Görüş Bildir
Haberler
Beyin Ölümü Gerçekleştikten 54 Gün Sonra Çocuğunu Dünyaya Getiren ve Vefat Eden İnanılmaz Anne

etiket Beyin Ölümü Gerçekleştikten 54 Gün Sonra Çocuğunu Dünyaya Getiren ve Vefat Eden İnanılmaz Anne

cakyz
06.05.2015 - 17:37 Son Güncelleme: 06.05.2015 - 19:45

Onun adı Karla Perez; doktorların beyin ölümü gerçekleşti demesinin ardından 54 gün daha hayatta kalan ve oğlu Angel (melek!) doğduktan hemen sonra vefat eden inanılmaz bir anne o.....

Kaynak: http://www.buzzfeed.com/stephaniemcne...
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Amerika'nın Nebraska eyaletinde gerçekleşti bu mucize. Doktorlar, beyin ölümü gerçekleşen annenin, dünyalar tatlısı oğlunu doğurması için ellerinden gelen her şeyi yaptılar.

Amerika'nın Nebraska eyaletinde gerçekleşti bu mucize. Doktorlar, beyin ölümü gerçekleşen annenin, dünyalar tatlısı oğlunu doğurması için ellerinden gelen her şeyi yaptılar.

Hastaneden yapılan açıklamada, Angel ismi verilen küçüğün 4 Nisan tarihinde dünyaya geldiği ve oldukça sağlıklı olduğu bildirildi.

Methodist Kadın Hastensi'nde çalışan Dr. Brady Kerr, besleme sondası kullanmasına rağmen küçük Angel'ın hiçbir ciddi sorunu bulunmadığını ve yaşamına sağlıklı bir şekilde devam edebileceğini açıkladı.

'Böyle durumlarla sık sık karşılaşılmadığı için, Angel'ın geleceği hakkında net bir şey söylemek imkansız. Fakat ben oldukça iyimserim ve bu tatlı çocuğun yaşamına sağlıklı bir şekilde devam edebileceğine inanıyorum.'

Hastaneden yapılan diğer açıklama üzücüydü: Angel'ın annesi Karla Perez, doğumdan iki gün sonra, 6 Nisan tarihinde vefat etmişti.

'Küçük Angel'ın ilk çığlığı duyulmaya değerdi. Onun sesini duyduğumuzda, herkesin gözlerinden yaşlar akıyordu; onun bağırması, yaşadığı anlamına geliyordu. Fakat bu çığlık hem tatlı, hem de acıydı çünkü aynı zamanda Karla'nın aramızdan ayrılışını haber veriyordu.'

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

22 yaşındaki genç Karla'nın küçük bir kızı var. Fakat o, çocuk sevgisine dayanamayıp, kendi hayatını riske atarak ikinci bir çocuk yapmaya karar verdi.

Oldukça genç bir yaşta juvenil romatoid artrit teşhisi konulan Karla Perez'e, doktorlar tarafından 'asla çocuk sahibi olamayabilirsin' denmişti. Fakat o annelik iç güdülerinin getirdiği güç ile, ilk çocuğunu hiçbir sorun yaşamadan dünyaya getirdi. Çok tatlı bir kızı olmuştu ve mutluydu.

Hastaneden yapılan açıklamaya göre, Karla çocukları inanılmaz derecede seviyordu ve bir çocuk daha yapmaya karar vermişti. Bunun için kullandığı ilaçları bırakması gerekiyordu. 

'İkinci bebeğini çok istemişti. Sağlıklı bir hamilelik dönemi geçirerek, dünyaya sağlıklı bir çocuk getirmek, Karla için kendi sağlığından daha önemliydi.'

Karla'nın annesi, Berta Jimenez torununa annelik yapacak;

Karla'nın annesi, Berta Jimenez torununa annelik yapacak;

Tarihler 8 Şubat 2015'i gösterdiğinde, Karla dayanılmaz derecede yoğunlaşan baş ağrılarından şikayet ediyordu ve durumu her geçen gün daha da kötüleşiyordu.

Bu tarihlerde aniden evinde yere yığılıvermişti genç anne ve derhal hastaneye kaldırılmıştı.

Doktorların söylediğine göre Karla'nın beyin ölümü gerçekleşmişti ve genç kadın karnında bebeğiyle hastanede kalmak zorundaydı.

Bebeği kurtarmak için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını açıklayan doktorlar, önce kendilerine inandılar ve ardından da bildikleri her şeyi masaya yatırıp, küçük bebeği kurtarma planları yapmaya başladılar.

Berta Jimenez ve torunu Angel;

Berta Jimenez ve torunu Angel;

Doktorların işi oldukça zordu çünkü tarihte bunun gibi yalnızca 15 vaka yaşanmıştı. Kayıtlara geçen sonuncu vaka 1998 yılındaydı.

'Böyle bir durumda tıp kitaplarına başvuramazsınız çünkü orada bu konuyla ilgili hiçbir şey yok. İşte bu nedenle, ekibin hastaya uygulayacağı yöntem oldukça önemliydi. Tecrübelerimizi ve inancımızı birleştirerek, küçük bir bebeğe hayat olmak istiyorduk. Onu yaşama getirmek ve Karla'nın uğruna canını feda ettiği hayali gerçekleştirmek istiyorduk.' - Dr. Todd Lovgren

Doktorlar başarılı olmuştu. Küçük Angel çığlık attığında, 54 gün önce beyin ölümü gerçekleşen bir annenin dünyalar tatlısı bir bebeğe sahip olduğunu herkes hissetmişti.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Küçük Melek şimdi yaşama tutunmaya ve annesinin anısını yaşatmaya çalışıyor;

Küçük Melek şimdi yaşama tutunmaya ve annesinin anısını yaşatmaya çalışıyor;

Angel'ın çığlıkları ve bir canın dünyaya gelişi.... Karla'nın oğluna bıraktığı bu hatıra, tüm insanlığa örnek ve umut olmalı.

'Angel'ın sağlıklı bir şekilde dünyaya gelmesini sağladıkları için ekibmizle gurur duyuyoruz. Aşağı yukarı 100 çalışanımız her şeyin yolunda gitmesi için canla başla çalıştılar. Karla'yı kaybetmemiz oldukça acıydı fakat onun oğluna bıraktığı bu anı, tüm insanlığa örnek ve umut olacak.'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
9
5
1
1
1
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam