Görüş Bildir
Haberler
Çavuşoğlu: 'Suudi Arabistan'la Birlikte Suriye'ye Kara Birliği Gönderebiliriz'

Çavuşoğlu: 'Suudi Arabistan'la Birlikte Suriye'ye Kara Birliği Gönderebiliriz'

Ulaş
13.02.2016 - 09:43

Suudi Arabistan uçaklarının İncirlik'e konuşlanacağını açıklayan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye'nin Suudi Arabistan'la birlikte Suriye'de kara operasyonuna katılabileceğini de söyledi.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Haber Türk'ten Bahar Bakır'ın haberine göre; DAEŞ ile mücadele kapsamında Suudi Arabistan uçaklarının İncirlik’e konuşlanacağını açıklayan Bakan Çavuşoğlu, liderlere, “DAEŞ’le mücadelede kapsamlı bir strateji olursa, Türkiye ve Suudi Arabistan; hepimiz kara operasyonuna girebiliriz dedik” değerlendirmesinde bulundu. Çavuşoğlu'nun açıklamalarından satır başları;

'Üslerde keşif çalışması yapıldı, uçaklar İncirlik'e gelecek'

'Üslerde keşif çalışması yapıldı, uçaklar İncirlik'e gelecek'

Suudi Arabistan Türkiye’ye uçak gönderiyor. Üslerde keşif çalışması da yaptılar. Uçaklar İncirlik’e gelecek. Sayısı henüz belli değil. “Gerekirse asker de gönderebiliriz” dedi. Bu, Suudi Arabistan’ın Suriye’deki terörle mücadele konusundaki kararlılığının bir göstergesidir. Buradaki terör örgütlerinin arkasına sığınacağımıza, 65 ülke havadan, karadan DAEŞ terör örgütünü temizlememiz lazım. Böyle olursa Rusya’nın yaptığı gibi “DAEŞ mi Esad mı?” gibi “Daha iyi şeytanı seçin” deme durumuna gelinmez.

"Kara operasyonu da olması lazım"

"Kara operasyonu da olması lazım"
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Suudi askerlerin Türkiye üzerinden geçmesi bir temenni, planlanmış bir şey değil. Suudi Arabistan’la Suriye’de aynı düşünüyoruz. Askeri ve savunma sanayii alanında çok işbirliğimiz var. Teröre karşı İslam koalisyonuna destek verdik. Bunun içinde istihbarat olacak, asker olacak, diğer unsurlar olacak. 

Eğer uygulanabilirse bunun faydalı olabileceğini düşünüyoruz. DAEŞ ile mücadele konusunda Türkiye ve Suudi Arabistan başından beri kara operasyonundan yana. Tüm koalisyon toplantılarında biz, “DAEŞ ile mücadele edeceksek kapsamlı, sonuç odaklı strateji olması lazım” diyoruz. Kara operasyonu da olması lazım. “Böyle bir strateji olursa Türkiye ve Suudi Arabistan biz, hepimiz kara operasyonuna girebiliriz” dedik.

  • Haber Türk
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
127
59
19
11
8
5
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Tugi

orayı bizden başka herkes kullanıyor zaten

Eylüldeçay

Arkadaş incirlik de neymiş, vermediği kalmadı.

infinite

WW3 is starting soon.

HadiİşineBak

World War 3 diye okudum ben . World War Three olarak okuyan varmı ? :D