Görüş Bildir
Haberler
Bu Sefer Akşener, Bahçeli'ye Seslendi: 'Evine Dön'

Bu Sefer Akşener, Bahçeli'ye Seslendi: 'Evine Dön'

Anayasa Mahkemesi için 'kapatılsın' çağrısı yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi eleştiren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 'Çok yorgun olduğunu anladım. Evinde dinlenmeye davet ediyorum' dedi. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener vatandaşların sorunlarını dinlemek için Konya'ya geldi. Akşener, Konya programına Tuzlukçu Belediyesi'ni ziyaret ederek başladı. Burada Akşener'i CHP’li Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa karşıladı. Akbuğa, 'Konya’da Millet İttifakı’nın tek belediye başkanı olarak sizi ağırlamaktan gurur duyuyorum' dedi.

Çiftçilerin sorunlarını dinleyen ve tarım politikasını eleştiren Akşener, daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı. Anayasa Mahkemesi'nin HDP'nin kapatılmasına dönük iddianameyi eksik bularak iadesi ve Bahçeli'nin tepkisinin sorulması üzerine şunları söyledi:

"Çok yorgun, eve dönmesini tavsiye ediyorum"

“Ben hukukçu değilim. Yargıtay Başsavcılığı’nın iddianamesindeki eksikliklere yönelik Anayasa Mahkemesi raportörünün bu eksikliklerin düzeltilmesi amacıyla geriye gönderdiğine dair bir bilgim var. Buradan baktığınız zaman normal bir prosedür gibi görünüyor. Birincisi bu. Sayın Bahçeli, sürekli olarak ‘Hadi hadi, hadi kapatın’ dediği ve baskı yaptığı için Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı çok hızlı hazırlamış ve eksiklikler olmuş. Bunlar yeniden gözden geçirilecektir.

Burada dikkatimi çeken şu, bu geri gönderilmenin üzerine Sayın Bahçeli ikinci kez Anayasa Mahkemesi’nin kapatılmasına dair bir hızlı salvoda bulundu, tehditler savurdu. İki şey var. Birincisi Sayın Bahçeli çok mübarek bir isim olarak tanımladığı ve 2023’te Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı olarak ilan ettiği Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyefendinin ikinci defa seçilip seçilmeyeceği konusunda Türkiye’de hukukçular ikiye bölünmüş durumda. Böylesine bir pozisyonda, çok muhterem ve çok mübarek kabul ettiği Cumhurbaşkanı adayının üzülmesini istemediği için ne olur ne olmaz diye bugünden Anayasa Mahkemesi’ni haşlamaya başladı. Bunu bir kenara koyarsak, bu tür üst perdeden, racon kesen davranış biçimlerinin hukuka, demokrasiye, insan haklarına, 150 yıllık demokrasi tarihimize uymadığını söyleyebilirim.

Son hadiselere baktığımız zaman, ben kendisinin bir yakın arkadaşının kız kardeşi olarak kendisini evine dönmeye davet ediyorum. Çok yorgun olduğunu anladım. Dolayısıyla evine dönmeye, biraz tefekküre, evinde dinlenmeye davet ediyorum.”

Ne olmuştu?

Ne olmuştu?
İçeriğin Devamı Aşağıda

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinden ayrılarak yeni parti kuran ve CHP ile “Millet İttifakı” içinde yer alan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e iki defa “evine dön” çağrısı yapmıştı.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
52
36
11
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
demet s.

HARİKA

Banker Yakup

Akşener iyi hoş diyorsun da sen önce emniyet şeridinde çakarlı araçla partiye giden lütfü türkkanın kızının hesabını ver bakalım. Demek ki yarın bir gün seni... Devamını Gör

Hayrettin Çelik

Bahçeli ne yapsın evde çocuk yok torun yok. 🤩🤩 Onun akranları huzur evinde bence oraya gitsin evde tek başına canı sıkılır

Alparslan Bagcivan

coluk cocugu olanlardan ne hayir geldi? insanlar yaptiklari ile elestirilir, cinsiyeti ile, medeni durumu ile degil. muhalefer olacaksaniz dönekligini elesti... Devamını Gör