Görüş Bildir

Bu Filmleri Yalnız İzlemeyin! Muhtemelen Daha Önce Duymadığınız Tüyler Ürpertici 13 Korku Filmi

Anasayfa > Iq > Sinema

Kimimizin ışıkları kapatmadan izleyemediği kimilerimizin ise kahkahalar ile eşlik ettiği filmler... Korku şüphesiz ki sinemadaki en ayırt edici türlerden biri. Ancak bu kez Conjuring, It gibi klişe önerileri bir kenara bırakıyor ve dünyanın çeşitli ülkelerinden hak ettiği değeri görmemiş kaliteli korku filmlerini sunuyoruz. Hazırsanız başlayalım.

13 - Follow Me

13 - Follow Me

The Game'i sevenlerin çok beğeneceğini düşündüğümüz Follow Me, vlog çekmek için Moskova'ya giden bir sosyal medya bağımlısının atıldığı tehlike dolu maceraları konu ediniyor.

IMDb: 5,4

12 - Would You Rather

12 - Would You Rather

Belko Deneyi'ni sevenlerin kaçırmaması gereken bir diğer film Would You Rather, anne ve babasının ölümüyle sarsılan Iris'e yardım etmek isteyen hayırseverin organize ettiği Would You Rather isimli sadist bir oyunun ölümcül sonuçlarını konu ediniyor.

IMDb: 5,7

11 - Metamorfoz / Metamorphosis

11 - Metamorfoz / Metamorphosis

Hak ettiği ilgiyi görmeyen Kore yapımı bir diğer korku filmi Metamorphosis, beş kişilik sıradan bir Koreli ailenin taşındıkları yeni evde şeytanın çıkmasıyla başlarına gelen korku dolu anları konu ediniyor.

IMDb: 5,8

10 - Lanetli Ev / The Haunting in Connecticut

10 - Lanetli Ev / The Haunting in Connecticut

Yine ABD,  yine lanetli ev hikayesi ancak bu kez gerçekten tüyler ürpertici. Taşındıkları sakin evlerinde mutlu bir hayat süren aile kısa süre sonra olağan dışı şeyler fark eder. Ev sahibinin medyum oğlu Johan'ın ölülerle konuşma yeteneği masum ve her şeyden habersiz ailenin başına türlü belalar açacaktır.

IMDb: 5,9

9 - Belko Deneyi / The Belko Experiment

9 - Belko Deneyi / The Belko Experiment

Gerilim ile korkunun güçlü bir sentezi olan ABD yapımı The Belko Experiment, Güney Amerika'da bulunan kar amacı gütmeyen şirket Belko'da çalışanların başından geçen korku dolu anları konu ediniyor. 

IMDb: 6,1

8 - Gonjiam Tımarhanesi / Gonjiam: Haunted Asylum

8 - Gonjiam Tımarhanesi / Gonjiam: Haunted Asylum

Gece yarısından sonra izlememenizi önerdiğimiz Kore yapımı Gonjiam, gerçek hayatta terk edilmiş Gonijam Tımarhanesi'ndeki gizemi araştıran bir grup gencin korku dolu anlarını konu ediniyor.

IMDb: 6,3

7 - Kara Büyü / Drag Me to Hell

7 - Kara Büyü / Drag Me to Hell

Hak ettiği değeri görmeyen korku filmlerinden Drag Me to Hell, sıradan bir banka memuru olan Christine Brown'ın günlerden birinde doğaüstü güçler tarafından lanetlenmesiyle birlikte cehenneme dönen yaşamını konu ediniyor.

IMDb: 6,5

6 - Öbür Dünyadan / The Awakening

6 - Öbür Dünyadan / The Awakening

Sıra dışı olay örgüsüyle zihin yakan İngiltere yapımı The Awakening, hayaletlerin gezdiği okulda olayları soruşturmaya gelen Florence Catchart'ın korku dolu öyküsünü konu ediniyor.

IMDb: 6,5

5 - Kötülük Evi / Bad Samaritan

5 -  Kötülük Evi / Bad Samaritan

Kabul edelim kıyıda köşede kalmış korkuların verdiği zevk ayrı oluyor. Don't Breathe'i sevenlerin daha çok ilgisini çekeceğini düşündüğümüz Bad Samaritan, zengin müşterilerinin evini soyarak geçimini sağlayan sahtekar vale Sean Falco'nun günlerden birinde çatmaması gereken birinde bu numarayı denemesiyle gelişen korku dolu anları konu ediniyor.

IMDb: 6,5

4 - Karanlık Sır / Marrowbone

4 - Karanlık Sır / Marrowbone

Korku ve gerilimini dramla sentezleyen İspanya yapımı Marrowbone'da annelerinin ölümünü gizleyen dört kardeşin yaşadıkları evde şeytani bir varlığın kol gezmesiyle yerle bir olan hayatları konu ediliyor.

IMDb: 6,7

3 - Ölüm Uykusu / Mientras duermes

3 - Ölüm Uykusu / Mientras duermes

Psikolojik gerilim türünü sevenlerin hayran kalacağı İspanyol yapımı Mientras duermes, kapıcı olarak çalıştığı apartmandaki Clara'ya kafayı takan Cesar'ın sapkınlıklarını konu ediniyor.

IMDb: 7,2

2 - Yetimhane / The Orphanage

2 - Yetimhane / The Orphanage

Geç saatte izleyenlerin rüyasına konuk olması muhtemel filmlerden The Orphanage, otuz yıl aranın ardından eşi ve çocuğuyla kaldığı yetimhaneye gelen Laura'nın trajik anılarıyla yüzleşmesini konu ediniyor.

IMDb: 7,4

1 - Kara Büyü / The Wailing

1 - Kara Büyü / The Wailing

Otuza yakın ödül kazanan Kore yapımı The Wailing, kasabaya dışarıdan gelen yaşlı adam sonrası herkesin garip bir hastalığa yakalanmasıyla birlikte değişen olayları konu ediniyor. İki buçuk saati aşkın süresini hissettirmeyen film gerim gerim gerilmek isteyenler için enfes bir seçenek.

IMDb: 7,5

Bu içerikler de ilginizi çekebilir. 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
25
9
4
3
3
1
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?