Biraz Ondan Biraz Bundan: Ön Sevişmeyle İlgili Bilinmeyenler, Seks Esnasında Yaşadığımız Can Sıkıcı Durumlar, Cinsellikle İlgili Tavsiyeler

-
Abone ol

Mickey'nin yine harika önerileri var! 😎

1. Ön sevişme kadınları, asıl seksten daha çok orgazma ulaştırıyor!

Bunu tabii ki ben söylemiyorum, yapılan araştırmalar söylüyor. Ön sevişme kadınları asıl seksten çok daha fazla tahrik ediyormuş. Hatta öyle ki günümüzdeki birçok kadın ön sevişme haricinde orgazma ulaşamıyor bile... Hala ön sevişmeyi atlayan yoktur umarım.

2. Bu içeriği okuduğunuza göre, ön sevişmeyle ilgili bir şeyler bilmeyi arzuladığınızı varsayabiliriz. Öyleyse Mickey'nin size birkaç tavsiyesi var.

Ön sevişmenin artık bir ön hazırlık olduğunu ve atlanmaması gerektiğini biliyoruz. Peki ya tatmin edici bir ön sevişme için neler yapmamız gerektiğini biliyor muyuz? Öncelikle şunu bilmelisiniz ki partnerinizin vücudunu keşfetmek çok ama çok önemli. Vücudundan kastımız da tabii ki partnerinizin erojen bölgeleri. Peki bunu nasıl keşfedeceğiz? Şöyle ki parmak uçlarınızı partnerinizin bedeninde ağır ağır gezdirerek, onun zevk bölgelerini keşfedebilirsiniz. Emin olun bu ufak dokunuşlar çok işe yarayacak!

3. Ha bir de birkaç noktaya daha değinmekte fayda var...

Ön sevişmeyle ilgili bilmeniz gereken diğer bir şey ise, ön sevişmede çok fazla unsurun rol oynadığı. Yani ön sevişme esnasında sadece öpüşmeniz, ya da partnerinizi okşamanız, ona dokunmanız yetmez. İçinde bulunduğunuz atmosfer de ön sevişmeyi en az bu dokunuşlar kadar etkiler. O an bulunduğunuz ortamda bir mum, bir tütsü, bir müzik ya da bir koku bile o anı ölümsüzleştirebilir, partnerinizi tahrik edebilir. O yüzden böyle minik hoşluklar yapmaktan kaçınmamanızı öneriyoruz! 😍

4. Şimdiden söyleyelim, bu kısım tamamen kendinizi kötü hissetmemeniz için içeriğe eklenmiş bir kısım! 😅 Bu can sıkıcı durumları bir tek siz yaşamıyorsunuz, bilin istedim!

Seks esnasında hiç çişinizin geldiği oldu mu? Hatta partnerinizin üzerine işeyecekmiş gibi hissettiğiniz. Benim oldu, eminim sizin de olmuştur. Bu oldukça normal bir durum, özellikle belirli pozisyonlarda çişiniz varmış gibi hissedersiniz. Çünkü bu durum özellikle kadınlarda G noktasının uyarılmasından kaynaklanıyor. Hatta orgazm olduğu sırada çişlerini bir miktar kaçıran kadınlar bile olabiliyor. Yani bu sizinle alakalı bir durum değil, tamamen fizyolojik bir şey. Ha bu durumdan aşırı rahatsız oluyorsanız, seksten önce tuvalete gitmenizde fayda var.

5. Seks sırasında osurmak, ya da vajinanızdan osuruğa benzer sesler çıkması...

Düşüncesi bile insanın tüylerini diken diken ediyor değil mi? Seks sırasında osurmayan, ya da vajinasından osuruğa benzer sesler çıkmayan kadın yoktur diye düşüyorum. Hemen hemen hepimizin başına gelen, aşırı can sıkıcı bir durum. Çıkan bu sesin, vajinada hapsolmuş havadan kaynaklandığını biliyoruz. Ancak sadece kadınlar değil, erkekler de seks sırasında gaz çıkarma problemi yaşıyorlar. Ve genellikle her iki taraf da bu sesleri duymazlıktan gelir. 😅 Yani bunda utanılacak bir şey yok, hepimiz yaşıyoruz. Öyle ki bazı insanlar sırf bu durumu yaşamamak için cinsel ilişki yaşamaktan bile kaçınıyorlar. En iyisi gazlı içecekleri azaltmak, doğru beslenmek ve düzenli egzersiz yapmak.

6. Acaba komşulara ses gidiyor mu gerginliği, partnerinizin size "Sessiz!" ya da "Yavaş!" gibi uyarılarda bulunması...

Ah bu komşular, onlara sesimiz gidecek diye ağız tadıyla bir seks bile yapamıyoruz ki... Yok yatak gıcırdadı, yok inledin vs vs... Hatta ertesi gün evden çıkarken bile biriyle karşılaştığınızda, "Lan acaba duydu mu?" gerginliği... Sorunun sadece yatakta olması gerekmiyor, bu bile başlı başına insanı geren bir durum. Ama canınızı sıkmayın, herkesin komşuları var ve herkes bu durumu yaşıyor. Ha tabii müstakil evde yaşayan insanları katmıyoruz buna... Toplum içinde yaşadığımız için bazı kurallara uymamız gerekiyor tabii, insanları rahatsız etmememiz mesela... Ama bunu fazla kafaya takıp da seksi berbat etmenin alemi yok di mi?

7. Tabii ki seks esnasında durup prezervatif takmak...

Seks esnasında yaşanan en can sıkıcı durumlardan biri de tam doruk noktasına ulaşmak üzereyken durup prezervatif takmak zorunda kalmak. O verilen kısa mola, ne yapacağınızı bilememek. Elinizi kolunuzu nereye koyacağınızı bilememek... 😅 Gerçekten böyle düşününce daha da bi komik gelmiyor mu? Ama ne yapalım ki, prezervatif şart!

8. Ve gelelim harika cinsellik tavsiyelerine...

Eveeet... Başlıyorum. Partnerinize neyin hoşuna gidip gitmediğini sorun! Evet, bunu yapın. Hatta gerekirse seks esnasında. Çünkü seks esnasında belki de en önemli şeylerden biri iletişim. Partnerinize neyin hoşuna gidip gitmediğini sormaktan çekinmeyin, hatta olabildiğince iletişime açık bir profil çizin ki; o da aynı şekilde sizi keşfedebilsin.

9. Özellikle erkekler, mükemmel olmalıyım düşüncesini kafanızdan silin!

Erken boşalmanın ne kadar can sıkıcı olabileceğinin hepimiz farkındayız, ama kafanızda kurduğunuz idealler gerçeği yansıtmıyor. Birçok erkeğin seks sırasında en büyük kabusu erken boşalma ve erkekler bunu sandığınızdan çok daha fazla kendilerine dert ediniyorlar. Ancak mükemmel diye bir şey yok ve gerçek süreleri duysanız şaşıp kalırsınız. Cinsel birleşme sonrası ortalama süre 3 ila 5 dakika arasında değişiyor. Yani zannettiğinizden çok daha kısa. Kendinizi daha uzun süre dayanmalıyım psikolojisine sokarsanız, anın büyüsünü kaçırırsınız.

10. Kafanızdaki kalıpları yıkın!

Basit ve net. Sekste şöyle olmalı ya da böyle olmalı diye bir kural yok. Sekste normal diye bir kavram da yok. Her şey size ve sizin hayal gücünüze bağlı. Neyi, nasıl ve ne şekilde yaşamak istiyorsanız öyle yaşayabilirsiniz. Bu sizin alanınız ve hiçbir kalıba uymak zorunda değilsiniz. Karşılıklı rıza olduğu sürece, istediğiniz her şeyi yaşamakta özgürsünüz. İstediğiniz şeyler partneriniz tarafından normal karşılanmaz diye endişelenmeyi de bir kenara bırakın. Birçok seks terapistinin de onayladığı gibi, sekste 'normal' diye bir kavram yok.

Umarım keyifli zaman geçirmişsinizdir! 😍 

Haftaya görüşmek üzere! 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
looktothetabela

ooohhhoooo dandik oğlum bunlar. bende ne numaralar var bir bilseniz... okurken bile çıldırırsınız. ama yazmam. bir erkek olarak sırlarımı çok iyi saklarım. hatta 10 senedir aynı yöntemleri kullanırım ve hiç eskimediler. şimdi bir paylaşsam 1 ayda demode olacaklar.

wisletful

Bu kadar uzun yazılara gerek yok , Birbirinize karşı açık olun , Ne istediğiniz ve ne vereceğiniz açık olsun .. Hoşlanmadıgınız şeyleride dile getirin ki bu sizin için anlamlı ve özel olsun. Kadın yada erkek sevmediğiniz şeylere katlanmak zorunda kalmayın .. Belki partnerinizde sizi mutlu ettiğini düşündüğü için yapıyordur .. Açık sözlü olursansız Başarı her zaman gelecektir.

arda-karagunes

yukarıdaki editöre aldanmayın, hiçbir kadını 3-5 dakikalık bir seksle tatmin edemezsiniz mümkün olduğunca uzatmaya çalışın.

sbstnbjk

Herkes bencillik yapmak yerine partnerine biraz daha önem verse bütün sorunlar çözülecek. Sekste 3 grup aktivite vardır. 1. İki tarafın da yapmaktan hoşlandığı şeyler. Bunları yapmakta sorun yok zaten. Geçiyoruz. 2. Yalnızca bir tarafın hoşlandığı diğerinin pek hoşlanmadığı şeyler. İşte bu konularda arasıra kendinizden ödün verip sırf partnerinizi mutlu etmek için bunları yapmayı kabul edin... Ama çok sık değil 3. Bir tarafın hoşlandığı, diğerinin kesinlikle sevmediği şeyler. Hah işte bu konuda partnerinize asla ısrar etmeyin. Sizin sevmediğiniz birşeyse siz de asla yapmayı kabul etmeyin... Ayrıca seks erkeğin kadını sikmesi, kadının erkeğe vermesi değildir. Bu gerizekalı düşünceden kurtarın kendinizi.

emcey

oosssurmayınnnnn. aklımda o kaldı şuan.

Görüş Bildir