Bu Dünya Sizinle Çok Güzel! Köprüye Astığı Notlarla 6 Kişinin Hayatını Kurtaran Kadın

-

Özellikle gençlerin yaşadıkları sorunlardan sonra içlerine nasıl kapandıklarını görüyoruz, biliyoruz. Bazıları bu süreci atlatabilirken, bazıları hayatına son verebiliyor. Gençlerin, hayatlarından vazgeçmesini önlemek için harika bir yol bulan Paige'in çabasını sizler için Daily Mail'den derledik.

Kaynak: http://www.dailymail.co.uk/news/article-...

Genç bir kızın köprüye astığı etkileyici mesajlar altı kişinin intihar etmesini engelledi.

18 yaşındaki Paige Hunter, Sunderland'in Wearmouth Köprüsü'ne 40'tan fazla not astı. Notları okuyanların birçoğu da intihar etmekten vazgeçti.

Bir yandan okuyan, bir yandan çalışan genç kız Northumbria Polis Kuvvetleri'nden onur belgesine layık görüldü.

'Bu mesajları astığım zamandan bu yana, birçok yorum aldım. İnsanlar, bu yorumların gerçekten ilham verici olduğunu düşündüler. Aldığım yorumlar harikaydı. Bunu herhangi bir ödül beklediğimden yapmadım, yalnızca yapmak istediğim için yaptım. Yalnızca insanlara yardım etmek istedim ve şimdiden altı hayatı kurtardığım söylendi.'

*Yalnız değilsin. 

'Her şey daha iyi olacak, lütfen dayan.'

Paige'in notları, insanlara 'yalnız' olmadığını söyleyen mesajlar içeriyordu.

Paige'in notlarını okuduktan sonra intihar etmekten vazgeçen biri, Facebook'ta paylaştığı bir gönderi ile bu notlarla karşılaştığı zamanı paylaştı. Şu an yardım aldığını da belirtti.

*Sakın bu hayattan vazgeçmeye yeltenmeye. Ne bu gece, ne yarın, hiçbir zaman!

'Depresyonla başa çıkmak gerçekten zordur ve ben o kadar yalnız hissettim ki, Wearmouth Köprüsü'ne gittim.'

'Tek ihtiyacım olan birinin bana her şeyin yoluna gireceğini söylemesiydi ve birinin gelip 'Pes etmeyi düşündüğün zaman neden bu kadar zaman direndiğini hatırla.' demesini bekledim. Ve benim direnmemi sağlayan çocuklarımdı. Çocuklarımın büyüdüğünü görmekti. Ve Paige Hunter ve benim için yaptığı olmasaydı, çocuklarım ne yapardı bilmiyorum.'

*Zor bir gün mü? Elini kalbinin üstüne koy, hissedebiliyor musun? Buna 'sebep' deniyor. Bir sebepten ötürü hayattasın. Bu nedenle asla vazgeçme. 

Baş komiser Sarah Pitt ise genç kızı 'karanlıktaki insanlara ulaşmak için seçtiği yenilikçi fikirden' ötürü takdir etti.

'Paige, destek ihtiyacı olan kırılgan insanlara karşı akıl almaz bir anlayış gösterdi. Bu kadar genç birine göre, Paige gerçek bir olgunluk gösterdi ve ona kişisel olarak teşekkür etmemiz gerektiğini düşündük. Kendisiyle gerçekten gurur duymalı. İnsanları bu konuyla ilgili konuşmaları için teşvik etmek ve ruhsal problemler ve insanlar üzerindeki etkileri konusunda farkındalık yaratmak gerçekten çok önemli.'

*Bekle, dur, nefes al. Daha iyi seçenekler ve seni çok seven insanlar var.

2012 yılının verilerine göre köprüde insanlara seslenen 80 kişi vardı.

2013 yılındaki verilere göre ilk altı ayda bu rakam 28 idi.

*Güçlü ol. Çünkü her şey daha güzel olacak. Şu an fırtınalı olabilir ama asla sonsuza kadar yağmur yağmaz.

2016 ve 2017 yılındaki raporlara göre 36 kişi hayatını kaybetti.

*Daha iyiye gidecek, lütfen dayan.

*Dünya sen içindeyken çok daha iyi bir yer.

Ellerine, emeğine ve güzelim yüreğine sağlık Paige! ❤️❤️

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bademlicikolatta

aklıma chester bennington geldi...nasıl oldu da o kadar fanını, yürekten yaptığı işini, eşinin,çocuklarının sevgisini geride bırakıp intihar ettmeye karar verdi ben hala inanamıyorum.

akdemirbeyzaa

İnternette daha önce denk geldiğim bir haber: "85 yaşındaki Milton, evinden çıkıp 2 km boyunca yürüdü ve köprüye geldiğinde düşünmeden kendini attı. Arkasında bıraktığı notta şu yazıyordu: Eğer yolda biri bana gülümserse intihar etmeyeceğim." Haber doğru ya da yanlış bilemem ama hayatta herkes bir mücadele içinde. İnsanlara karşı daha sevgi ve saygı dolu olmak zor olmasa keşke. Bir küçük gülümseme belki de birisi için çok şeyi değiştirebilir

gelecegin-zoologu

Eline sağlık bence çok iyi yapmış. Ne yazık ki okurken hiçbir şey hissetmedim.

ordekkac

Çok güzel,bende yapmak istiyorum.

suspicious

hayat çok güzel, sık dişini, bunu kendine yapma... :)

ordekkac

Abi intihar etmek istiyorum demedim,ben de yazılar yazıp intihar edeceklere ümit vermek istiyorum demek istemiştim.

suspicious

ya biliyorum... ama şimdi sen ciddiye alınca da olmadı ki.. ben şaka olaraktan.. neyse.

aiko-yoshida

İnsan beyni ne kadar karmaşıksa, duygular daha da karmaşıktır. Kimse sadece TV izlerken sıkıldığı için intihar etmez. İntiharların arkasında mutlaka bir şey vardır. Depresyon, acı, anksiyete gibi birçok şey. İntihar kolay bir şey değildir ve hafife alınmamalıdır. Sen o insana atlamasını söylersen atlar, neden mi? Çünkü zaten bıkmış ve oraya hayatını sonlandırmak için gelmiş. İntiharları engellemek için tanıdıklarınızı sürekli gözlemleyin. Eskisinden az gülüyor, sahte gülüyor, sürekli uzun kollular giyiyor, dalıp gidiyor... şeklinde gözlemleyerek gerekli tedaviye çok geç olmadan başlamalarını sağlayabilirsiniz. Gerekli bir tedaviyle her şey düzelecektir.

Görüş Bildir