Görüş Bildir

Bitcoin Hisselerinde Çin Depremi: Bütün İşlemler Yasaklandı

Anasayfa > Gündem

Çin, kripto para birimiyle ilgili tüm işlemlerin yasa dışı olduğunu ve yasaklanması gerektiğini söyledi.

Çin'in merkez bankası olan Halk Bankası (PBOC) web sitesinde, Bitcoin ve Tether dahil tüm kripto para birimlerinin para birimi olmadığını ve piyasada dolaşıma giremeyeceğini söyledi.

Çin Halk Bankası, kripto para birimlerinin piyasalarda geleneksel para birimleri olarak dolaşmaması gerektiğini ve denizaşırı borsaların internet üzerinden Çin'de yatırımcılara hizmet vermelerinin yasaklandığını da sözlerine ekledi.

PBOC ayrıca finansal kurumların, ödeme şirketlerinin ve internet şirketlerinin kripto para ticaretini kolaylaştırmasını da yasakladı.

Açıklama sonrası sert düşüş

Açıklama sonrası sert düşüş

Merkez bankasının yanı sıra bankacılık, menkul kıymetler ve döviz düzenleyicileri de dahil olmak üzere on Çin devlet kurumu, ortak bir açıklamada, kripto para birimlerinin spekülatif ticaretine 'yüksek basınçlı' baskıyı sürdürmek için yakın çalışacaklarını aktardı.

Açıklama sonrası ise Bitcoin, yüzde 6 civarında düşerek 42 bin 100 seviyelerine geriledi.

Ülkenin ekonomik planlama ajansı ayrıca Çin'in kripto madenciliğini ortadan kaldırmasının acil bir görev olduğunu ve karbon hedeflerine ulaşmak için önemli olduğunu söyledi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
5
2
2
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Emre Öztürk

ya bu çin tam bir orospu çocuğu onu biliyoruzda. bu millet niye bu çine bakıp panik satışı yapıyor çıldıracam. bu ipneler bitcoin al sat yapıyor gizliden o k... Devamını Gör

Damla

SİZİN BEN GAFANIZA SIÇAM

rcpbyrm

lan olum avaxı da salın ya :( daha tam düşmedi o...