNYA BOKA BATMIŞ BİZ DE BATALIM? Bana ne dünyadan. Ayıp, yazık... İnanıyorsanız da günah! Kazandığınız paraya değmez inanın. "İnsanlara ekrana çıkma şansı" verdiğinizi düşünüyorsunuz. "Rızık" sunuyorsunuz öyle mi? Biz neden göremiyoruz? Kaç senenin birincileri nerede??? Peki? Kim ekranda elenmek ister. Milyonların önünde? Ailelerinin, komşularının tanıdıklarının önünde. O stüdyodan çıktıklarında ne hissettikleri? Bunları göz ardı edecek kadar neyinizi kaybettiniz? Evet bu konuda yazacaklarım söyleyeceklerim bu kadar. O programlara katılıpta hayatı değişen sadece jürilerdir. Dün de yazdım. Bugün de bu konu hakkında son kez yazacağım. O kırdığınız kalpleri hiç unutmayın. Onlar sizi asla unutmayacaklar. #EMPATİ ! #osestürkiye +++Sakın bana kimse gündeme gelmek için böyle tepki mepki gibi abuk sabuk cümlelerle gelmesin. Beni bilenler iyi bilirler. O gündeme gelmektense dünyaya hiç gelmemeyi tercih ederim.

A post shared by Cem Adrian (@cemadrian) on

Onları kurbanlık koyun gibi seçip binbir ağızla, vaatle kendi yarışmacınız yaparken, onlara hayaller, umutlar aşılarken birkaç gün sonra "yolun açık olsun" daha yolun çok uzun gibi porselen dişli bir teselli ile kalplerine bir çentik atacağınızı bilmiyor musunuz. Adınız gibi biliyorsunuz. "Ama formatınız öyle?" Yani formatınız umut tacirliği. Net! Ama dünyada da aynı format??? DÜNYA BOKA BATMIŞ BİZ DE BATALIM? Bana ne dünyadan. Ayıp, yazık... İnanıyorsanız da günah! Kazandığınız paraya değmez inanın. "İnsanlara ekrana çıkma şansı" verdiğinizi düşünüyorsunuz. "Rızık" sunuyorsunuz öyle mi? Biz neden göremiyoruz? Kaç senenin birincileri nerede??? Peki? Kim ekranda elenmek ister. Milyonların önünde? Ailelerinin, komşularının tanıdıklarının önünde. O stüdyodan çıktıklarında ne hissettikleri? Bunları göz ardı edecek kadar neyinizi kaybettiniz? Evet bu konuda yazacaklarım söyleyeceklerim bu kadar. O programlara katılıp da hayatı değişen sadece jürilerdir. Dün de yazdım. Bugün de bu konu hakkında son kez yazacağım. O kırdığınız kalpleri hiç unutmayın. Onlar sizi asla unutmayacaklar. #EMPATİ ! #osestürkiye +++Sakın bana kimse gündeme gelmek için böyle tepki mepki gibi abuk sabuk cümlelerle gelmesin. Beni bilenler iyi bilirler. O gündeme gelmektense dünyaya hiç gelmemeyi tercih ederim.

Bunun üzerine sosyal medyadan birçok destek mesajı yağdı...

Bu arada, bilmeyenler için ufak bir hatırlatma: Daha önce de O Ses Türkiye hakkında bu tarz söylemlerde bulunmuştu.

Cem Adrian'ın "O Ses Türkiye" Hakkında Söyledikleri Olay Yarattı! - onedio.com
Cem Adrian'ın "O Ses Türkiye" Hakkında Söyledikleri Olay Yarattı! - onedio.com

Peki, siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Yorumlarda buluşalım!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
dianadusso

Cem Adrian zaten gündeme gelmek istemeyen bir sanatçı ve gündem olmaya da hiç mi hiç ihtiyacı yok kendi çapında müziğini yapıyor ve güzel eserler çıkarıyor gerçekleri gördüğü için bu adamı kimse suçlayamaz sevdiği işi yapıyor ve en güzel şekilde yapıyor geçen sene doğum günümde konserine gittim böyle bir ses imkansız inanın ağlatıyor videolarım var konser boyunca hatıra olarak sakladığım her videoda sesi içime öyle işliyor ki ağlamamak elde değildi babam dışarda beklemesine rağmen sesi dışarılara kadar geldi ne güzel söyledi öyle dertlendim dedi adam işini yapıyor ve gerçek bir sanatçı olarak haklı yorumlar yapıyor Hadise bakın kendisine yapılan yorumlardan sonra bir şeyleri kanıtlama çabasına girdi poposunu çekip çekip duruyor gerçek sanat açıklıkla mı yapılıyor eleştiriyi bile kabul edemedi ama yarışmada sırf para uğruna insanları eleştirip ya güzel söylemedin elendin sizde sanatçısınız ve bu yollardan geçtiniz Acun en kısa sürede bu programları kapatman dileğiyle

happy03957527

Cem Adrian'in belki niyeti iyi olabilir ama mesela cevremde bir iki tane saglam muzisyen var, hic biri yarismaya katilmadi ve katilmayi da dusunmuyor cunku biliyorlar sonunda ne olacagini. muzik icin yapmak istedikleri seyler, Acun'un onlara saglayabilecegi seyler degiller. aklillari var fikirleri var ve bu yolu seciyorlar. bazilar ise katilmayi seciyor. onlarin da istedigi bu demek ki, herkesin farkli bir yolu var sonucta. kimse kimseyi zorlamiyor cunku, hur irade var. yani bence Cem'in niyeti iyi ama bakis acisi yanlis.

oznkutur

Cem Adrian (Tuz Kral) <3 Kral adam tanıyanlar iyi bilir ;)

vladimir

la adam gayet mantıklı ve yerinde bir eleştiri yapmış. bunun neresi skandal! bu ülkenin gördüğü görebileceği en büyük sanatçılardan biri. pavalı köpeklerden değil!

xxxibgdrgn

öff bıktım bu adamın 2 aya bir gündem olma çabasıyla yaptığı saçma açıklamalardan. Kardeşim oraya gelen yarışmacıları suçla madem ki biliyorlar böyle olacağını ve yine de katılıyorlar demek ki göze almışlar. Kimseyi silah zoruyla programa sokan yok

baris-basbogaoglu

acunun köpeği kes sesini pavalı köpek

xxxibgdrgn

kes lan sürü

Görüş Bildir