Çapkınlar Çapkını Tanrı Zeus'un Boğa Kılığına Girip Kaçırdığı ve O Haliyle Bile Kendine Aşık Ettiği Genç Kız Europa

356PAYLAŞIM

Çınar ağacının yaprakları neden dökülmez, hiç duydunuz mu? Bunun bilimsel olan açıklaması değil kastettiğimiz, mitolojideki karşılığı. Neymiş sebebi, gelin görelim…

Europa, Suriyeli güzel bir kızdır. Parlak bir teni ve insanı kendinden geçiren bakışları ile dillere destan olmuştur bu güzelliği...

Gezmeyi ve eğlenmeyi sever, her sabah kalkar kalkmaz soluğu arkadaşlarının yanında alır. Onlarla birlikte güllerin açtığı, suların tatlı şırıltılarla aktığı bahçelere gider Europa.

Yine böyle bir günde, denizin kenarındaki bahçelerden birinde arkadaşlarıyla çiçek toplayan bu genç kızı Baş Tanrı Zeus görür.

Europe’nin güzelliği herkesin olduğu gibi çapkın Zeus’un da aklını başından alır. Zeus yine bildiğiniz gibi çapkınlık peşinde malum, hem karısı Hera’nın gazabından korunmak için hem de genç kızı ürkütmemek için bir boğa kılığına girer. Tüm heybetiyle kızların çiçek topladığı bahçenin etrafında dolaşmaya başlar. 

Europa, bu beyaz renkli, muhteşem hayvanı görür ve güzelliğinden çok etkilenir. Onun için çiçeklerden bir taç yapar ve boğanın boynuzlarının üzerine bu tacı yerleştirir.

Europa’nın yanına yaklaşmasını fırsat bilen Zeus, kendine yere atar ve genç kızı sırtına binmesi için teşvik eder adeta.

Europa ise bu davete kayıtsız kalmaz, önce boğanın sırtını okşar ve ardından yavaşça üzerine biner. Tam arkadaşları da ona katılacakken boğa kılığındaki Zeus birden ayaklanır ve sırtında Europa ile birlikte denize doğru koşmaya başlar.

Zeus’un deniz kıyısına gelişiyle birlikte deniz bir anda durulur, dalgalar sakinleşir.

Boğa haliyle suları yararak tıpkı bir ovada koşuyormuş gibi ilerler Zeus, Girit’e varıncaya kadar da yavaşlamaz. Girit Adası’na vardıktan sonra kıymetli yükünü nazikçe bir çınar ağacının altına getirir ve gölgesinde dinlenmesi için yere bırakır. 

Europa çınarın gölgesine iliştiğinde Zeus yeniden tanrı haline geri döner ve kendini genç kıza tanıtır. Nasıl becerir bilinmez ama Zeus’un karşı konulamaz vahşi cazibesinden midir artık, bir şekilde genç kızı kendisiyle birlikte olmaya ikna eder çapkın tanrı.

Horalar çabucak Zeus ve Europa için bir yatak hazırlarlar, Europe bütün gece Zeus’un kollarının arasında kalır. Bu aşkın meyvesi ise bütün dünya krallarının ilki olan Girit Kralı Minos olur.

Bu ‘kutlu birleşmenin’ yapıldığı yerdeki çınar ağacı ise gölgesini salarak aşıklara destek olduğu için o günden beri yapraklarını hiç dökmez. 

Anlayacağınız, konu yine dönüp dolaşıp Hera’nın libidosu tavan haldeki çapkın kocası Zeus’a dayanıyor. Bu durum bizi şaşırttı mı peki, elbette hayır. Zeus yine bildiğimiz Zeus işte…

Bu hikâye beni kesmedi, devamı olsa soluksuz okurum diyenleriniz için bir başka mitolojik efsaneyi anlattığımız şu içeriğimize bir göz atabilirsiniz.

İkiz Kardeşi Kaunos'a Aşık Olma Hatasına Düşüp Gözünden Bir Damla Yaş Eksik Olmayan Bahtsız Prenses Byblis - onedio.com
İkiz Kardeşi Kaunos'a Aşık Olma Hatasına Düşüp Gözünden Bir Damla Yaş Eksik Olmayan Bahtsız Prenses Byblis - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
_oishii_

Zeuscuğum bir kere de başka türlü bir hikayeni okuyayım, vatana millete şu hayrı dokundu diye bir içerikle karşılaşayım nolur

gunesliler

Sen koca Zeus ol, Girite kaçak göçmen taşı aq. Bence ödeme kısmı o giritteki kısım. Göçme parası. :D:D

mehmet-bugrahan-yaldiz

Biz de ki Zeus modelleri Cem yılmaz ve Mehmet ali Erbil

kakaolukek

Europa: Vayyy anasını be tosuna bak tütütü maşallah. Yedi sülalenin karnı doyar be. Boynuzlarına kurban. Kurban demişken bayram da yaklaşıyor ehehe. Zeus: Ehe

bseozyrt

Oha koskoca Europa nın Suriyeli oldugu gerçegi ?

bseozyrt

Suriyeli oldugu gerçegi dedim mülteci oldugu gerçegi demedim :D Ayrıca vatanlarını satıp bırakıp mülteci olarak dünyayı ele geçirmekten başka ne faydaları dokunmuşta aklıma başka bir şey gelsin ?

Görüş Bildir