Bomba Röportaj! Şeyma Subaşı Merak Edilen Yaşamı ve Acun Ilıcalı Hakkında İlk Kez Konuştu

7.3bPAYLAŞIM

Şeyma Subaşı, ne kadar yıllardır gündemde olsa da röportaj vermemesiyle tanınan bir isim. Verdiği nadir röportajlarda da genelde moda hakkında konuşuyor ve özel hayatı hakkında bilgi vermek istemiyordu. Hürriyet'ten Onur Baştürk'ün bayram için özel hazırladığı röportaj serisinin ilk konuğu olan Şeyma Subaşı, özel hayatı hakkında merak edilenleri ilk kez anlattı. İşte o röportajdan satır başları...

Röportajın tamamını buradan okuyabilirsiniz: http://www.hurriyet.com.tr/acunla-beraberim-diye-babam-beni-oldurecek-miydi-40501261

Ailen Acun’la olan ilişkini başından itibaren destekledi mi?

"İlk 1.5 sene bir şey bilmiyorlardı. Babam olay patlayınca gazeteden öğrendi! Ya zaten en başından anlatsam kitap olur... Acun o kadar cesaretli, vicdanlı ve iyi şeyleri içinde barındıran biri ki, zamanı geldi aileme 'Şeyma’yı ben istediğim için etkiledim, etkilemeye çalıştım' dedi. Hep yanımdalardı. Yani, babam ne yapacaktı bana? Dövecek miydi? Dövse ne olacak? Beni ret mi edecek? Kızıyım, canıyım, kanıyım. Ne yapabilir? Acun ve ablam, babam öğrendikten sonra onunla konuştular. Babamı şey bir kıvama getirdik ve biz devam ettik."

İlişkinizde kaçıncı yılı doldurdunuz?

"8! Şu an 26 yaşındayım. Muhteşem bir şey yaşadık, büyük aşktı, kitaplara yazılır demiyorum. Ha aşk olarak tabii ki öyle ama çok şeye katlandım. Acun da öyle. Gece yatakta çok ağladım. Namaz kılarken çok ağladım. Şu an tabii bu sosyallikte kılamıyorum. Allah affetsin diyelim, içimizi biliyor... Hayatta hiçbir zaman 'Şu olsun' diye dua etmedim. 'Hayırlısıyla' dedim hep. İçten söylüyorum. Yemin ederim. Hayırlısı neyse o olsun dedim. Değilse ben artık başka yola gideyim, onlar mutlu olsun..."

Şunu merak ediyorum: O yaşta güçlü adam figürü de etkilemiş olabilir mi seni? Aşk dışında bu güç de başını döndürmüş olabilir mi?

"Off! Gözüm böyle böyle döndü... (Abartılı mimikler yapıyor) 18-19 yaşında özellikle. Ben 'Acun Firarda' programıyla büyüdüm. Gezmeyi bu kadar sevmemin bir nedeni de o programdır. Zaten Acun diyor ki, “Sana devrettim artık gezmeyi”. Ben galiba o dönem Acun Ilıcalı’nın da hayranıydım. Çünkü çok samimi, çok sempatik ve dürüst. Bana öyle geliyordu. Komik de..."

İlk tanışmanız nasıldı?

"Ya çok özel ya... Ama güzeldi. Bizi şimdi görenler, 'Siz olmuşsunuz' diyorlar. Arkadaşız çok. Aynı mimikle, bakışmayla anlaşıyoruz. Başka bir şeydeyiz artık. Mıç mıç olduğumuz da oluyor ama öyle görüntü pek vermeyiz. En fazla yan yana oturur, el ele tutuşuruz. Diğer türlü bence iyi gözükmüyor. Ya da Acun’la büyüdüğüm için onun şeyi bana da geçmiş olabilir. (Gülüyor) Biz zaten kendimize elma diyoruz. Kes yarıya, birleşiyoruz. 'Ruh ikizim' der bana Acun zaten."

Yaş farkına takılmıyorsun...

"Yaş maş hiç önemli değil. Aramızda 21 yaş var ama Acun benden 2 yaş küçük, öyle söyleyeyim. (Gülüyor) 'Bırak şu Pollyanna’lığı, çocukluğu' dediğim çok oluyor. Çok saf. Kötü anlamda demiyorum. İyi niyetli diyeyim."

Genç yaşta anne olmak nasıl bir his?

"23 yaşında anne oldum. Benim jenerasyonumda büyük cesaret. Şu an hamile kalmaktan daha çok korkuyorum. O zaman cesaretliymişim. Bir de normal doğum yaptım. Doğumda Acun yoktu. Ben annemle Miami’de evdeydim. Annem örgü örüyordu. Acun’la telefonla konuşup kapattık. O da PlayStation oynadıktan sonra uyumuş. Aramızda 6-7 saat fark var. Tuvalete gittim ve 'Anne ben galiba doğuruyorum' diye seslendim. Sonra teyzeme telefon açtım. Teyzem de Miami’ye 45 dakika uzaklıkta. Hemen gelip bizi aldı. Gece 03.00 gibi mesaj attım Acun’a, 'Doğuruyorum' diye. O kadar kolay bir doğum yaptım ki... Ertesi gün Acun geldi Esat’la. Hiçbir şey olmamış gibi karşıladım onları, saçım başım toplanmış olarak. Çabuk toparlamıştım."

Şımardın mı?

"Hiç! Fazla para muhakemesi yapan bir kız değilimdir. Acun da hep söyler. Paranın değerini pek bilmiyorum. Banka 'account' (hesap) olayını da. Şu an cüzdanımda ne varsa o var. Çanta ve ayakkabı almayı seviyorum. Onlar gelir ve gider. Ama annemlerle de öyleydi. Hep harcardım."

Eğer boşanma olmasaydı bu ilişkiye yine de devam eder miydin?

“'No way!' Asla. Zaten sonundaydık, boşanma olacak ya da olmayacaktı.

Çocuk doğsun mu doğmasın mı diye düşündüğün oldu mu? Yahut, “Doğuracağım ama bundan sonra ne olacak?” diye kaygılandığın?

"Valla şöyle söyleyeyim: Bunların stratejisini hiç düşünmedim. 'Böyle olunca bana böyle diyecekler', 'Böyle olursa şöyle olur' gibi. Bunları düşünmüş olsaydım zaten anne olmaya cesaret edemezdim. Ne duruma düştüğümü, düşeceğimi, ne olacağımı düşünmedim. Ne olacaksa olsun dedim, Allah yardım eder. Babam, 'Yanındayız' dedi, ama Acun ya da onun parasından dolayı değil. 'Şeyma bunu bu yüzden doğur' demedi babam. Bu çok büyük günah, çok büyük iftira! Babam, 'Kızım senin yanındayım, sen nasıl istiyorsan öyle olsun' dedi. Ne yapacak babam? Çocuğumu da beni de dışarı mı atacak? Öldürecek mi beni? Bir de babam beni biliyor, içimi dışımı... Şanslıyım, annem ve babam başka bir boyut gerçekten. Çok iyiler."

Bu kadar takipçin var. Bunu başka bir şeye dönüştürecek misin?

"Benim internet sitem olmamalı. Çünkü 'bunu uygulayın, şunu yapın' diyen kişi olamam. Zaman da ayıramam. Ama yakında bir aplikasyonum çıkacak. 'Olmuş mu, olmamış mı' tarzı bir moda aplikasyonu. Belki biliyorsundur, lise ve üniversitede (gerçi onu dondurdum ama) moda eğitimi aldım. Etrafımın da söylediği kadarıyla yetenekliyim. Kim iyi giyinmiş ya da giyinmemiş, görebiliyorum. Bir gözüm var. Aplikasyonda bir tür stil danışmanlığı yapacağım. Sen bana fotoğrafını atacaksın. Ben ve ekibim kıyafetin olmuş ya da olmamış deyip sana öneriler sunacağız."

Şeyma Subaşı’nın mesleği nedir? Kendini nasıl tanımlarsın?

"Di mi? Yurtdışında da soruyorlar, 'Necisin ki sen, bu kadar takip ediyorlar?' diye. Gerçekten biz de bunu Acun’la bulmaya çalışıyoruz! Life-style bir şey mi desek diyorum. Tasarımcı değilim. Stil danışmanı da. Çünkü kimseyi giydirmiyorum. Ama şöyle bir şeyim var. Insta Story’ye mesela, bu mekanın her yerini (eliyle dönerek gösteriyor) çekip de koymam. Onun yerine küçük bir kesit bulup onu çıt diye koyarım. Ben çok iyi sosyal medya uzmanı oldum. Neyin ilgi çekeceğini iyi biliyorum. Neyi beğendiysem o an koyuyorum. Mesela Acun Bey beni şu konuda çok uyarıyor. Aslında uyarıyor demeyeyim ama öyle şeyleri paylaşmamı istemiyor."

Neleri?

"Dans! Maalesef o işe çok giriyorum. Diyor ki: 'Gece kulübü, içki ortamı ve sen orada iyi gözükmüyorsun. İçiyor ya da içmiyor ol, sarhoş ol ya da olma, onunla ilgili bir şey söylemiyorum. Ama böyle kareler iyi durmuyor Şeyma. Kaliteli şeyler paylaşıyorsun. Instagram’ını çok seviyorum ama kulüplerden kare koyma.'"

Sosyal medyadan tepkiler gecikmedi.

18 Eylül'de Fransa'da evlenecek Şeyma Subaşı ve Acun Ilıcalı cephesindeki gelişmeleri merakla izlemeye devam ediyoruz!

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

aslan gibi adam bin karı kurban olsun

Gizli Kullanıcı

bu kadın azıcık daha götünü sağlama alsın (maddi anlamda) acunun götüne tekmeyi vurucak...şimdi dergi çekimleri falan alt yapısı yavaş yavaş oluşuyor...hiç bir kadın ölene kadar kendisinden yaşça büyük bir adamla birlikte olmaz ...parasal anlamda birazcık rahatladımı göreceksiniz genç yakışıklı birşey bulup devam edecek ilerleyen zamanlarda ise acun bir gençlik hevesiydi deyip yoluna bakacak..

okuyan-biri

Bu tür paylaşımların yapılmadığı; sanatın, bilimin, kültürün, eğitimin süslediği içeriklerin hazırlandığı günler görmeyi ümit ediyorum. Bize ne Şeyma'lardan, Acun'lardan.

trimorphis

Bir de mesleğini sormuşlar aq ne olucak para vakumluyo işte

trimorphis

Düşünsene ya sosyallikten namaz kılamıyosun dkjhfkdsfnkdnönksd

Görüş Bildir