Görüş Bildir
Haberler
Çalışma Bakanlığı Tüm İş Yerlerine Gönderdi: Aşı Yaptırmayan Haftada Bir Kere PCR Testi Yaptıracak

Çalışma Bakanlığı Tüm İş Yerlerine Gönderdi: Aşı Yaptırmayan Haftada Bir Kere PCR Testi Yaptıracak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, aşı yaptırmayan çalışanlardan haftada 1 kez PCR testi istenmesi yönündeki yazıyı iş yerlerine gönderdi.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Koronavirüs salgınıyla mücadelede yeni adımlardan biri de toplu alanlarda PCR testi zorunluluğu oldu. Özellikle aşı yaptırmayan ve bu nedenle risk altında olan kişilerden PCR testi istenecek. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı da 81 İle PCR testi konulu yazı gönderdi.

İşçileri bilgilendirmek zorundalar

İşçileri bilgilendirmek zorundalar

Sabah'ta yer alan habere göre Bakanlık tarafından gönderilen yazıda, 'Bu doğrultuda, bakanlığımız tarafından, işverenlerin işçilerinden isteyeceği PCR testi ve işçilerini Covid-19 riskleri ve tedbirleri konusunda bilgilendirmesini içeren, 2 Eylül 2021 tarihli genel yazı 81 il valiliğine gönderilmiştir. Söz konusu yazıda, işverenlerin, iş yerinde karşılaşılabilecek sağlık ve güvenlik risklerine yönelik koruyucu ve önleyici tedbirler hakkında tüm işçilerini bilgilendirmekle yükümlü oldukları hatırlatılmıştır' ifadeleri kullanıldı.

Haftada 1 kez istenecek

Haftada 1 kez istenecek

Bilgilendirme sonrasında aşı olmayan işçilere, kesin koronavirüs tanısı konması durumunun iş ve sosyal güvenlik mevzuatı açısından olası sonuçları da işveren tarafından bu durumdaki işçilere aktarılmalı. Koronavirüs aşısı olmayan işçilerden 6 Eylül 2021 tarihi itibarıyla zorunlu olarak haftada bir kez PCR testi yaptırmaları iş yeri/işveren tarafından istenebilecek, test sonuçları gerekli işlemler yapılmak üzere iş yerinde kayıt altında tutulacak.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
15
12
7
4
2
1
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Onur

Test yaptırmak istemeyene ne yapacaklar peki?