Boşluğa Dalıp Gittiğinizde İstemsizce Beyninize Hücum Edecek, Uyku Düşmanı 17 Düşünce

-
Abone ol

Uyku düşmanı bu düşünceler aklınıza birer birer hücum ederken, beyninizdeki minik çarkların dönme sesini buradan duyar gibiyiz.

1. Eğer gerçekten Matrix'teysek, Matrix filmleri aslında Matrix'te olma ihtimaline karşı ne tepki verdiğimizi ölçen bir sosyal deney olmalı.

2. Eğer gerçekten duvarların dili olsa ve konuşsaydı, muhtemelen her ilişkiyi mahveder, herkesle dalga geçer ve böylelikle hareket edemiyor oluşlarının acısını tüm insanlardan çıkarırlardı.

3. Zihin okumak gibi bir süper gücümüz olsaydı, zaman zaman bu gücü can sıkıcı bulabilirdik.

İnsanların aklına takılan bütün o saçma sapan şarkıları dinlemek zorunda kaldığımızı düşünemiyoruz bile...

4. Gençlerin çoğu, gelecek kaygısı yüzünden depresyona girerler. Gelecek onlar için dibi belirsiz bir kuyu gibidir.

Yetişkinler ise zaten depresyondadırlar. Çünkü her zaman gençken yeterince şey yapmadıkları için hayıflanmaktadırlar.

5. Arama motoru sonuçlarında ikinci sayfaya geçmek, kimsenin görmek istemediği bir serinin devam filmine zorla götürülmeye benziyor.

6. Muhtemelen 50 yıl içerisinde, benzin istasyonlarını da tıpkı telefon kulübeleri gibi nadiren görmeye başlayacağız.

7. Herkesin hayattaki en büyük emeli, özünde çocuk gibi davranıp yetişkin gibi muamele görmeyi istemek olabilir.

8. Eğer görünmez olabilirsek, teknik olarak artık vücudumuzun bir parçası sayılmayan ölü deri ve kepeğin görünmeye devam etmesi gerekmez mi?

9. İlişkiler, Spotify'daki haftalık keşiflere benzer. Eğer ilişkilerinizde ne istediğinizi ve neyi sevmediğinizi açıkça söylerseniz, gelecekte daha iyi oynatma listeleri elde edersiniz.

10. Yükseklik korkusu olan biri için cennet muhtemelen cehennem gibi cehennem ise cennet gibi gelecektir.

11. Bir şeyi iki kere kontrol etme ihtiyacımız, aslında kendimize bile tam anlamıyla güvenmediğimizin göstergesi...

12. Bir ilişkide cinsiyet eşitliğinin anahtar sembolizmi; kimsenin, her kullanımdan sonra klozet kapağını nasıl bırakması gerektiği konusunda net bir fikrinin olmamasıdır.

13. Mark Zuckerberg'in cenazesinde en azından bir kişi tabutu açmaya kalkıp Zuckerberg'in aslında robot olup olmadığını kontrol etmeye çalışacaktır.

14. Artık bir yetişkin olduğunuzu, ev kirasını ödemeye başladığınız an hissetmeye başlıyorsunuz.

15. Google+, fark ettirmese de oldukça etkili bir proje.

İnsanlar sosyal medyayı kullanmadan bir yere giriş yapmak istediklerinde gidip Google+ hesaplarını kullanıyorlar. Bu sayede "diğer kimliğiniz" bilinmeye devam ediyor. Basit ama etkili.

16. Her gün belirli bir zamanda bir şeyler yapmak isteyene kadar aslında ne kadar meşgul olduğumuzun farkında bile olmuyoruz.

17. Bir sonraki yaşam kavramının ortaya çıkma nedeni, beyinlerimizin var olmama fikrini kavrayamamasından kaynaklanıyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
guncuk2

ben editorcum boşluğa bakip bakip boş düşündüğünü anladik da bizi bu salak seylere bogman neden

gzm-ynklr

Eğer gerçekten Matrix'teysek, Matrix filmleri aslında Matrix'te olma ihtimaline karşı ne tepki verdiğimizi ölçen bir sosyal deney olmalı.

Gizli Kullanıcı

he he,kesin öyledir:).."10. Yükseklik korkusu olan biri için cennet muhtemelen cehennem gibi cehennem ise cennet gibi gelecektir."saçmalığa bak😂cehalet ötesi;"17. Bir sonraki yaşam kavramının ortaya çıkma nedeni, beyinlerimizin var olmama fikrini kavrayamamasından kaynaklanıyor." ..siz varya,can manaydan bile daha manipülasyoncusunuz.iki tane bilginin arasına yalan yanlış,saçma,hiçbir kanıdı olmayan,kendi atıp tuttuğunuz,kendi inandığınız,inançsız fikirlerinizi insanlara enjekte etmeye çalışyorsunuz.ne yılansınız siz..düşünce değil bunlar,bilimsel kanıt gibi koymuşsunuz ortaya aq!(yorumuma muhalefet olursanız silinip tekrar,tekrar,tekrar yapılacaktır!..).beğenmiyorsanız geçip gidin,hakaret,küfür etmeyin!böyle bi hakkınız yok!tanımadığınız insanlara klavyeden sallamak kolay!bıktık sizin gibilerden aq!burası özgür bi paylaşım platformuysa ben de bu yorumu özgürce yapabilmeliyim!size kemik atan olmadı!bizi sindiremeyeceksiniz.kafamızı keserseniz 2şer olarak çıkarız.tartışmanızın ne size ne bize faydası yok!kimsenin kişiliğine hakaret etmiyorum kimse de bana etmesin,kimseyle bi alıp veremediğim yok.herkes kendi işine baksın!

blackfrost

#8 görünmezlik aura mantığına göre işlerdi yani hayır büyük ihtimal

Görüş Bildir