Bu Sözler Unutulmayacak! Seçim Süresi Boyunca Ekrem İmamoğlu'nun Akıllara Kazınan Söylemleri

5.1bPAYLAŞIM

Ekrem İmamoğlu 23 Haziran'da 2. kez İBB Başkanı seçildi. İşte seçim süresi boyunca onun aklımızda kalan sözleri...

1. "Adama, kişiye, kişilere, gruplara, cemaatlere, vakıflara, derneklere hizmet dönemi bitti!"

İstanbul'a hizmet dönemi başladı diye tamamladı.

2. "Ben kimsenin hakkını yemem. Kimseye de hakkımı yedirmem."

3. "Dedem derdi ki: Makamın büyüdükçe boynun bükülsün."

Atatürk'ün vatandaşla eğilerek konuştuğu bu fotoğraf ona hep ilham olmuş...

4. "Evet ben bir projeyim. Beni 40 haneli bir köyden alıp İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı yapan Atatürk Cumhuriyeti’nin bir projesi aslında...”

Okan Bayülgen'in ”Siz bir proje misiniz?” sorusuna böyle yanıt vermişti.

5. "Minnacık çocuğun bile önünde eğilmeyi bilmeyen bu ülkede asla makam sahibi olmasın."

6. "Yolumuz uzun, heyecanımız yüksek, gençliğimiz var. Biz adalete susamış, demokrasiye inancı tam, Türk gençliğiyiz. Ve de asla vazgeçmeyeceğiz! "

7. "Birine antrikot, birine musakka olmaz. Ben de herkesle aynı yemeği yiyeceğim."

31 Mart seçimleri iptal edilmeden önce belediyedeki ilk günü.

8. "Sanatçıymış konuşamazmış, konuşacak. İş insanıymış konuşamazmış, konuşacak. Konuşma vakti artık. Bu toplumda herkes konuşacak."

"Sanatçılar gibi toplumun önünde olan insanların fikirlerini paylaşması gayet doğaldır. Haddini bilmesi gereken siyasilerdir, bizleriz;  sanatçılar, akademisyenler, iş insanları değil. Korkmadan konuşmaya, paylaşmaya devam edin lütfen."

9. “Zira 'Cumhuriyet' ve 'Demokrasi'yan yana bir NEFES gibi... Biz demokrasi için 100 yılı aşkın bir süredir mücadele eden bir devletiz."

10. Ben herkesi kucaklarım. Benden kimse kaçamaz :)

11. "Ben tebrik etmeyi bilirim tebrik edilmeyi de beklerim."

12. "Yeryüzündeki bütün çiçekleri koparabilirsiniz ama baharın gelmesini engelleyemezsiniz."

Pablo Neruda'ya ait olan bu sözü 31 Mart seçimleri iptal edildiğinde bir mitinginde kullanmıştı. Şimdi herkes ezbere biliyor :)

13. "İstanbullunun bütçesini çarçur etmeyeceğim, bilinmeyen anlamsız kurumlara dağıtmayacağım ama bebeklerine ve annelerine dağıtacağım. Kimse buna engel olamaz."

Kendisine "Sen kimin cebinden neyi bedava yapıyorsun?" (ki daha sonra söylenecek "yalan yanlış vaatlerde bulunanlar buyursunlar, bakalım nasıl yönetecekler" söylemine de cevaptır) diye çıkışan Erdoğan'a böyle cevap verdi.

14. Cumhuriyet, bu ülkede köy çocuklarının bile cumhurbaşkanlığı makamına kadar yükselmesini sağlayan fikirdir.

9. Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel'in vefat yıl dönümünü böyle andı.

15. "Birileri bu ülkenin insanlarını kavga ettirmek istiyor, biz barıştırmak istiyoruz. Mutlu, huzurlu ve güçlü bir ülke ve İstanbul için hep beraber çalışacağız."

16. Ve tabii ki: "Her Şey Çok Güzel Olacak"

Sloganın mimarı Berkay ile...

Ekrem İmamoğlu: "Bu slogan bize hep iyiliği, güzelliği, kardeşliği hatırlatsın, 16 milyonu kucaklasın. Ötekisi olmasın, tertemiz dileklerle sarsın bizi, hepimizi."

BONUS: Eşi Dilek İmamoğlu'nun çayını doldururken: "Demler benden Dilekciğim; biraz koyu yapıyorum çünkü benim demim de sevgim de biraz koyu canım." :)))))

Siz de Ekrem İmamoğlu'nun en sevdiğiniz sözünü bizimle paylaşın.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
deniz-demir30

TAM BİR PROJE

atakan-turkoglu1

Cv imde Koç holding olmasına (ki bilen bilir koça girmek çok zordur kaç tane mülakatan elemeden geçersin) ve 15 yıllık mesleki profosyonel deneyimime rağmen İBB ye girememiştim bilin bakalım neden ? Çünkü nüfus cüzdanımda doğum yeri İZMİR yazıyor ve akp üyeliğim bulunmuyorda ondan :) Aldıkları adamlara bakıyorsun iki lafı bir araya getiremiyor sırf akp li diye işe girmiş neyse imamoğlu başkanımın da dediği gibi partilerden alınan referans kağıdıyla işe girme sadece bir kesimi memnun etme devri bitti!

cihan-tanyeli

Milli direnişin simgesi İzmir'de doğmanın gururunu her insan bilmez. Kim bilir belki kaç Atakan'lara bu aşağılık yaptırım uygulandı ancak senin de dediğin gibi, o günler geride kaldı! Demokrasi kazandı! Umarım kariyer bağlamında her şey gönlünce olur güzel kardeşim.

atakan-turkoglu1

@Cihan Tanyeli teşekkür ederim kardeşim İzmirim birtanedir başkadır medeniyettir Mustafa Kemaldir çağdaşlıktır laikliktir yıllardır izmiri alamadıklarından işlerine gelmiyor ve alamazlarda Dediğim konu bundan 7-8 yıl önceydi İyi ki de olmamış her işte bir hayır var şu an ALLAH a şükür kurumsal bir firmada yönetici pozisyonuna geldim İnşallah başkanımız bu haksızlıkları bitirecek ve çok başarılı olacak

emir___han

inşallah sadece lafta kalmaz, bir şey demek için çok erken. evet iyi bir insana benziyor ama bakalım ne gibi icraatları olacak dediklerini yapacak mı

ntyz

O güzel çocuk, umut dolu çocuk dün Ekrem Başkan'ın otobüsündeydi. Canım Berkay, senin gibi umut dolu, geleceğimizin ışıkları olan tüm çocukların, gençlerin önü açık olsun. Atatürk'ten ve ilkelerinden asla vazgeçmeyin. Boşuna dememiş ''benim bütün ümidim gençliktedir.'' diye. Cumhuriyeti devam ettirecek sizlersiniz. İyi ki dedin '' Her şey çok güzel olacak Ekrem Abi'' diye. Herkese çıkış yolu gösterdin, umut oldun.

seldaozan-saltik

SENİ YARADANA KURBAN OLAYIMM🥀🌹🌷🌼

Görüş Bildir