Görüş Bildir
Haberler
Bu Kadarı da Olmaz Demeyin! Emekli Profesörü 10 Günde 10 Milyon TL Dolandırdılar

Bu Kadarı da Olmaz Demeyin! Emekli Profesörü 10 Günde 10 Milyon TL Dolandırdılar

Batuhan
21.01.2022 - 08:16

İstanbul Bebek'te yaşayan 79 yaşındaki emekli Prof. Dr. Ahmet Demirel, telefonda kendisini polis olarak tanıtan kişiler tarafından dolandırıldı. Günler süren dolandırıcılıkta önce 160 adet altın ve 1 milyon lira kaptıran profesör, ertesi gün 200 bin dolar ve 10 gün sonra da 250 bin dolar kaptırdı. Kendisi gibi doktor kızının ziyarete geldiği gün toplamda 10 milyon liraya yakın dolandırıldığını anlayan emekli profesör, şikayetçi oldu.

İçeriğin Devamı Aşağıda

79 yaşındaki emekli Prof. Dr. Ahmet Demirel, İstanbul Bebek'te ikamet ediyordu. Geçtiğimiz günlerde kendisini arayan ve emniyette yetkili amir olarak tanıtan telefondaki kişi, yaşlı adama Çeşme'de kimlik bilgilerinin kullanılarak bir dolandırıcılık yapıldığını ve bu durumla ilgisinin olup olmadığını sordu.

Dolandırıcıların ağına düştü

Dolandırıcıların ağına düştü

Bunun için profesörden önce TC kimlik numarasını, daha sonra evdeki değerli eşyaların fotoğraflarının paylaşmasını isteyen sözde polisin talebiyle Ahmet Demirel gerekli bilgileri paylaştı.

Sabah gazetesinden Dilek Yaman Demir'in haberine göre para ve ziynet eşyalarda parmak izi araştırması yapılacağını söyleyen telefondaki sözde polis, polis kimliğinin fotoğrafını mesajlaşma programı üzerinden emekli doktora gönderdi. Daha sonra kasadaki ve bankadaki tüm gayrimenkullerin fotoğraflarını çeken Demirel, poşete koyduğu 1 milyon lira ve 160 adet tam altın gibi birçok ziynet eşyaları, Arif Paşa Korusu'nda buluştuğu şüpheliye teslim etti.

Yaklaşık 10 milyonluk vurgun

Yaklaşık 10 milyonluk vurgun

Ardından yeniden aranan emekli profesör, bu kez evdeki paraların tümünün teslim edilmesi gerektiğini söyleyerek, tüm paraları alması gerektiği söylendi. Ardından kapıya gelen şahıs bu kez 200 bin doları alarak binadan ayrıldı.

Olay üzerinden 10 gün geçtikten sonra yeniden Ahmet Demirel'i arayan dolandırıcı, 'Tüm bankalardaki paranızı çekin' talimatıyla Bebek'teki özel bir bankanın şubesine gitti. Bu bankadaki 250 bin doları da çeken Ahmet Demirel, yeniden kapıya gelen sözde görevliye bu parayı da teslim etti. Emekli profesör, bu parayla birlikte dolandırıcılara toplamda 10 milyon lira verdi.

Kızı dolandırıldığını anladı

Kızı dolandırıldığını anladı

Parayı teslim ettikten bir süre sonra Ahmet Demirel'in kendisi gibi doktor kızı babasını ziyarete geldi. Durumu kızına anlatan profesör dolandırıldığını fark edince kızıyla birlikte polis merkezine başvurdu. Kendisini dolandıran kişilerin cezalandırılmasını isteyen yaşlı profesörün ihbarı ardından olayla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
19
8
7
5
4
4
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Doğukan

Seni prof yapanın ben amk

moydinerzyaa

profesor maaşı ile 10m ₺ varlık sahibi olmak mı tuhaf yoksa prof seviyesinde birisinin günlerce tavuk gibi yolunması mı üstelik haberlerde A Haberde bile hab... Devamını Gör

hsynnnnnn

prof lar sadece maaşları ile yaşamıyorlar. universite dışı yapılan danışmanlık vs işlerden esas parayı kazanıyorlar.

Hocam afedersin ama unvani kabzimaldan mi aldin?