Görüş Bildir

Bu Akşam Sokağa Çıkma Yasağı Kaçta Başlayacak? Yarın Sokağa Çıkma Yasağı Var Mı?

Haberler
> Bu Akşam Sokağa Çıkma Yasağı Kaçta Başlayacak? Yarın Sokağa Çıkma Yasağı Var Mı?

Türkiye’de bugün uzun süre sonra hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulanmadı. Hafta başında yapılan Kabine toplantısıyla birlikte hayata geçirilen normalleşme adımları kapsamında sokağa çıkma yasağı ile ilgili de önemli değişiklikler yapıldı. Risk durumuna göre dört bölgeye ayrılan illerde bazı şehirlerde sokağa çıkma yasağı uygulanmadı. Peki, bu akşam sokağa çıkma yasağı olacak mı? Yarın sokağa çıkma yasağı hangi illerde olacak? İşte detaylar…

Bu Akşam Sokağa Çıkma Yasağı Kaçta Başlayacak?

Bu Akşam Sokağa Çıkma Yasağı Kaçta Başlayacak?

Bu akşam yüksek riskli ve çok yüksek riskli illerde sokağa çıkma yasağı akşam saat 21.00’de başlayacak ve 8 Mart Pazartesi saat 05.00’e kadar sürecek. Düşük ve orta riskli bölgelerde ise yarın sokağa çıkma yasağı uygulanmayacak.

Sağlık Bakanlığı’nın Açıkladığı Türkiye Risk Haritasına Göre İllerin Son Durumu Şöyle;

Sağlık Bakanlığı’nın Açıkladığı Türkiye Risk Haritasına Göre İllerin Son Durumu Şöyle;

Düşük Risk Grubunda Yer Alan İller

Ağrı, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Hakkari, Iğdır, Mardin, Muş, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Uşak, Van.

Orta Risk Grubunda Yer Alan İller

Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Aydın, Bartın, Bayburt, Bursa, Çankırı, Çorum, Denizli, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Isparta, Kahramanmaraş, Karabük, Kars, Kastamonu, Kırşehir, Malatya, Manisa, Nevşehir, Sivas, Tunceli, Yozgat.

Yüksek Risk Grubunda Yer Alan İller

Antalya, Ardahan, Artvin, Bilecik, Bolu, Çanakkale, Düzce, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kilis, Kocaeli, Kütahya, Mersin, Muğla, Niğde, Tekirdağ, Yalova, Zonguldak

Çok Yüksek Risk Grubunda Yer Alan İller

Adıyaman, Aksaray, Amasya, Balıkesir, Burdur, Edirne, Giresun, Gümüşhane, Konya, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Tokat, Trabzon.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?