Bugüne Kadar Bizleri Ekrana Kitleyen Çizgi Film Karakterlerinin Bilinmeyen Hikayeleri

9PAYLAŞIM

Hepimizin çocukluğu ekran başında çizgi film izleyerek geçti. Severek takip ettiğimiz çizgi film karakterlerinin bilinmeyen hikayelerini daha önce duymuş muydunuz?

Garfield ve Odie'nin o sarsılmaz (!) arkadaşlığını bilmeyen yoktur.

Ancak Odie, sahibi tarafından terk edilmiş ve Garfield'in sahibi Jon tarafından sahiplenilmiştir. O sevimli köpeğin aslında üzgün bir tarafı olduğu çoğu izleyen tarafından gözden kaçmamıştır.

Donald Duck'ın yeğenleri Huey, Louie ve Dewey'in dayılarıyla yaşamasının altında trajik bir hikaye yatıyor.

Bu üçüz kardeşler bir gün babalarına hazırladıkları bir havai fişek şakasında babalarının ölümüne sebep olmuşlar ve anneleri de çocuklarına o kadar sinirlenmiş ki dayılarının yanına göndermiş bu üçüz kardeşleri.

Fillerin kralı Babar'da çocukluğunda kötü olaylara maruz kaldı.

Babar küçükken yaşadıkları yere gelen avcılar tarafından annesine el konulduğuna şahitlik etti. Kendisini korumak için annesini ve yaşadığı yeri terk etmek zorunda kaldı.

Şehre kaçan Babar, bir kadınla tanışır ve o kadın sayesinde şehir hayatına adapte olmayı öğrendi ancak sonrasında kuzenleri tarafından bulunan Babar, kuzenleriyle ormanda da yaşamaya başladı. Böylelikle hem orman hem de şehir hayatına hakim bir fil oldu.

Timmy Turner, iki peri tarafından büyütüldü.

Timmy, hem ailesi tarafından hem de okul hayatında fazlasıyla ilgisiz ve şiddete maruz kalan bir çocuk olarak büyüyordu. Bu duruma dayanamayan periler, Timmy'i evlat edindiler.

Doktor Heinz Doofenshmirtz'in yaptığı kötülükleri bilmeyen yoktur.

Fakat Doktor Heinz Doofenshmirtz'in de üzücü bir hayat hikayesi var. 

Ailesinin sürekli hırpaladığı bir çocuk olan Heinz, ailesi tarafından reddedildi ve vahşi kediler tarafından büyütüldü. Hayatını devam ettirmek için katıldığı sirkte de mutlu olamadı, sürekli ezildi. Son olarak bu yaşadıkları onu kötülükleriyle nam salmış bir bilim adamına dönüştürdü.

Sevimli hayalet Casper'ı izlemeyen ve sevmeyen yoktur.

Fakat Casper'ın hikayesi de annesinin onu doğururken ölmesi ile trajik bir hal almışken, bir gün zatürreden ölmesiyle daha da trajikleşmiştir. Esasında onca bölüm bizler zatürreden ölen bir çocuğun hayaletinin maceralarını izlemişiz.

Ninja Kaplumbağaların kung-fu ustası Splinter'in sıradan bir fare olduğunu söylesek?

Sıradan bir ev faresi olan Splinter, sahibi tarafından dövüş sanatları öğretilmişti. Sahibinin ölmesiyle birlikte kanalizasyonda yaşamaya başlayan Splinter, Ninja Kaplumbağalarla tanıştı. Bir çamur sayesinde mutasyona uğrayıp iri bir fareye dönüştü ve güçlü bir savaşçı oldu.

Harley Quinn esasında başarılı bir stajyer psikiyatrist idi. Ta ki Joker'e aşık olana kadar...

Harley'in Joker'e olan büyük aşkı onu bambaşka birine dönüştürdü. En sonunda aşkından deliye dönen Harley, Joker'in sağ kolu olarak Batman'a karşı savaştı.

Şirine aslında göründüğü kadar masum değildi.

Şirine, Gargamel tarafından yaratılmıştı. Gargamel'in amacı Şirinler'i yakalanmasında kendine bir yardımcı tutmaktı. Şirine arkadaş canlısı gibi davransa da bir gün gerçek yüzü ortaya çıktı ve mahkemede yargılandı ancak Şirin Baba, Şirine üzerindeki bütün kötü büyüleri kaldırarak onun Şirinler köyünde yaşamasına izin verdi.

Kötülük mü, o da ne?

Buz Kralı'nın kötü üne sahip olmasının sebebi tacıydı. Aslında ünlü bir tarihçiydi ancak bir gün bulduğu bir tacı incelerken onu kafasına takmasıyla akıl sağlığını yitirdi ve kötü bir Buz Kralı'na dönüştü.

Astro Boy esasında oğlunu kaybeden bir baba tarafından yaratılmıştı.

