Görüş Bildir
Haberler
Berkin Dosyasındaki Tüm Polislere Tayin

Berkin Dosyasındaki Tüm Polislere Tayin

ATKN
10.04.2015 - 12:54 Son Güncelleme: 10.04.2015 - 13:23

Berkin Elvan’ın avukatı Evrim Deniz Karatana tarafından soruşturma dosyasına konulan fotoğrafta yedi sekiz polis görünüyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Berkin Elvan soruşturmasını yürüten Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ı rehin alıp öldüren teröristlerin soruşturma dosyasında ismi geçen polislere yönelik paylaşımları üzerine, dosyadaki tüm polislerin farklı illere tayin edildiği öğrenildi.

Milliyet'ten Damla Güler'in haberine göre; odadaki dosyadan bazı belgeleri sosyal medyada paylaşan 2 teröristin, dosya içindeki bütün belgelerin fotoğraflarını çekerek örgütün üst yönetimine gönderdikleri tespit edildi. Teröristlerin ilettiği en kritik bilgiler ise Berkin Elvan’ın vurulduğu bölgede görev yapan tüm polislerin fotoğrafları, kimlik bilgileri ve adreslerinin bulunduğu belgeler oldu.   

Ailelere de koruma

Bunların bir kısmını rehin alma olayı sırasında sosyal medya üzerinden kamuoyu ile paylaşan teröristlerin bu hareketi İçişleri Bakanlığı ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nü harekete geçirdi. DHKP-C terör örgütü tarafından hedef alınması muhtemel bu polislerin hızlı bir şekilde tayini çıkarıldı ve polisler farklı illere gönderildi. Aileleri ile birlikte koruma altına alınan polislerin tayin ve taşınma işlemleri büyük gizlilik içinde yapıldı. Polislerin ve ailelerin gittiği illerde koruma ve gözlem altında tutulacağı öğrenildi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam