Birinci Sezon Birinci Bölümden İtibaren Kendisine Bağlayıp Soluksuz İzleyerek Başından Kalkamadığımız Diziler

1.1bPAYLAŞIM

Dizi bağımlıları bilir ki böyle diziler oldukça nadir bulunur!

25. Efsanelerden başlayalım: Prison Break

Diziyi izleyenler bizimle hemfikirdir diye düşünüyoruz; Prison Break tam bir efsaneydi ve ilk bölümünden heyecanlı ve aksiyonlu bölümleriyle kendini izletmeyi başarıyordu. IMDb puanı 8,3 olan dizinin benzerini bulmak çok zor.

IMDb sayfasına buradan bakabilirsiniz.

24. Bir diğer akıllardan çıkmayan efsane dizi tabii ki "Lost".

Sanırım Lost gibi bir dizi bir daha gelmez. Çok büyük bir hayran kitlesi olan dizi başlangıç tarihi olan 2004'ten itibaren 6 yıl boyunca kendisini soluksuz izletmişti. Şimdi bile akıllardan silinmeyen efsane sahneleri var. Yeni nesilin de izleyince ilk bölümden itibaren Lost'tan kopamayacağı kesin. 

IMDb sayfasına buradan bakabilirsiniz.

23. 1. sezondan 9. sezona nasıl izlediğinizi anlayamayacağınız dizi: The Walking Dead

Birçok kan, ceset ve zombi göreceğiniz efsane dizi The Walking Dead, Türkçesiyle Yürüyen Ölüler, yine efsane bir izleyici kitlesine sahip olan dizilerden. İzlemek isteyenler için Netflix, önümüzdeki günlerde platforma 9. sezonu ekleyeceğini duyurmuştu. Buradan ulaşabilirsiniz.

IMDb sayfasına bakmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

22. Bir acayip fantastik dizi: Misfits

Diğerleri kadar bilinmese de birinci sezonundan, "bu nasıl dizi yahu" diyeceğiniz ve merakla son bölümüne kadar geleceğiniz bir dizi Misfits. Olağanüstü güçleri olan ve onlarla nasıl başa çıkacağını bilmeyen yeni tanışmış bir grup insanın hem güldüren hem de kafaları allak bullak eden macerasını izleyeceksiniz.

IMDb sayfası için tıklayın.

21. Fantastik ve esrarengiz olayları sevenler için vampirli dizi: True Blood

Kitap uyarlamaları ve HBO dizileri genelde iyi olur, True Blood da onlardan biri işte. Charlaine Harris'in Southern Vampire Series isimli kitaplarından esinlenerek hayata geçirilmis dizinin 81 bölümünü, ilk bölümden itibaren soluksuz izleyeceksiniz.

IMDb sayfası için tıklayın.

20. Adından 'kaliteli İngiliz mizahı' olarak söz ettiren bir sit-com: The IT Crowd

Bayat komedilerden içi geçen çoğumuzun ihtiyaç duyduğu dizi The IT Crowd, iki IT personelinin başına yeni atanan ve pek de işinden anlamayan bir hanım ablanın departmanın başına atanmasıyla başlıyor. Canınız bu aralar sağlam bir komedi izlemek istiyorsa tavsiye olunur. 

IMDb sayfasına buradan bakabilirsiniz.

19. Yaşayan en seksi adamın başrolünde olduğu dizi: Luther

İlk başta klasik suç/polisiye dizilerinden olduğu düşünülse de, her bölüm işlenen yeni konular ve olayların derinlemesine işlenmesiyle düşündüren bir dizi Luther. BBC dizisi olması ve Idris Elba'nın başrolünde olması zaten baştan diziyi izlemek için bir sebep. 

IMDb sayfasına buradan bakabilirsiniz.

18. Polisiye hayranlarının favorisi: The Mentalist

Olağanüstü diyebileceğiniz bir zekaya sahip olan sarışın ve ukala dedektif Patrick Jane'e ilk bölümden aşık olabilirsiniz. Kalifornia Araştırma Bürosu ekibine yetenekleri ile destek veren Patrick Jane, ekip ile başta uyum sorunları yaşasa da zaman içerisinde, davalar çözüldükçe aralarındaki buz dağları da eriyecek.''

IMDb sayfasına buradan bakabilirsiniz.

17. Artık izlemeyen kaldı mı bilmiyoruz ama bir başlarsanız bir daha vazgeçemeyeceğiniz bir dizi: South Park.

20-30 dakikalık bölümleriyle gülmekten yarılarak izleyeceğiniz bir dizi South Park. İzleyip de sevmeyen bir insan yoktur diye düşünüyoruz. Şu sıralar izleyecek dizi bulamıyorsanız South Park'a saracağınıza eminiz. Ta 1997 yılında başlayan dizinin tam 309 bölümü var; IMDb sayfasından ne var ne yok diye (buraya tıklayarak) bakabilirsiniz.

16. Beklentinizin çok daha üstünde zevk alarak izleyeceğiniz dizi: Masters of Sex

Bir kitap uyarlaması olan Masters of Sex, Thomas Maier'ın Masters of Sex: The Life and Times of William Masters and Virginia Johnson, The Couple Who Taught America How to Love isimli kitabından uyarlanıyor. Bir psikoterapi yöntemi olan modern cinsel terapini kurucu ve uygulayıcıları William Masters ve Virginia Johnson'ın 60'lı yıllarda sebep oldukları cinsel devrim sürecini anlatıyor.

IMDb sayfasına buradan bakabilirsiniz.

15. Kanada yapımı komedi dizisi: Workin' Moms

Neymiş ne değilmiş diye başlayıp ilk bölümden son bölüme nasıl geldiğinizi anlamadığınız çok keyifli, güzel mesajlar veren tatlı bir Netflix dizisi Workin' Moms. Zamane sorunlarına güzel çözümlerle yaklaşıyor. 

Netflix'ten izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

14. Komedi ve polisiyenin en keyifli hali: Brooklyn Nine-Nine

Kısa bölümleri ve başrolünün bir acayip hallerine tutulacağınız ve farkında olmadan kendinizi kahkahalar atarken bulacağınız bir dizi Brooklyn Nine-Nine. Polisiye sevmeyenlere bile polisiye sevdirecek tatta. 

Netflix'ten izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

13. Yalnızca ilk bölümü değil son bölümü de efsane olan dizi: Sense8

Wachowski Kardeşler'in 10 bölüm olarak planan dizisi, dünyanın 8 farklı yerinde yaşayan ve gizemli bir şekilde birbirleriyle bağlantıları olan 8 ayrı kişiyi merkezine alacak. Birleşik Krallık, Seoul, Mumbai, Nairobi, Berlin, Mexico City, San Francisco ve Chicago’yu mesken tutacak Sense8; her bölümde buralarda yaşayan bir karakteri yakından tanıtacak. Bu 8 kişiden bazıları bir araya gelmeye çabalarken, bazıları ise birbirini öldürmeye çalışacak.

Diziyi Netflix'ten izlemek için buraya, IMDb sayfasına göz atmak için buraya tıklayın.

12. İlk bölümden merak duygunuzu harekete geçirecek bol entrikalı dizi: Big Little Lies

HBO'nun her zaman harika işler çıkarttığının bir diğer göstergesi olan Big Little Lies, başarılı oyuncu kadrosuyla da dikkat çekiyor. Özellikle Nicole Kidman sahneleri efsane... 

IMDb'den şöyle bir bakayım derseniz buraya tıklayabilirsiniz.

11. İlk bölümünden son bölümüne kadar bayılarak izleyeceğiniz bir mini dizi: 11.22.63

Bir zaman yolculuğu hikayesi anlatan 11.22.63, lisede İngilizce öğretmeni olan Jake Epping karakterini merkeze alıyor. Bir lokantanın deposunun geçmişe açıldığını fark eden ve zamanda geriye giden Epping, John F. Kennedy suikastını önlemeye çalışacak. Ancak işler çok geçmeden sarpa saracak; zira kahramanımız, Lee Harvey Oswald engeline takılacak ve hayatının aşkı ile karşılaşacak!

IMDb sayfasına buradan bakabilirsiniz.

10. İlk bölümünden oldukça etkilenip, izlerken kendinize hayat dersleri çıkartacağınız After Life.

Mükemmel bir hayata sahip olan Tony, eşinin ani ölümünün ardından depresyona girer ve radikal bir karar alır. Tony artık insanlara ve kendisine, içinden geldiği şekilde davranmaya başlar. Kendisi de dahil hiçkimseyi umursamayan Tony’nin bu hali çevresindekileri endişelendirir. Tony bu yanını “süper güç” gibi kullanmaya devam ederken diğer tarafta arkadaşları onu eski haline çevirmeye çalışacaktır.

Diziyi Netflix'ten izlemek için buraya, IMDb sayfasına göz atmak için buraya tıklayın.

9. İlk bölümünden son bölümüne kadar ağzınız açık izleyeceğiniz dizi Mr. Robot.

Artık duymayan izlemeyen kaldı mı bilmiyoruz ancak Mr. Robot ilk çıktığında çok büyük yankı uyandırmıştı. Şimdilerde 4. sezonun gelmesini sabırla bekliyoruz. 

IMDb sayfasına buradan bakabilirsiniz.

8. Alışılagelmişin dışında olmayı çok iyi başaran ve ilk bölümden sizi düşüncelere gark edecek olan The Leftovers.

Tom Perrotta'nın romanından uyarlanan dizi; hiçbir açıklaması olmadan, bir anda ortadan kaybolan insanların ardından, geride kalanların yaşadıklarını konu edecek. 

IMDb sayfası için buraya tıklayın.

7. Hapishanede yaşanan güç savaşlarından çok daha fazlasını izleyeceğiniz bir zamanların efsane dizisi: Oz

Oswald Hapishanesi, suçluları islah edebileceğini düşünen bir idealist olan Tim McManus tarafında yönetilmektedir. Hapishanedeki mahkumlar, kendi ihtiyaçlarını karşılayabilmek için mücadele vermek zorundadır. Sınır tanımayan olayların yaşandığı hapishanede kimi tahliye olacağı günü görebilmek için, kimi ise uyuşturucu ticareti ya da diğer gruplar üzerinde güç kazanmak için savaşmak zorunda kalır...

IMDb'den göz atmak isterseniz buraya tıklayın.

6. İlk bölümünden itibaren hem karakterlerinden nefret edip hem onlara çok bağlanacağınız bir dizi The Umbrella Academy.

Dizide, Umbrella Academy olarak bilinen süper kahramanların olduğu bir akademide bünyesinde yer alan, birbirleriyle pek anlaşamayan bir ailenin hikayesi anlatılıyor. Akademidekiler kendilerini büyüten babalarının gizemli ölümünü çözmek için bir araya geliyorlar. 

IMDb sayfasına buradan göz atabilirsiniz.

5. Bölümler ilerledikçe hayranlığınızın artacağı IMDb puanı hayli yüksek polisiye dizi: The Wire

2002-2008 arası yayınlandığı dönemde hayli ses getirmiş olsa da ülkemizde pek de bilinmeyen The Wire,  her sezon başka bir sorunu odağına alıyor. Dizi zaman zaman belgesel tadına yükselse de ilk bölümüyle diziye hayran kalacağınıza eminiz.

IMDb puanı ise 9,3.

4. Bir dönem o kadar çok konuşuldu ki izlemeyen kaldı mı bilmiyoruz: Westworld

Karanlık bir gelecekte geçecek dizi, zengin kesime hitap eden bir eğlence parkını mekan edinecek. Yapay zekaların kullanıldığı, gelen ziyaretçilerin katılabildiği oyunlarla dolu bu parkta; vahşi batı macerası sunan kısımda bir sorun ortaya çıkacak. Eğlenmeyi uman müşteriler, peşlerindeki silahlı nişancıdan kurtulmaya çalışacaklar.IMDb sayfasına bakmak için buraya tıklayabilirsiniz.

3. Bu adamı izleyip de ekranın başından kalkabilmek zaten mümkün değil: Lucifer

“Cehennem Lordu” Lucifer Morningstar; Los Angeles Polis Departmanı için suçluları yakalamaktadır. Ancak büyük bir sırrı vardır: Bu çekici adam, aslında yeryüzüne düşmüş bir melektir! 

Diziyi Netflix'ten izlemek için buraya, IMDb sayfasına göz atmak için buraya tıklayın.

2. İzlerken içimizi yaksa da izlemekten vazgeçemediğimiz ''The Handmaid's Tale''.

Yeni sezonuyla BluTv'de yayınlanan The Handmaid's Tale öyle bir kurguya sahip ki, izlerken öyle bir dünyada yaşamadığınız için şükürler ediyorsunuz.

Diziyle ilgili bu içeriğimize göz atabilirsiniz;

Emmy'de Ödülleri Süpüren The Handmaid's Tale Hakkında Bilmeniz Gereken 16 Şey - onedio.com
Emmy'de Ödülleri Süpüren The Handmaid's Tale Hakkında Bilmeniz Gereken 16 Şey - onedio.com

1. Netflix'in en yeni dizilerinden biri, Criminal.

Almanya, Birleşik Krallık, Fransa ve İspanya olmak üzere 4 farklı ülkeye ayrılan dizi, Netflix'te de 4 farklı dizi olarak yayınlandı. 45 dakikalık bölümlerden oluşan dizi, suç dramalarını sevenleri ilk bölümden itibaren ekran başına kilitliyor. 

IMDb sayfasına göz atmak için buraya tıklayın.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
emir-ozen5

Breaking bad nerede??? ☹️

bahadir-avci1

Listeye bakarken dedim ki; Bu listeyi bir kadın hazırlamış, onu da özensiz hazırlamış. Breaking Bad gibi bir masterpiece yok mesela. Arkadaş bidaha liste hazırlamasın lütfen.

ibrahim-unal9

Breaking Bad !!

tulay-ustun-tetik

Criminal'e yeni başladım ,güzel gerçekten

burak-mirac-yilmaz

The Sopranos'un olmadığı dizi listesi de ne bileyim...

Görüş Bildir