Bir Tarafta Final Bölümleriyle İzleyicilerine Hak Ettiği Vedayı Eden Diğer Tarafta Hayal Kırıklığına Uğratan Diziler

4PAYLAŞIM

Lost gerçekten çok bozmuştu.

UYARI: İçerik spoiler içermektedir!

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/hannahmarder/be...

1. En iyi final: 'The Good Place'

Tüm zamanların en iyi finallerinden birisi The Good Place'e ait desek yeridir. Son bölüm; eğlenceli olmakla kalmayarak anlamlı ve hisliydi. Öldükten sonra ne olacağıyla ve hayatımıza anlam katan şeylerle ilgili dersler asla finaldeki kadar güçlü olmamıştı. Bunu düşünmek bile ağlama isteği uyandırıyor.

2. En kötü final: 'Lost'

The Good Place dizisi en iyi olduğu kadar Lost da bir o kadar kötü final yaptı. Lost, son birkaç sezonunda yokuş aşağı gitse de harika bir diziydi ancak finali beklenenden kötüydü maalesef. Dizide ortaya atılan tüm soruları cevaplayabilmelerinin hiçbir yolu yoktu ama biraz daha fazla denenebilirdi.

3. En iyi final: 'Breaking Bad'

Breaking Bad, her zaman çizgisini koruyabilen başarılı bir diziydi ve hikaye tatmin eden bir şekilde sonlandı.

4. En kötü final: 'Game of Thrones'

Game of Thrones'un geçen sezonu muazzam bir hayal kırıklığıydı. Her şey aceleye geldi ve Sansa, Arya, Tazı hariç hiçbir karakter için tatmin edici bir sona bağlanmadı. Cersei, Jaime ve Dany'nin ölümleri hayal kırıklığı yarattı ve Bran'ın kral olması tam anlamıyla fiyaskoydu.

5. En iyi final: 'Vampir Günlükleri'

Vampir Günlükleri finali, bir dizi sonunda aksiyon ve kapanışı nasıl dengeleyeceğimiz konusunda gerçekten bir ustalık eseriydi. Her ikisine de yeterince zaman ve drama ayırıldığını hissettik. Tek sorun, Damon ve Elena'nın birlikte diyalog kuramamasıydı. Ancak konu tüm temel arkadaşlıklara ve ilişkilere geldiğinde yürek burkan anlarla doluydu.

6. En kötü final: 'Pretty Little Liars'

Final, geç kalmış gibi hissettirmesine rağmen bir şekilde aceleye getirildi desek yalan söylemiş olmayız. Konunun işlenmesi için o kadar bölüm varken son ana sıkıştırmış gibi bir izlenim verdi.

7. En iyi final: 'Friends'

Friends, sitcom finalleri konusunda resmen kitap yazdı ve gerçekten veda ettiğini hissettirdi. Hepimiz bu arkadaş grubuyla yolculuğa çıkmıştık ve hayatlarının bu bölümü biterken de yine onların duygularını paylaştık.

8. En kötü final: 'Sherlock'

Sherlock'un son sezonunu gerçekten özledik. Mary'nin ölümü ve sonra gizli kız kardeş hikayesi Sherlock için bile çok fazla geldi. Ancak son bölüm, zorunlu bir drama gibi hissettirdi. Sherlock'un John'u veya Mycroft'u öldüreceğine asla inanmadık. Finalin bir çeşit çarpık kurgu gibi olduğunu söyleyebiliriz. Tabi ona rağmen biraz eğlenceliydi ancak dizi bu şekilde bitmemeliydi.

9. En iyi final: 'Parks and Recreation'

İlk olarak 2009 yılında izlediğimiz dizinin finali yine bizleri en çok tatmin eden dizi finallerinden bir tanesi oldu.

10. En kötü final: 'Teen Wolf'

Gençlik dramasının en kötü finallerinden bir tanesiydi çünkü hatırlanması zor sahneler içeriyordu. Sevdiğimiz tek şey yavan karakterlerin üstüne odaklanabilmek oldu.

11. En iyi final: 'One Tree Hill'

One Tree Hill'in dokuzuncu sezonunun gerçekten çok iyi olduğunu ve final bölümünün de başka bir istisna olmadığını söyleyebiliriz. Finalde, gerçek bir aile gibi hissetme duygusunu vererek içimizde tatlı bir burukluk bıraktılar.

12. En kötü final: '90210'

Teen Wolf'un gençlik dramalarında en kötü final yapan dizi olduğunu söylediğimizi biliyoruz ancak bunun da ona oldukça yakın bir yerde bulunduğunu belirtmeliyiz. Belki de Liam ve Annie'yi asla o kadar sevemediğimiz için hikaye biraz garip gelmiş olabilir.

13. En iyi final: 'Schitt's Creek'

Schitt's Creek, bölümler ilerledikçe daha da güzelleşen bir diziydi ve final bölümü de serinin en güzel bölümlerinden bir tanesi oldu. Esprili karakterlerin ve ilişkilerinin kalbini yakalarken büyük karakter gelişimi gösterildi.

14. En kötü final: 'Gossip Girl'

Dizinin efsanevi olduğunu asla inkar etmiyoruz ancak final bölümü için aynı şeyi söyleyemiyoruz maalesef. Dan'in dedikoducu kız olması imkansızdı ancak karakterlerin tepkisi tamamen karakter dışıydı ve hayranlarını aşağılayıcıydı.

15. En iyi final: 'New Girl'

Geçen sezon biraz yetersiz kalsa da final sezonunun fazlasıyla tatlı olduğunu söyleyebiliriz. Her şey bir çember haline getirildi ve bu da gözyaşlarına boğulmamızı sağladı.

16. En kötü final: 'Unbreakable Kimmy Schmidt'

Unbreakable Kimmy Schmidt, son sezonlarında gerçekten yokuş aşağı gitti ve mizahları başarısız oldu. Ayrıca son bölümü bir final gibi bile değildi.

Sizin hayal kırıklığına uğradığınız ve çok sevdiğiniz final bölümleri hangileri? Yorumlarda buluşalım...

Bu içerikler de ilginizi çekebilir 👇

Cinsel İçerikli Sahneleriyle Libidoyu Tavan Yaptırıp IMDb'de Beğeni Rekorları Kıran Birbirinden İyi 19 Dizi - onedio.com
Cinsel İçerikli Sahneleriyle Libidoyu Tavan Yaptırıp IMDb'de Beğeni Rekorları Kıran Birbirinden İyi 19 Dizi - onedio.com
Son Sahneleriyle Yüreğimizi Parçalayarak Gözyaşlarına Boğulmamıza Sebep Olan Birbirinden Etkileyici 24 Film - onedio.com
Son Sahneleriyle Yüreğimizi Parçalayarak Gözyaşlarına Boğulmamıza Sebep Olan Birbirinden Etkileyici 24 Film - onedio.com
Bol Kahkaha Garantisiyle Üzerinizdeki Stresi Alıp Götürecek Son 5 Yılın En İyi 50 Komedi Filmi - onedio.com
Bol Kahkaha Garantisiyle Üzerinizdeki Stresi Alıp Götürecek Son 5 Yılın En İyi 50 Komedi Filmi - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
taehyungsstrawberrymilkshake

herkes himym finalinden memnun değil ama bence güzeldi

Gizli Kullanıcı

Bi hikayeyi anlatmaya başlamadan önce sonunu yazmış olmanız gerekir. Kötü final yapan dizilerin hepsi gelişigüzel yazılmış, sonu iyi düşünülmemiş ve finaline spontan bi şekilde karar verilmiş dizilerdir.

mcmenimin

En iyi finalleri sıralayıp da Six Feet Under'ı listeye koymazsanız çok ayıp olur çocuklar.

dominoiplik

Siz feet under elit bir diziydi.sence yukarıdaki listede birkaci dışında hangisi elit? Yani demek istediğim editörun o diziden haberi bile yoktur.

tc-bengisu-diri

Chuck dizisini bilen varsa eğer, 5 sezonluk o diziye o final hakaret gibiydi

adam-eva

Lostu beklediğimiz kadar kimseyi beklemedik o zaman bu kadar izleyecek dizi film de yoktu DVd cd alışverişi ile izliyorduk. Son sezon öncesi baş senarist ayrıldığı için son sezonu toparlayamadilar. Kimsenin anlam veremediği ve her bölümü ayrı felaket olan bir sezon ortaya çıktı

Görüş Bildir