Görüş Bildir
Haberler
Brezilya, Ücretsiz İnternet İçin Facebook ile Anlaştı

Brezilya, Ücretsiz İnternet İçin Facebook ile Anlaştı

ATKN
17.04.2015 - 10:29
İçeriğin Devamı Aşağıda

Brezilya hükümeti, düşük gelirli vatandaşlara ücretsiz internet sağlaması için Facebook ile anlaştı. Panama’nın başkentinde düzenlenen 7. Amerika Zirvesi’nde bir araya gelen Brezilya Devlet Başkanı Dilma Rousseff ve Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, ortak bir projeye imza atmayı hedefliyor. 

Facebook, yeni projesi Internet.org ile dünya üzerinde internete erişimi olmayan 5 milyar kişiye internet götürmeyi amaçlıyor. Bu kapsamda devlet liderleri ile görüşen Facebook CEO’suç Rousseff’in ilgisini çekmeyi başardı. El sıkışan iki yönetici, başlangıç olarak Latin Amerika’nın en büyük şehri Sao Paulo’nun gecekondu mahallelerinden birine WI-FI hattı döşenmesi konusunda uzlaştı. Anlaşmayla birlikte ilk planda 200 bin kişinin ücretsiz internete erişmesi bekleniyor. Proje başarılı olursa ilerleyen safhalarda ülkede internet erişimi bulunmayan diğer fakir bölgelere de aynı hattın kurulması planlanıyor.

Konuyla ilgili kendi kişisel Facebook hesabından bir açıklama yapan Mark Zuckerberg, “Başkan Rousseff ve ben, herkesin sosyal platformlarda yer edinme hakkının olduğuna inanıyoruz.” şeklinde yazdı. Zuckerberg ayrıca Haziran ayında Brezilya’ya gerçekleştireceği bir ziyaretle çalışmalara başlayacağını duyurdu.

Brezilya, 83 milyon kullanıcısıyla dünyada ABD’den sonra Facebook’un en popüler olduğu ikinci ülke olarak dikkat çekiyor.

CHA

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0