Bugün Türkiye Gündemindeki En Önemli 10 Olay

 > 
11PAYLAŞIM

1. Lodos Fırtınası 12 Can Aldı

Şiddetli lodos nedeniyle devrilen vinç, uçan veya çöken çatılar Bursa'da 3, Samsun'da 1,  Çanakkale ve Balıkesir'de 1'er kişinin ölümüne yol açtı. Afyon ve Gaziantep'te 6 çocuk sobadan zehirlenerek hayatını kaybetti...

Haberin Tamamı İçin:

2. Emirgan Korusu’na Komşu Araziye 'AVM Değil Otel ve Alışveriş Caddesi'

Emirgan Korusu’na komşu arazide alışveriş merkezi ve gökdelen yapılacağı iddiaları tartışma yarattı. Araziyi alan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Kurum alışveriş caddesi ile siluete zarar vermeyecek oteller yapacaklarını söyledi.

Haberin Tamamı İçin:

3. WWF: Türkiye Su Fakiri Olacak

2 Şubat Dünya Sulak Alanlar Günü’nde, WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı), son 40 yılda su kaynaklarının yarısını kaybeden Türkiye’de su arzı ve su kirliliği tehlikelerine dikkat çekti.

Kişi başına düşen yılda bin 519 metreküplük su miktarı ile Türkiye "su sıkıntısı çeken" ülkeler arasında yer alıyor.

Haberin Tamamı İçin:

4. Mısır'da 183 Müslüman Kardeşler Destekçisine İdam Cezası

Mısır'da bir mahkeme, ülkede yasa dışı ilan edilen Müslüman Kardeşler hareketini desteklediği belirtilen 183 kişiyi idam cezasına çarptırdı.

Cezaya çarptırılanlar Ağustos 2013'te Kardasa kasabasında 16 polisin öldürülmesinde rol oynamaktan suçlu bulundu.

Haberin Tamamı İçin:

5. İsveç'te Çipli İnsan Dönemi Başladı

İsveç'te bir teknoloji şirketi çipli insan dönemini başlattı. Şirket geliştirdiği elektronikçipi insanın derisinin altına yerleştiriyor. Deri altına yerleştirilen çiple birlikte kişi birçok işini halledebiliyor. Ancak çipin yakılmasından sonra kişinin tüm hareketleri takip edilebiliyor. Şirket müşteri bulmaya da başladı.

Haberin Tamamı İçin:

6. İç Güvenlik Paketi'nde Sapana 2 Yıl Tabancaya 1 Yıl Hapis

CHP, hükümetin seçimlerden önce yasalaştırmayı planladığı İç Güvenlik Paketi’ne ilişkin muhalefet şerhinde, ‘tabanca’ya paraya çevrilip ertelenebilecek şekilde 1 yıl ceza verilirken, ‘sapan’a 2 yıl hapis cezası getirildiğine dikkat çekti. Soğuktan korunmak için yüzünü kaşkol ile örten barışçıl göstericiye bile 4 yıla kadar hapis cezası öngörüldüğü belirtilen muhalefet şerhinde, 3200 polis müdürünün de zorunlu emekli edileceği ifade edildi, şu noktalara dikkat çekildi.

Haberin Tamamı İçin:

7. Çocuklara Bir Yılda 600 Bin Kırmızı Reçeteli İlaç Yazıldı

Hiperaktivite teşhisi konan okul çağındaki çocuklarda ilaç kullanımı ürkütücü boyutlara ulaştı. Performans sistemi sebebiyle 5 dakikada yapılabilen muayenelere ailelerin baskısı eklenince hemen kırmızı reçete yazılıyor. Her hareketli çocuğun hiperaktif olmadığını belirten psikiyatristler, “Gereksiz ilaç kullanımı çocukları, suça, şiddete eğilimli hale getiriyor, hatta alkol bağımlısı yapıyor.” uyarısında bulundu.

Haberin Tamamı İçin:

8. Ocak Ayında En Az 125 İşçi Yaşamını Yitirdi

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi (İSİG) Ocak ayındaki işçi ölümlerine ilişkin bir rapor yayınladı. İSİG'in raporuna göre, Ocak ayında en az 125 işçi yaşamını yitirdi.

Sağlıklı ve güvenli çalışma mücadelesi yürüten İSİG'in raporuna göre işçi ölümleri inşaat, taşımacılık, tarım ve enerji işkollarında yoğunlaştı.

Haberin Tamamı İçin:

9. Taçsız Kral Metin Oktay 79 Yaşında

Galatasaray'ın efsane futbolcusu Metin Oktay'ın 79. yaş günü sarı kırmızılı taraftarlarca kutlandı.

İlkleriyle & Enleriyle Metin Oktay'ı Taçsız Kral Yapan 11 Gerçek

Haberin Tamamı İçin:

10. Cumhurbaşkanı Halktan Oy İsteyebilir mi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, parlamento seçimleri için halktan AKP'ye oy vermelerini istedi. Uzmanlar cumhurbaşkanının halktan bir partiye oy istemesinin ‘anayasal suç’ olduğu görüşünde birleşiyor.

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir