Böbrek Taşı Düşürmek İçin At Çalmış

 > -

Kayseri'de bir rehabilitasyon merkezinde, çocukların terapisi için kullanılan 'Hazal' isimli atı çalan zanlı tutuklandı. İfadesinde "Doktor tavsiyesi üzerine böbrek taşını düşürmek için atı çaldım" diyen zanlı, yakalanacağını anlayınca 'Hazal'ı boş bir araziye bıraktığını söyledi. Rehabilitasyon merkezinin müdürü de çocukların 'Hazal'a alıştıklarını ve çalınması nedeniyle çok üzgün olduklarını söyledi. 'Hazal' polis ekiplerine gelen ihbarın ardından bulundu.

Kayseri Melikgazi'deki özel bir rehabilitasyon merkezinde çocukların terapisi için kullanılan 11 yaşındaki 'Hazal' ismindeki dişi at, bundan 2 ay önce gece saatlerinde ahıra gelen hırsız ya da hırsızlar tarafından çalındı.

Hazal, yaklaşık 9 yıldır bu merkezde çocuklarla birlikteydi

Olayın ardından asayiş şubesine bağlı ekipler, 2 aylık bir çalışmanın ardından, atı Muhammet G.'nin çaldığını tespit etti

Asayiş Şube yetkilileri şu bilgileri verdi:

"Yapılan çalışma sonucu, kamera görüntülerinin gece olması ve kameranın olayı uzaktan görüntülemesi nedeniyle, şüphelinin teşhisinde elverişsizlik oldu. 

Ancak, yapılan saha çalışmasında, yakın zamanda Melikgazi İlçesi Mimarsinan Mahallesi yakınlarında arazide bir kişinin atla görüldüğü bilgisine ulaşıldı. 

Zanlı Muhammet G.'nin işsiz olduğu ve TOKİ Konutları'nda oturduğu, hayvancılıkla ilgisi olmadığı ve aracının olay yeri yakınlarında görüldüğü belirlendi"

Yakalanacağından korkan hırsız 'Hazal'ı boş araziye bırakmış

Hırsız Muhammet G.

At hırsızı, emniyetteki ifadesinde, "Doktor tavsiyesi üzerine böbrek taşlarını düşürmesi amacıyla binmek için atı çaldığını ve olayın basına yansıması üzerine yakalanacağından korkarak araziye bıraktığını" söyledi.

Kocasinan ilçesi Cırgalan Mahallesi'ndeki arazide başıboş bir atın dolaştığı yönünde ihbar geldi. İhbarı değerlendiren ekipler, söz konusu yerde "Hazal"ı buldu.

Konaklar Mahallesi'nde faaliyet gösteren özel eğitim ve rehabilitasyon merkezine getirilen Hazal'ı çocuklar sevinçle karşıladı. 

Merkez müdürü Hamdi Karakaş, atın bulunmasına sevindiklerini belirterek, çocukların ara verilen tedavilerine devam edeceklerini söyledi.

"Çocuklarımız üzgün; atımız bize, biz de ona alışmıştık"

Rehabilitasyon merkezinin müdürü Hamdi Karakuş birkaç gün önce, 'Hazal' ile öğrencileri arasında duygusal bir ilişki oluştuğunu belirtmiş ve şunları söylemişti:

"Atımız bize, biz de ona alışmıştık. Çok sakin ve eğitimli bir hayvandı. Çocuklarımızın adına üzgünüm. Terapi alan çocuklarımız da Hazal’ın çalınmasına çok üzüldü. Kim çaldı, niye çaldı bilmiyoruz ama, at hırsızlarının buradaki engelli çocuklarımızı düşünmelerini istiyoruz. Üzgünüz.”

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir