Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bildiğiniz Bütün Düğün Klişelerini Çöpe Attıracak 19 Sukulent Tasarım

290PAYLAŞIM

Sukulent aslına bakıldığında az miktarda su ile yaşayabilen etli bir bitki. Bu sebeptendir ki fazlasıyla uzun ömürlü oluyor. Bazıları tipini, bazıları rengini beğeniyor. Ancak benim için düğünde kullanılan sukulentin bir anlamı var! 

"Uzun ömürlü, doğallıktan yana ve her daim sağlam olacak bir başlangıç..."

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/terripous/23-re...

1. Bir gelinin vazgeçilmezi: Gelin buketi!

www.buzzfeed.com

Gelin buketleri fazlasıyla çeşitli olabiliyor. Ancak artık gelinler çiçeklerini klasiklerden uzaklaştırmak istiyor. Durum bu olunca sukulentler devreye giriyor.

2. İlla aksesuar diyen gelinlerimizi de buraya alayım...

www.buzzfeed.com

Gelin buketi bana yetmez derseniz o zaman siz duvağınızla taşlı bir prenses tacı ya da papatya taç yerine işte bu sukulent taçtan takabilirsiniz.

3. Davetiyelerinizin kesinlikle düğün temasıyla uyumlu olması gerçeği...

www.buzzfeed.com

Evet maalesef düğünler eskisi kadar kolay olmuyor. Temasını hazırlamaktan tutun ona uygun bir atmosfer yaratmaya kadar her şey ayrıntı. Düğün davetiyeleriniz de bu ayrıntıya dahiller. Onlara da minik bir sukulent fotoğrafı eklemeyi unutmayın.

4. Nikahın kıyılacağı ya da fotoğraf çekitirelecek alana özen göstermek şart!

www.buzzfeed.com

Düğünün en güzel hatıraları işte bu minik ayrıntıları. Sukulentlerden oluşmuş bir duvar ile fotoğrafların her karesinde düğün temanızı yansıtabilirsiniz.

5. Kır düğününden sahil düğünlerine geçiş yapanların ellerini göreyim

www.buzzfeed.com

Eskiden kır düğünü furyası vardı, herkes kır düğünü yapmak isterdi. Şimdilerde yerini sahil düğünlerine bıraktı bu heves. Sahilde bir düğünüm olsun derseniz yolları belirlemek için de yine saksı sukulentlerden yararlanmak atmosfere en uygun olanı.

6. Giriş ve ambiyans en önemlisi...

www.buzzfeed.com

Salon düğünü düşünmüyorsanız düğünün girişini belirlemek bir hayli zor olur. Kapısız bir açık alanda kapı aratmak size kalır. Sukulentler biraz ışıklandırma ve ortama uygun perdelerle aslında çok kolay olabilir.

7. Dilerseniz baş harflerinizi dilerseniz hayatınızın mottosunu düğüne dahil edin!

www.buzzfeed.com

Sadece salona giden yolda "Ali ve Ayşe'nin düğünü" yazmasın. Gelin düğünün en görünen yerine isminizi kazıyın! Dilerseniz sizin mottonuzu dilerseniz baş harflerinizi bütün misafirler görsün. Baş harflerinizi beyaz saksılar şeklinde yaptırıp içlerini minnoş sukulentlerle doldurabilirsiniz.

8. Masaları unutmadım tabii ki...

www.buzzfeed.com

Düğünde en önemli ayrıntılardan biri masa dekorasyonudur. Fazla abartmadan, insanları süse boğmadan yapılması en önemli noktalarından biri. Neden diye sorarsanız, insanları bir sürü süsün içine boğmanız onların düğünün güzelliğini kaçırmasına neden olabilir. Bu nedenle gelin, minik sukulentlerle masaları sade olarak süsleyin. Emin olun düğünün temasını fazlasıyla tamamlayacaklardır.

9. Fazlasıyla doğaya aşık bir çifti anlatacak en güzel masa süslemesi de işte burada!

www.buzzfeed.com

Doğal dokunuşlardan yana bir dekor istiyorsanız doğru yerdesiniz. Ağaç kütüğünün içine yerleştirilmiş sukulent aranjmanı masaların gözdesi olacak. Aynı şekilde bir sukulent yaprağına ya da ağaç parçasına da masa numarasını ekleyebilirsiniz.

10. Biraz daha elegant olsun ancak yine de sukulent kullanalımcılar online mı?

www.buzzfeed.com

Öyle bodoslama ağacı da masaya koymak olmaz derseniz, işte size başka bir alternatif. Kocaman fanusların içini sukulentler ve renkli çiçeklerle doldurup değişik bir aranjman yakalayabilirsiniz.

11. Açık alanda olacak düğünün en önemli ayrıntısı aydınlatma!

www.buzzfeed.com

Mumlar hem romantik hem de ışıklandırma için fazlasıyla minnoş seçeneklerden. Sukulentler dizeceğiniz mumluklar masalara çok yakışacak.

12. Sukulent de neymiş mis gibi kaktüslere noldu?

www.buzzfeed.com

Başta bahsetmiştim sukulentler kaktüs ailesinden gelen dikensiz etli bitkilerdir. Ancak sukulentlerden daha önce ünlü olan bir konsept vardı o da kaktüs konsepti. Kaktüslerin fanları fazla, durum böyle olunca onu da listeye eklememek olmazdı.

13. Kaktüslerle devam edecekseniz dikenlerden kurtulmalısınız!

www.buzzfeed.com

Kaktüsler iyi bir fikir gibi gözükse de zaman zaman misafirleri üzebilirler. Bu nedenle sevimli kaktüsleri ellere yakın yerlerde kullanacağımız zaman dikenlerini iyice temizlemeyi ihmal etmemeliyiz.

14. Üstelik bu özel günden bir hatıra her daim yaşayabilir!

www.buzzfeed.com

Nikah şekerlerinin akıbetlerini hepimiz biliriz. Düğünde "ayy çok tatlılar" denilir sonra evin bir köşesine, yüksek olasılıkla salondaki cam gondolun içine atılırlar. Son olarak da bunlar çok toz tutuyor denilip çöpe giderler. İşte bu durumdan kurtulmak için misafirlerinize minik sukulentler hediye edebilirsiniz.

15. Ya da nikah şekerlerini işte böyle saksı bitkileri haline getirebiliriz!

www.buzzfeed.com

"Yukarıdaki ne o öyle eve götürene kadar kaybolur minnacık" derseniz, siz minik bir saksıda yakınlarınıza sukulent armağan edip her daim bu özel gününüzü hatırlamalarını sağlayabilirsiniz.

16. Minik gelinleri de unutmayalım!

www.buzzfeed.com

Ailenin küçük kızları gelin olmaya her zaman özenirler. Kendi buketinizi yaptırırken onlara da kendileri gibi minnoş bir buket yaptırabilirsiniz.

17. Düğün pastası en önemlisi...

www.buzzfeed.com

Minik bir düğününüz olacaksa ufak bir kutlama pastası işinizi görebilir. Pastanızın üzerini gerçek sukulentlerle kaplamak emin olun çok daha güzel bir doku yaratacaktır.

18. Ama burası Türkiye. Düğün asla küçük olmaz!

www.buzzfeed.com

Evet bizim düğünlerde kat kat pasta gelenektir. Düğünlerimiz hiçbir zaman küçük çapta olmaz. Kat kat beyaz pastanıza en çok yakışan dekor da kesinlikle sukulentler olacaktır.

19. Sukulentleri daha sofistike olarak sunmak isterseniz tek ihtiyacınız sprey boya!

www.buzzfeed.com

Düğün demek parlak renkler ya da beyaz demek. Durum bu olunca sukulentleri kullanmadan önce sprey boya ile parlak bir renge boyayabilirsiniz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gizem-musli

15 damat çiçeği.

ocakir

Bu tarz bir pastayı Merry Dolci'ye yaptırabilirsiniz.

corpse-bride

#10 çok güzelmiş ya bayılırım sukulent -lithops-kaktüs türlerine

Gizli Kullanıcı

Farklı ve güzel tasarım olmuş.

celeddin

Biz de düğünlere sadece pasta yiyip halay çekmek için gitmeye devam o zaman.

Görüş Bildir