İnsanı duyguları olan robotu bir süre sonra evlatlıktan reddeden baba, Astro Boy'u bir robot sirkine sattı. Neyseki şanslı bir robot olan Astro, bir profesör tarafından evlat edinildi. Astro Boy için elinden geleni yaptı.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

Çizgi Filmlerde Verilen Mesajlara Dikkat Çeken Bu Paylaşım, Çocuklara Ne İzlettiğimizi Sorgulatacak! - onedio.com
Çizgi Filmlerde Verilen Mesajlara Dikkat Çeken Bu Paylaşım, Çocuklara Ne İzlettiğimizi Sorgulatacak! - onedio.com
Liseliler Bilmez! Şu An Yaşı 30 Olanların Asla Unutamadığı Çizgi Film: Beverly Hills Teens - onedio.com
Liseliler Bilmez! Şu An Yaşı 30 Olanların Asla Unutamadığı Çizgi Film: Beverly Hills Teens - onedio.com
Hangi Çizgi Film Karakteri Senin Sevgilin Olmalı? - onedio.com
Hangi Çizgi Film Karakteri Senin Sevgilin Olmalı? - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gzm-ynklr

Casper, Şirinler, Garfield ve Odie'nin o sarsılmaz (!) arkadaşlığını bilmeyen yoktur özlemişiz valla çocukluk güzeldi.

doctor-what

e bunlar karakterlerin orijin öyküsü zaten birkaç tanesi hariç. Harley'in bütün olayı önceden psikiyatrist iken jokere aşık olup ona katılması zaten ve splinter önceden fareymiş? Eminim ki bunu daha önce kimse fark etmemiştir(!)

r2d2

Her çizgi roman gibi Ninja kaplumbağaların başlangıcı sonradan değiştirildi mi bilmiyorum ama splinter usta esasen Shredder ile birlikte aynı shaolin tapınağında eğitim almış bir insandır. Net hatırlamasam da Shredder tarafından yapılan bir kötülükle Shaolin tapınağı yıkılır ya da Splinter usta kovulur. Daha sonrasında insan içine çıkamaz. Kanalizasyonda yaşamaya başlar.. Bir gün çocuğun teki kaplumbağa akvaryumunu yolda düşürür ve kırılan akvaryumdan 4 kaplumbağa kanalizasyona düşer.. Bu 4 kaplumbağayı Splinter usta bulur ve beslemeye başlar. Bir süre sonra kanalizasyona shredder sayesinde nükleer atık karışır ve bir insanla çok muhattap olan 4 kaplumbağa insansı özellikler kazanırken, kaplumbağalar gelene kadar sıçanlarla dost olan Splinter usta Fareye dönüşür. Ondan sonra da bildiği herşeyi bu 4 kaplumbağaya öğretir. Ninja kaplumbağaların başlangıcı budur.. Sizin kaynağınız nedir bilmiyorum..

r2d2

Ayrıca Harley Quinzell çok hırslı bir psikolog adayıdır. O kadar hırslıdır ki Arkham akıl hastenesinde işe alındığında Jokeri düzelteceğine inanır. Bu sebeple Joker ile olan terapi seanslarına önce yardımcı sonra da tek katılmaya başlar.. Joker önce onu düzelttiğine dair harleyi inandırır Harley jokerle daha çok ilgilenmeye başlar. Oysa ki joker gerçek bir insan manipülasyonu ustasıdır ve bir süre sonra Harley onu değil o Harleyi istediği yere çeker. Harley'in jokeri düzeltme takıntısı saplantıya dönüşür, bu saplantıyı aşk zanneder ve joker ile birleşmesinin tek engeli olarak batmani görmeye başlar.. Bir seansta Jokere silah getirir. Joker silah sayesinde kaçar. Harley'de Arkhamdan istifa edip jokerin yanında yer alır.. Soyadını Quinn yapar.. Jokerin esasen harley umrunda değildir, gitse de ölse de kurtulsam modunda takılır ama harley peşini bırakmaz. Joker de bunu kullanır..

sciencesoldier

1982 yapımında fragmanda aslında bir insandan fareye dönüştüğü görülüyor ama hikaye nedense sonradan öyle anlatılmadı. yukarıdaki gibi söylendi. sanırım daha sonradan başlangıç hikayesini değiştirdiler bende şimdi senden öğrendim durumu.

r2d2

Sonradan hakları nickleodeon ya da Cartoon networke geçmiş olması lazım.. Yeni seri de çizgi film babında değiştirmiş olabilirler..

sciencesoldier

olabilir ama 82 yapımı olanda da aslında bu hikayeye dair bir şey duymadık. Belki de tüm bölümlerini trde göstermedikleri içindir.

r2d2

Yok o dönemde okuldan geldikten sonra izlerdim hep.. Shredder ve Splinter ustanın geçmişinden bahseden bölüme denk gelmiştim.. Yazarken de onu feyz aldım zaten introyu değil..

sciencesoldier

o zaman bizim dönemde gösterilmemiş desene :(

Görüş Bildir