Bütün Bir Sezonunu Bitirene Kadar Sizi Ekrana Kitleyecek, Birbirinden Sürükleyici İspanyol Dizileri

369PAYLAŞIM

İspanyollar bu işi biliyor diyebilir miyiz? 😂

NOT: Dizi yorumları Beyazperde.com & Netflix.com'dan alınmıştır ve sıralamada dizilerin IMDb puanları esas alınmıştır.

17. Ingobernable (2017– )

IMDb: 7.2

Meksika başkanı Diego Nava’nın, eşi Emilia ile mutlu bir evliliği vardır. Emilia, inançlı ve idealleri olan bir kadındır. Mutlu giden evlilikleri Emilia’nın kocasına duyduğu güveni yitirmesiyle sarsılır. Kocasının siyasi hayatındaki doğru olmayan ilerlemesini öğrenip hayal kırıklığına uğrayan kadın, eşinden ayrılmaya karar verir. Ayrılmak istediğini söyleyip tartışmaya girdikleri sırada Diego, aniden balkondan aşağıya düşerek ölür. Başkanın ölümü ise tüm dünyanın kaderinin değiştirecektir...

16. El Embarcadero (2019 – 2020)

IMDb: 7.3

The Pier, kocasının gizemli ölümünün ardındaki sırrı ortaya çıkarmaya çalışırken, gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalan genç bir kadının hikayesini konu ediyor.

15. Velvet Colección (2017 – 2019)

IMDb: 7.3

Velvet'tan uyarlanan dizide moda tasarımcısı Ana, 1960'ların sonunda Barselona'da bir mağaza ve tasarım okulu açmak için arkadaşları Clara, Raúl ve Pedro'dan yardım alır.

14. La Catedral del Mar (2018)

IMDb: 7.5

14. yüzyılda, Barselona'da bir serfin zenginlik ve özgürlük basamaklarını azimle tırmanması, soylular sınıfını huzursuz eder ve Engizisyon'un şüphesini çeker.

13. Élite (2018– )

IMDb: 7.6

İşçi sınıfından gelen üç genç İspanya'daki seçkin bir özel okula kaydolunca, onlarla zengin öğrenciler arasında başlayan çatışma bir cinayete yol açar.

12. Tiempos de Guerra (2017)

IMDb: 7.7

1921'de birinci sınıf stajyer hemşireler, Rif Savaşı askerleri için Melilla'da bir hastane açtı. Burada hayat kurtarıyor, arkadaşlık ve aşk buluyorlar. Fas’taki İspanyol Melilla kentinde, 1920’lerin Rif Savaşı sırasında İspanyol gönüllüler, yeni yaşamlarına uyum sağlama konusunda hiçbir tecrübeye sahip değiller.

11. La Casa de las Flores (2018– )

IMDb: 7.8

Bu kara komedide, güçlü ve zengin bir kadın, ailesinin kirli sırlarının kocasının metresi tarafından ifşa edilmesinin ardından mükemmel aile imajını korumaya çabalıyor.

10. Las Chicas del Cable (2017– )

IMDb: 7.8

1920'lerde Madrid'de, Ulusal Telefon Kurumunda çalışan dört kadın; aşk, arkadaşlık ve modern ofis hayatıyla uğraşırken iletişim devrimine de birinci elden şahit olur.

9. Paquita Salas (2016– )

IMDb: 8.0

90'larda İspanya'nın en iyi yetenek menajerlerinden biri olan Paquita, en büyük müşterisini aniden kaybeder. Şimdi çaresiz bir hâlde yeni yıldızlar aramaktadır.

8. Club de Cuervos (2015– )

IMDb: 8.2

İki kardeş, kendilerine bir futbol takımı miras kalınca yüksek beklentilerle ve birbirleriyle mücadele ediyor. Nosotros los Nobles yapımcılarından muhteşem bir dizi.

7. Velvet (2013 – 2016)

IMDb: 8.2

Velvet'tan uyarlanan dizide moda tasarımcısı Ana, 1960'ların sonunda Barselona'da bir mağaza ve tasarım okulu açmak için arkadaşları Clara, Raúl ve Pedro'dan yardım alır.

6. Narcos: Mexico (2018– )

IMDb: 8.4

Guadalajara Karteli'nin yükselişinin gerçek öyküsünü anlatan bu yeni ve cesur Narcos hikâyesinde, Meksika'daki uyuşturucu savaşının 1980'lerdeki doğuşuna tanıklık ediyor.

5. El Tiempo Entre Costuras (2013 – 2014)

IMDb: 8.4

Maria Dueñas’ın romanından uyarlanan El Tiempo Entre Costuras (İki Dikiş Arasında Zaman) bir dönem dizisi. 1934 yılında başlayan hikaye, Madrid’de annesi ile genç bir modacı olarak çalışan Sira Quiroga’nın maceralarını işlemektedir. Dönem dizisi olmasına rağmen, eski dönemleri sıkıcı bir şekilde değil oldukça orijinal ve kaliteli bir senaryo ile yansıtmaktadır...

4. Gran Hotel (2011 – 2013)

IMDb: 8.4

Dizinin hikayesi, Miami sahilindeki bir otelin sahibi olan bir aileyi ve otel çalışanlarından birkaçını merkezine alıyor. Borçla ayakta duran bir zenginlik hikayesi, entrikalar, saklanan sırlar, yalanlar, kışkırtıcı ilişkiler vb. işletmenin arka planında dönen hikayelere odaklanıyor.

3. La Casa de Papel (2017– )

IMDb: 8.5

Bir suç dehası planını gerçekleştirmek üzere polisi ustalıkla yönlendirirken sekiz hırsız, rehineler alarak kendilerini İspanya Kraliyet Darphanesine kilitler.

2. Vis a Vis (2015 – 2019)

IMDb: 8.5

Erkek arkadaşı tarafından zimmetine para geçirmesi için kandırılan ve hapse giren naif bir genç kadın, bu acımasız yeni dünyada hayatta kalmayı bir an önce öğrenmelidir.

1. Narcos (2015 – 2017)

IMDb: 8.8

Bu gangster dizisinde, Kolombiya'nın şiddet dolu ve güçlü uyuşturucu kartellerinin gerçek hikayesine odaklanıyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sbstnbjk

Çeviriyi yanlış yapmışsınız. Galerinin orijinalindeki "Spanish" İspanyolca diziler anlamında kullanılmış. İspanyol dizileri değil... Narcos Kolombiya-ABD ortak yapımı. İspanyol oyuncu bile yok. Aynı şekilde Ingobernable, Club de Cuervos ve La Casa de las Flores Meksika yapımları. Arada İspanyol yapımı olmayan başka diziler de olabilir. Bir de çok bilmiş gibi İspanyollar bu işi biliyiii yaaa demez mi...

gzm-ynklr

İzleyelim.

veli-durak

#13 şey değil mi ya?? pis yedili dizisi :D :D

Görüş Bildir